Bugun...


BİZİ ŞİKAYET EDEN BARANKAYA DOSYASI İLE BAŞLIYORUZ!!!
BİZİ ŞİKAYET EDEN BARANKAYA DOSYASI İLE BAŞLIYORUZ!!!

BİZİ ŞİKAYET EDEN BARANKAYA DOSYASI İLE BAŞLIYORUZ!!!
+ -

Allahın hikmeti bugün, Karabağlar Belediyesi BARANKAYA Firması ile ilgili cevap yazısını yolladı.
Sayın Nivent KURTULUŞ;
 
Bilgi Edinme Birimimize yapmış olduğunuz başvurunuz Belediyemiz Zabıta Müdürlüğü ve Yapı Kontrol Müdürlüğünce incelenmiştir.
 
Zabıta Müdürlüğünün 16/08/2017 tarih ve E.30575 sayılı yazısıyla "İlgi sayılı yazınız tetkik edilmiş olup; dosyasında yapılan incelemede 3962/31 Sokak No:6 adresinde Ginal İnşaat Harfiyat Nak. ve Bet.Mam.San.Tic.Ltd.Şti tarafından ruhsatsız işletilen Depo(Şantiye Sahası) Belediyemiz Encümeninin 27.10.2016 tarih ve 1612 sayılı kararına istinaden 19.12.2016 tarihinde mühürlendiği, 15.01.2017 tarihinde yapılan kontrolde işyeri işleteninin hiç bir izin ve ruhsat almadan işyerindeki mührü kırdığı ve ticari faaliyetine devam ettiği tespit edildiğinden dolayı işyeri ikinci kez mühürlenerek ilgilisi hakkında 1.Mühür Bozma ve Yeniden Mühürleme tutanağı düzenlendiği, 18.05.2017 tarihinde yapılan kontrolde işyeri işleteninin hiç bir izin ve ruhsat almadan işyerindeki mührü kırdığı ve ticari faaliyetine devam ettiği tespit edildiğinden ilgilisi hakkında 2.Mühür Bozma ve Yeniden Mühürleme Tutanağı düzenlendiği, 26.05.2017 tarihinde yapılan kontrolde işyeri işleteninin hiç bir izin ve ruhsat almadan işyerindeki mührü kırdığı ve ticari faaliyetine devam ettiği tespit edildiğinden dolayı işyeri dördüncü kez mühürlenerek ilgilisi hakkında 3.Mühür Bozma ve Yeniden Mühürleme Tutanağı düzenlendiği anlaşılmıştır. Ekiplerimizce 14.08.2017 tarihinde yapılan denetimde işyeri işleteninin hiç bir izin ve ruhsat almadan işyerindeki mührü kırdığı ve ticari faaliyetine devam ettiği tespit edildiğinden dolayı işyeri beşinci kez mühürlenerek ilgilisi hakkında 4.Mühür Bozma ve Yeniden Mühürleme Tutanağı düzenlenerek 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 203.maddesi gereği Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulmak üzere yasal işlemler başlatılmıştır. ",
 
Yapı Kontrol Müdürlüğünün 11/08/2017 tarih ve E.30025 sayılı yazısıyla "İlgi yazınıza konu başvuru incelenmiş olup, İzmir İli, Karabağlar İlçesi, 3962 Sokak Bila No adresinde ve tapunun x ada 258 parselindeki ruhsatsız yapılaşma için, 3194 Sayılı İmar Kanununun 32. maddesine göre yasal işlemlere başlanmıştır. Bu kapsamda yapı sahibine 3194 Sayılı İmar Kanununun 42. maddesi gereği Belediyemiz Encümen Kararı ile para cezası ve yine aynı kanunun 32. maddesi gereği yıkım kararı verilmiştir. Belediyemiz yıkım Encümen Kararı yerine getirilmek üzere yıkım programına alınmıştır. Yıkım kararına konu yapıların bir kısmının sökümüne başlandığı tespit edilmiş olup, parseldeki tüm yapıların kaldırılması için ilgilisine süre verilerek tebligat yapılmıştır.3194 sayılı İmar kanunu gereği yıkım süreci müdürlüğümüz takibi altında sürmektedir." Denilmektedir. Bilgilerinize sunulur.
 
Madem herşeyiniz yasaldı bunlar nedir sorusuna yanıt arıyoruz.
 
Bunca yıl BARANKAYA TESİSLERİNİ idare eden kurumlar hakkında suç duyurumuzu yaptık.
 
Hani rüşvet şantaj yaptınız diyor sunuz ya,  o zaman bizlere de şu soruyu sorma hakkı doğdu.
 
İlgili kurumlara RÜŞVET Mİ VERDİNİZ? Bunca yıl sizi idare ettiler sorusuna yanıt arıyoruz!
 


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI