KÜNYE
İLETİŞİM
YAZARLAR
FOTO GALERİ
Gazete Yazarları
  GAZETE YAZARLARI       SİYASET      İZMİR      EKONOMİ      DÜNYA      SPOR      GÜNCEL      MAGAZİN - KÜLTÜR SANAT      TEKNOLOJİ      SAĞLIK      YEME & İÇME   
 
Ana Sayfa > İZMİR

Bu Yatırım İzmir’i Kanatlandıracak
03 Mart 2013
İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Gaziemir’de 337 bin metrekare alan üzerinde kurulacak olan Yeni Fuar Merkezi’nin temeli, CHP Genel Başkanı tarafından atıldı
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Gaziemir’de 337 bin metrekare alan üzerinde kurulacak olan Yeni Fuar Merkezi’nin temeli, CHP Genel Başkanı tarafından atıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 2014 yılının yaz aylarında tamamlanacak fuarı, Mart’taki Mermer Fuarı’na yetiştireceklerini müjdeledi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Gaziemir’de 337 bin metrekare alan üzerinde kuracağı Yeni Fuar Kompleksi’nin temeli, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılçdaroğlu’nun da katıldığı törenle atıldı. İzmirliler’in de yoğun ilgi gösterdiği açılış töreninde konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, fuarın sadece Türkiye’nin değil,  Avrupa’nın da en büyük fuar merkezlerinden biri olacağını vurguladı. 

Ulu Önder’in verdiği “İzmir’i fuarlar ve kongreler kenti yapma” görevini yerine getirme çabası doğrultusunda çalıştıklarını belirten Başkan Kocaoğlu, 2004 yılında düzenlenen Mermer Fuarı sırasında Kültürpark’taki mevcut fuar alanının yeterli olmadığını tespit ettiklerini hatırlatarak yeni fuar alanı başlattığı çalışmaları anlattı. Gaziemir’de belirlediklerini bölgede uzlaşmayla kamulaştırmayı kabul eden arsa sahiplerine teşekkür eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı şöyle devam etti: “Belirli darboğazlardan geçtik ancak uzun süreçler sonunda kamulaştırma ve proje süreçlerini tamamladık, bugün temel atıyoruz. Yeni fuarımızı, yüklenici 2014 yılının Temmuz ayında bitirecek. Ancak 50-60 bin metrekarelik bir alanı Mart ayındaki Mermer Fuarı’na yetiştirmek istiyoruz. Bunun azim ve kararlılığında çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi. 

Fuarcılık çağ atlayacak
İzmir fuarcılığının Türkiye’nin dünyaya açılmasında önemli rol oynadığını kaydeden Başkan Kocaoğlu, fuarın ekonomik gelişme ve Türk insanının birçok ürünle tanışmasına da olanak sağladığını kaydetti. “Burası İzmir, fuarcılığının çağ atlayacağı bir yer” diyen Başkan, Kültürpark’taki 23 bin metrekare fuar alanında düzenledikleri 30 fuarla İzmir ekonomisi ve hizmet sektörüne 400-500 milyon lira getiri sağladıklarını söyledi.
Fuar hollerini 5 misli büyüteceklerini ve eski holleri kongre ve sergi sarayı dönüştürmek için yola çıktıklarını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “İzmir 2014 yılından itibaren fuar ve kongre sektörüne yurt içi ve dışından milyar liralık kaynak getirecek. Böylece kentin gelişmesini sağlayacak. Biz bu amaçla, kentimizi kalkındırmak, yerelde kalkınmak için yaptığımız çalışmaların şu anda en önemlilerinden birinin temelini atıyoruz” diye konuştu.

“Tek kalemde çıkılmış” en büyük ihale
Yeni Fuar Merkezi’nin 36 milyon lirası kamulaştırma, KDV dahil 306 milyon lirası ihale bedeli, 50-60 milyon lirası da tefriş olmak üzere yaklaşık 400 milyon liraya mal olacağını belirten Başkan Aziz Kocaoğlu, söz konusu projenin İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin tarihinde “tek kalemde çıkılmış en büyük ihale” olduğunu söyledi. 

Aliağa-Menderes Projesi için 700 milyon, metro için 550-600 milyon lira harcadıklarını ancak bu işleri birim birim ihale ettiklerini ifade eden Başkan Kocaoğlu, “Biz kentte sürdürülebilir bir kalkınma sağlamak için kentin suyunu, toprağını, havasını korumayı ve daha yaşanabilir kent hedefliyoruz. Bizim yerel yönetim anlayışımızın temel noktası budur. Hem kalkınıp, hem çevremizi koruyacağız. Kalkınmayı topyekun kalkınma olarak görüp, adil bir paylaşımla insanların daha huzurlu ve müreffeh yaşamasını sağlayacak projeler üretiyoruz ve 4 milyon İzmirli hemşehrimize layık olmaya çalışıyoruz” dedi.

“Tek başımıza…
Yeni Fuar Projesi’nin, bir büyükşehir belediyesinin, bir yerel yöneticinin tamamını kendisi karşılayarak yaptığı ilk ve tek proje olduğunu vurgulayan Başkan Kocaoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Türkiye ve dünyada bir çok fuar alanı, kongre merkezi, konser salonu, müze yapılıyor. Diğer illerde bunların hepsi merkezi hükümet, ilgili birimler, bakanlıklar katkısıyla gerçekleştiriliyor. Biz Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’ni tek başımıza yaptık. Biz Karşıyaka’da opera binasını, kongre merkezini ve bu büyük fuar alanını da tek başımıza yapıyoruz. 
Eğer inanırsanız, eğer gönlünüzü, beyninizi adarsanız, sadece ve sadece İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin gücüyle bu kenti kalkındırabilir, altyapı sorunlarını halledebilir ve kenti bulunduğu noktadan daha iyi noktaya taşıyabilirsiniz. Biz 4 milyon İzmirliye güveniyoruz, 4 milyon İzmirli de bize güveniyor
” dedi. 

Kılıçdaroğlu’ndan İzmir övgüsü
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasına, her alanda öncülük yapan İzmir’in tarihimizde çok önemli bir yeri olduğunu hatırlatarak başladı. İzmir’in “bütün Türkiye’nin göz bebeği” olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, “İzmir, dünya metropolleri içinde en hızlı gelişen 4. kent seçilmiştir. Bu başarıda katkısı olan başta Aziz Kocaoğlu olmak üzere tüm belediye başkanlarımızı kutluyorum. Bizim belediye başkanlarının özellikleri vardır. Türkiye ilk kez yapılan yeniliklerin altında CHP’li belediye başkanlarının imzası vardır. Dev fuar yatırımının da altında da CHP’li belediye başkanın imzası var. Tüm Türkiye’nin örnek aldığı Doğal Yaşam Parkı’nın altında da CHP’li belediye başkanının imzası vardır. Bizim belediye başkanlarımızın ‘önce kendime değil kentine hizmet edeceğiz’ anlayışı vardır” diye konuştu. 

Yeni fuar kompleksinin kentin yüzünü güldürüp İzmir’i dünyaya tanıtacağının altını çizen Kılıçdaroğlu, burada düzenlenecek uluslararası fuarlar nedeniyle tüm dünya kentlerinin İzmir’e gelip bütün dünyaya tanıtacağını söyledi. 
Gazetelerde okuduğu “İzmir körfezindeki olumlu gelişme” haberlerini mutlulukla okuduğunu da kaydeden CHP Genel Başkanı, “İzmir’in güzel bir körfezi var. Unuttuğumuz türlerin yeniden canlandığını ve canlıların yeniden döndüğünü tebessümle okudum. Doğasıyla, coğrafyasıyla, havasıyla, insanıyla İzmir bütün Türkiye’ye örnek olan bir kenttir. Yeşil alanları fazla ama belediye başkanlarımız yeşil alanlarımız az diyerek ranta kurban etmiyorlar” dedi.

“7,5 ay niye beklettiniz?”
Yeni fuar merkezinin tüm engellemelere rağmen hayata geçirildiğine dikkat çeken Kılıçdaroğlu, “Bu proje bir belediyenin tek başına yaptığı ve yüzde 100 kendi kaynaklarıyla finanse ettiği bir yatırımdır. İhaleye çıkıldı ancak itiraz geldi. Kamu İhale Kurumu’na gitti. Bunun 20 günde sonuçlanması gerekiyordu ama 7,5 ay beklettiler. Acaba hizmeti engelleyebilir miyiz diye.  Hangi baskıyı uygularsanız uygulayın, hiçbir CHP’li belediye başkanı kendi halkına hizmet etmekten alıkoyamazsınız” şeklinde konuştu. 

Adalet istiyoruz
Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun 375 hapis cezasıyla yargılanmasına da değinen Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “İzmir, hepimizin üzerine titrediği kent. Buradaki inşaat bittiğinde, Türkiye’nin en büyük fuarcılık alanı İzmir’de olacak. Bir belediye başkanının görevi sadece belde halkının isteklerini yerine getirmek değil, istihdam da yaratmaktadır. Bu görevleri Aziz Kocaoğlu yapıyor. Kendisine teşekkür ediyorum. 
Aziz Başkan 397 yıl hapisle yargılanıyor. Demokrasisi gelişmiş bir ülkede bir belediye başkanını 397 yılla yargılıyorsanız, orada adalet yoktur. Adalet farklı bir kavramdır, milletin vicdanı demektir. Yargıcın kararı vatandaşın vicdanıyla ölçülür, adaletin terazisidir. Adaletin olmadığı bir yerde huzur olmaz. Toplum vicdanı rahat etmez. Düşüncelerimizi ifade edemeyiz. Bu ülkeye adalet gelsin diye hep beraber mücadele edeceğiz. Adalet ya gelecek ya gelecek. Biz adaleti mutlaka sağlayacağız
.”

Vali Kıraç’tan EXPO vurgusu
İzmir Valisi Cahit Kıraç ise dünya kenti olma yolunda emin adımlarla ilerleyen İzmir’in fuarlar ve kongreler merkezi olma hayalini EXPO 2020 ile taçlandırıp dünyaya kanıtlayacağını belirtti. Kıraç, “Ekonomik alanda küreselleşmenin dışında kalmamak ve dünya ticaretinden pay almak, fırsat ve avantajlardan yararlanmak için fuarlar en iyi araçlardır. İzmir’in tüm dünyaya kendini fuarlar kenti olarak kabullendirmesi için daha kapsamlı fuarlar yapmaya ihtiyacımız var. EXPO’yu Türkiye projesi olarak kazandıracağız. Yeni fuar merkezi, ihtisas fuarların ihtiyaçlarını karşılayabilecek boyuttadır” dedi.  

Şenol: “Fuar bu kenti uçuracak”
Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol da, Gaziemir’in Türkiye’nin en çok gelişen ilçelerinden biri olduğunu söyledi. Yeni Fuar Merkezi’nin Gaziemir’in gelişmesine büyük katkı koyduğunu söyleyen Şenol, “Fuar, bu kenti uçurdu. Şimdi de fuar alanıyla dünya kenti olacak. Aziz Başkanıma Gaziemirliler adına sonsuz teşekkür ediyorum. İZBAN, yer altı geçitleri, üstgeçit köprüleri, yağmur suyu kanallarıyla bu kent modern bir kent haline geldi. Yağmurda, ulaşımda artık problem yok” dedi. 

400 milyon liralık dev yatırım
İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından kenti fuarcılık sektöründe büyüterek dünya standartlarına taşıma hedefi doğrultusunda projelendirilen yeni fuar merkezi, İzmir’i fuarlar ve kongreler kenti olma hedefine bir adım daha yaklaştıracak. 
Toplam 337 bin metrekarelik alanda kurulacak olan fuarda ilk etapta 110 bin metrekare alan üzerinde 7 tane sergi holü yapılacak. Holler, tek ya da aynı anda birden fazla fuara hizmet verebilecek şekilde teras şeklinde tasarlanacak ve birbirlerine geçişleri olacak.
Fuarda 93 bin metrekarelik kapalı otopark alanı yapılarak ziyaretçi ve katılımcıların hizmetine sunulacak. Fuar alanında ayrıca, 12 bin metrekarelik fuar sokağı, 865 metrekarelik seminer salonu yer alacak. 11 bin 300 metrekarelik alanda ise kafeterya, restoran ve idari binalar bulunacak. 
Tesis, sergi holleri, seminer salonları, geniş otoparkı ve sosyal donatı alanları ile uluslararası standartlarda olacak. Kurulacak seyir kulesi, fuar katılımcı ve ziyaretçilerine farklı bir ortam sunacak. Amfi tiyatro şeklinde hazırlanacak meydan ise fuarlar süresince çekim merkezi haline gelecek. 
Yeni fuar kompleksi projesinde, daha sonra gelebilecek talepleri karşılamak amacıyla, 2. etapta kullanılmak üzere 70 bin metrekarelik bir rezerv alanı oluşturuldu. Rezerv alan haricinde ayrıca, 45 bin metrekarelik bir alan da otel ve kongre merkezi için ayrıldı. 
Kente kazandırılacak bu dev yatırımın maliyeti, kamulaştırma dahil yaklaşık 400 milyon TL’ye ulaşacak.  
  
Mevcut fuar holleri kongre merkezi olacak
İzmir’deki fuarcılık faaliyetleri, halen Kültürpark Fuar Alanı’ndaki toplam 23 bin metrekarelik 4 holde yürütülüyor. Gaziemir'de yeni fuar alanının hizmete girmesiyle birlikte, Kültürpark'taki uluslararası ihtisas fuar alanı holleri de Türkiye'nin en büyük kongre merkezlerinden birine dönüştürülecek. Projesi Mimar Şükrü Kocagöz tarafından çizilen Kültürpark'taki fuar alanı hollerinin kongre merkezine dönüştürülmesine ilişkin proje çalışması büyük ölçüde tamamlandı. Kongre merkezi içinde sergi alanları da yer alacak.
 
Türkiye’nin ilk “monoray”ı burada kurulacak
İzmir Büyükşehir Belediyesi, yeni fuar merkezine ulaşımın kolaylaştırılması için de hazırlıklarını sürdürüyor. Bu amaçla, İZBAN’a entegre olacak ve sadece fuar alanına ulaşım sağlayacak 2 kilometrelik monoray sistemi üzerinde çalışılıyor. 
Yükseltilmiş kolonlara yerleştirilecek kirişler üzerinde çalışacak monoray sistemi, İZBAN’ın ESBAŞ istasyonundan başlayacak ve Akçay Caddesi’ni keserek çevreyolu-Gaziemir Kavşağı-çevreyolu paralelinden devam ederek yeni fuar alanına ulaşacak. Gidiş- dönüş tek hat olarak planlanan monoray sistemi, 2 kilometrelik güzergahta İZBAN ve yeni fuar alanı arasında kesintisiz ulaşım sağlayarak yolcu taşıyacak. Yeni fuar kompleksine gelmek isteyen yolcular,  metro ve İZBAN ile ESBAŞ istasyonuna geldikten sonra modern ve konforlu monoray  sistemi ile taşınacak. Ziyaretçiler, fuar dönüşünde de yine aynı sistemi kullanabilecek. 
Dünyanın gelişmiş kentlerinde örnekleri görülen monoray, Türkiye’de ilk kez İzmir’de kurulmuş olacak. 
Yorum Yapın

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer İZMİR Haberleri

Başlık Tarih
 
POLİS MEMURU TARTIŞTIĞI ARKADAŞINI ÖLDÜRDÜ30 Temmuz 2014
UZUNDERE'DE GERİ SAYIM BAŞLADI30 Temmuz 2014
TÜRK-YUNAN DOSTLUĞU İÇİN ÖRNEK DAYANIŞMA30 Temmuz 2014
288 BİN KİŞİYE CEZA KAPIDA 30 Temmuz 2014
HOMEROS VADİSİ TURİZM MERKEZİ OLACAK30 Temmuz 2014
YENİ HİZMET BİNASI İÇİN SONA YAKLAŞILDI29 Temmuz 2014
BAŞKAN HASAN ARSLAN ZİYARETLERE DEVAM ETİ28 Temmuz 2014
HUZUREVİNİ ZİYARET ETTİLER28 Temmuz 2014
HER SOKAKTA HİJYEN28 Temmuz 2014
FAYTONLAR İZMİR'E YAYILIYOR28 Temmuz 2014
İZMİR METROSU'NUN SON ETABINA TÖRENSİZ AÇILIŞ28 Temmuz 2014
BAŞKANLIK KUPASI'NDA İLK SANTRA BAŞKAN ATİLA'DAN27 Temmuz 2014
BİNLERCE MENEMENLİ SAHUR SOFRASINDA BULUŞTU27 Temmuz 2014
İZMİR'DEKİ ÇOCUK TACİZCİSİ...26 Temmuz 2014
GERİ DÖNÜŞÜM DESTEKLİ HAYVAN BESLENME ÜNİTESİ26 Temmuz 2014
"BUNDAN SONRA DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ"26 Temmuz 2014
MERDİVENALTI ÜRÜNLERE İZİN YOK26 Temmuz 2014
ÇİĞLİ BELEDİYESİ PERSONELİ İLE BAYRAMLAŞMA‏25 Temmuz 2014
BAŞKAN BATUR BAYRAM ZİYARETLERİNE BAŞLADI25 Temmuz 2014
RAMAZAN'IN SON GÜNÜNE KADAR AYNI HİZMET25 Temmuz 2014
ÇEVRECİLER TEPKİ GÖSTERDİ25 Temmuz 2014
AKPINAR: “DÜŞÜNCELERİ HAPSEDEMEZSİNİZ”25 Temmuz 2014
'İZMİR ÜVEY EVLAT'25 Temmuz 2014
EKİPLER 24 SAAT ÇALIŞACAK25 Temmuz 2014
KONUKLARIN HEPSİ İLE GÖRÜŞEREK SORUNLARINI DİNLEDİ25 Temmuz 2014
TÜRKİYE’DE BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ KRİZDE25 Temmuz 2014
HERŞEY BUCASPOR İÇİN25 Temmuz 2014
UĞURLU'DAN 'BASIN BAYRAMI' MESAJI24 Temmuz 2014
GENEL TEMİZLİK, GRAMAJ VE RUHSAT KONTROLLERİ YAPILDI24 Temmuz 2014
“SELÇUKLU ŞAİRLER VE YAZARLAR KÖŞESİ”24 Temmuz 2014
DÜKKANLAR DENETLENDİ24 Temmuz 2014
PİRİŞTİNA'DAN KADINLARA DESTEK24 Temmuz 2014
ÇALKAYA İSTEKLERİNİ YERİNE GETİRDİ24 Temmuz 2014
İZMİR'E ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ23 Temmuz 2014
YAVUZ BİNGÖL'E TABELALI TEPKİ23 Temmuz 2014
KARABAĞLAR BELEDİYESİ İFTAR YEMEĞİ DÜZENLEDİ23 Temmuz 2014
500 KİŞİLİK İFTAR VERİLDİ23 Temmuz 2014
KAZA 4 CAN ALDI...23 Temmuz 2014
''MİNDERİNİ AL, GÖKYÜZÜNÜ İNCELEMEYE GEL''23 Temmuz 2014
İZMİR'DE BAŞKONSOLOSLUK AÇTI...23 Temmuz 2014
ÇİĞLİLİLERLE DOĞALGAZ BULUŞMASI23 Temmuz 2014
İHSANOĞLU'NA İZMİR'DE BÜYÜK ŞOK!23 Temmuz 2014
BORNOVA BELEDİYESİ- ALTINORDU İŞBİRLİĞİNDE İLK ADIM22 Temmuz 2014
MELES'TE YAZ TEMİZLİĞİ22 Temmuz 2014
TAŞERONU UNUTMADI22 Temmuz 2014
KARŞIYAKALI ERDOĞAN DÜNYA 3’ÜNCÜSÜ OLDU22 Temmuz 2014
ÇANDARLI'DA DENETİMLER ARALIKSIZ SÜRÜYOR 22 Temmuz 2014
"GAZZE'DE ÇOK BÜYÜK SOYKIRIM YAŞANIYOR" 22 Temmuz 2014
YENİFOÇA'DA, MÜJDELİ TÜRK SANAT MÜZİĞİ GECESİ‏22 Temmuz 2014
TEKNE BATTI, 1 ÇOCUK ÖLDÜ21 Temmuz 2014
SELÇUK BELEDİYESİ PROJE YÖNETİM BİRİMİ OLUŞTURUYOR21 Temmuz 2014
KARŞIYAKA’DA ÇİÇEK BAYRAMI21 Temmuz 2014
GIDIKLAMA OYUNU OYNUYORMUŞ...21 Temmuz 2014
İZMİR'DE AKILLI DURAKLAR...21 Temmuz 2014
BORNOVA KÖYLERİNDE KALKINMA SEFERBERLİĞİ BAŞLIYOR‏21 Temmuz 2014
FOÇA BEŞKAPILAR SANAT GALERİSİ ZİYARETE AÇILDI21 Temmuz 2014
İKİ BİN KİŞİYE EĞLENCELİ DAKİKALAR YAŞATTILAR21 Temmuz 2014
NE SATTIĞINI GÖRÜNCE ÇOK ŞAŞIRACAKSINIZ20 Temmuz 2014
İZMİR'DE KORKUTAN DEPREM !19 Temmuz 2014
İZMİR'DE 26 BİN AİLEYE MÜJDE !19 Temmuz 2014
BÖYLE OTOPARK YOK19 Temmuz 2014
VATANDAŞIN YAŞAM KALİTESİ YÜKSELECEK18 Temmuz 2014
ŞEHİRLER BAĞ KURUYOR18 Temmuz 2014
100 ÇOCUK DAHA TENİS ÖĞRENDİ18 Temmuz 2014
GAZİEMİRLİ ÇOCUKLARIN HAVUZ KEYFİ‏18 Temmuz 2014
“ÇEŞME’NİN YAŞAM TARZINA MÜDAHALE ETMEYİN”18 Temmuz 2014
KARŞIYAKA BÜYÜLEDİ...18 Temmuz 2014
CHP İZMİR’DE ‘BAYKAL’ TARTIŞMASI SÜRÜYOR...18 Temmuz 2014
KÜLTÜRPARK İÇİN EL ELE18 Temmuz 2014
URLA'DA KORKUTAN DEPREM18 Temmuz 2014
EVLERİNİZİ BOŞALTMAYIN17 Temmuz 2014
"YAPTIĞIM AÇIKLAMALAR ÇARPITILMIŞTIR"17 Temmuz 2014
DAHA DA İYİ OLACAK17 Temmuz 2014
BORNOVA'DA ÖRNEK İŞÇİLER17 Temmuz 2014
YERİN 3 KAT ALTINDA!17 Temmuz 2014
“TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAĞIZ”17 Temmuz 2014
ÖDEMİŞ'TE FATURA BİLMECESİ16 Temmuz 2014
İZMİR'E BİR İLK DAHA!16 Temmuz 2014
SAHİL GÜVENLİK EKİPLERİ YAKALADI15 Temmuz 2014
EKMELEDDİN İHSANOĞLU'NA İL BAŞKANLARINDAN DESTEK15 Temmuz 2014
UMUT CEYLAN'IN KATİLİNE ÖMÜR BOYU HAPİS!15 Temmuz 2014
EKONOMİK SIKINTILAR İNTİHARA SÜRÜKLEDİ15 Temmuz 2014
ARTIK DAHA SAĞLIKLILAR!15 Temmuz 2014
KARŞIYAKA BELEDİYESİ GÜZELLEŞTİRİYOR15 Temmuz 2014
BAŞKAN ATİLA TARİH İÇİN KAZMA SALLADI...15 Temmuz 2014
YAZ GÜNÜ, KÖMÜR DAĞITIMINA TEPKİ !15 Temmuz 2014
GÖNÜLLERDEN ANLAMLI KONFERANS15 Temmuz 2014
ÇOCUKLARINI ÖLDÜREN ANNENİN ÇALKANTILARI DEVAM EDİYOR!15 Temmuz 2014
İZMİRLİ KÜRK SARAYI SAHİBİ ŞEFİK YAMAN HAYATINI KAYBETTİ14 Temmuz 2014
BAŞKAN AZİZ KOCAOĞLU ŞEHİT MADENCİLERİNİ UNUTMADI14 Temmuz 2014
CHP KONAK'TA ŞAKİR BAŞAK DÖNEMİ14 Temmuz 2014
"SAYGI,SEVGİ, BİRLİK EKMEK İÇİN EKMEDDİN DİYORUZ"14 Temmuz 2014
BUCA BELEDİYESİ SREBRENİTSA’YI UNUTMADI11 Temmuz 2014
MOLOZA BARİYERLİ ÖNLEM11 Temmuz 2014
BORNOVA BELEDİYESİ HALKIN SORUNLARI ÇÖZMEYE DEVAM EDİYOR!11 Temmuz 2014
BUCA BELEDİYESİ MÜJDELİYOR11 Temmuz 2014
‘DİKİLİ’DE SEYYARA GEÇİT YOK’11 Temmuz 2014
MENEMEN BELEDİYESİ PRIJERDE SINIR TANIMIYOR10 Temmuz 2014
BAŞKAN’IN SAHUR MESAİSİ10 Temmuz 2014
BORNOVA BELEDİYESİ BOŞ DURMUYOR!10 Temmuz 2014
PORTEKİZ İLE SELÇUK BELEDİYESİ KARDEŞ ŞEHİR OLACAK09 Temmuz 2014
KARŞIYAKA BELEDİYESİ SREBRENİCA’YI UNUTMADI09 Temmuz 2014
CHP’Lİ KADINLARLA ZİRVE08 Temmuz 2014
BORNOVA BELEDİYESİ ÇOCUKLARA UYGULAMALI BİLİM EĞİTİMİ VERİYOR08 Temmuz 2014
ORTAKLAŞA ÇALIŞMALAR YAPILACAK02 Temmuz 2014
10 BİN KİŞİ BİRDEN...02 Temmuz 2014
İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SPOR KULÜBÜ MADALYAYA DOYDU02 Temmuz 2014
BALÇOVA BELEDİYESİ'NDEN EĞİTİM02 Temmuz 2014
'BU KENTİ BİRLİKTE YÖNETELİM'01 Temmuz 2014
ÇALIŞMALARA HIZ VERİLDİ01 Temmuz 2014
"GEZİ OLAYLARI TÜRKİYE İÇİN BİR MİLATTIR"01 Temmuz 2014
İFTARDA BULUŞMA NOKTASI OLDU01 Temmuz 2014
"OTOPARK SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ"01 Temmuz 2014
"HAYVANLARI HER GÜN SEVMELİ,HER GÜN KORUMALIYIZ"01 Temmuz 2014
İLK GÜNDEN PARKIN GÖZDESİ OLDU30 Haziran 2014
4 MAHALLEDEN 200 KİŞİ30 Haziran 2014
HAYALET ŞEHİR...29 Haziran 2014
20 MUHTAR BELİRLENDİ29 Haziran 2014
HAYIRSEVERLER YARDIMA KOŞTU28 Haziran 2014
BOSNALILARA YARDIM...28 Haziran 2014
“BİRLİKTE UYUM İÇİNDE ÇALIŞALIM”27 Haziran 2014
AİLE BOYU BALTALI BANKA BASKINI...26 Haziran 2014
KURUMLAR ARASI İLETİŞİM ARTTIRILMALI...26 Haziran 2014
BAŞKAN ATİLA KIRMIZI-BEYAZLILARIN COŞKUSUNA ORTAK OLDU25 Haziran 2014
100 BİN KİŞİYE TİYATRO25 Haziran 2014
İZMİR KÖRFEZİ'NDE DENİZANASI İSTİLASI25 Haziran 2014
ÜCRETSİZ GİRİŞLER İLGİYİ ARTTIRDI24 Haziran 2014
KARNEDEN ÖNCE MADALYA!24 Haziran 2014
SİYASETÇİ İKİ GENCİ MAKAMINDA EVLENDİRDİ24 Haziran 2014
UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞADILAR24 Haziran 2014
ENGELLİLERİN YAŞAMI KOLAYLAŞTIRILMALI24 Haziran 2014
BAŞKAN BAKICI'YA TEŞEKKÜR23 Haziran 2014
GÜNDE 750 KİŞİYE İFTAR YEMEĞİ23 Haziran 2014
KAYALAR TEHDİT OLMAYACAK23 Haziran 2014
ANKET SONUÇLANDI23 Haziran 2014
HİZMETİ VATANDAŞIMIZIN AYAĞINA GETİRECEĞİZ23 Haziran 2014
ONLARCA FİDAN DİKİLDİ23 Haziran 2014
HAVUZ RESTORAN YENİLENEN YÜZÜYLE HALKIN HİZMETİNDE23 Haziran 2014
BU EĞİTİMİ HAFTANIN 2 GÜNÜ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ...23 Haziran 2014
İŞSİZLİK SORUNUNU BİRLİKTE ÇÖZECEĞİZ23 Haziran 2014
YENİ SEZON DA SANAT DOLU OLACAK...22 Haziran 2014
KUTSAL MEKANLAR DA TEMİZLENİYOR...22 Haziran 2014
'HERKESE ÖRNEK OLMALI'22 Haziran 2014
YEDİ GÖLLER ÖZLENEN GÜNLERİNE GERİ DÖNÜYOR21 Haziran 2014
KAZANAN İZMİRLİLER OLMALI...21 Haziran 2014
İZMİRLİLER BALKAN MÜZİĞİNE DOYACAK21 Haziran 2014
FOÇA'DA KEYİFLİ KONSER21 Haziran 2014
DAHA YEŞİL BİR KARŞIYAKA İÇİN...21 Haziran 2014
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NİN ÖNEMLİ DESTEĞİ VAR...21 Haziran 2014
'PARLAMENTO İŞLEVSİZLEŞTİRİLİYOR'21 Haziran 2014
BALÇOVA BELEDİYESİ'NDEN 'ÜCRETSİZ YAZ OKULU'21 Haziran 2014
BU DAHA BAŞLANGIÇ20 Haziran 2014
ZEYNEL BAKICI YEREL BASKIN TEMSİLCİLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ20 Haziran 2014
'HALK GÜNLERİNİ' HER HAFTA GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ20 Haziran 2014
SÜHEYL-BEHZAT KARDEŞLER KOMEDİ TUFANI ESTİRDİ20 Haziran 2014
EKSİKLER TAMAMLANACAK...20 Haziran 2014
MENEMEN BELEDİYE BAŞKANINDAN ZİYARET20 Haziran 2014
PİRİŞTİNA'DAN AMATÖRE CAN SUYU20 Haziran 2014
MESLEK EDİNDİRMEDE İŞBİRLİĞİNE HAZIRIZ...20 Haziran 2014
KONU MECLİSE TAŞINDI...20 Haziran 2014
KONFETİ VE ÇİÇEKLERLE KARŞILANDI19 Haziran 2014
SELÇUK BELEDİYESİ'NDEN ÇOK ÖNEMLİ ADIMLAR...19 Haziran 2014
"BEN BECERİKSİZİM!"19 Haziran 2014
PERSONEL ÜCRETLERİNE YÜZDE 17 ZAM...19 Haziran 2014
YOLLAR KAN GÖLÜNE DÖNDÜ!18 Haziran 2014
'DESTEKLEMEYECEĞİM'18 Haziran 2014
ŞAMPİYON OLACAĞIMIZDAN EMİNİM...18 Haziran 2014
SELÇUK BELEDİYESİ 'HALK GÜNLERİ' DÜZENLEYECEK...18 Haziran 2014
KENT KONSEYİ DAHA AKTİF OLMALI...18 Haziran 2014
FOÇA BELEDİYESİ BJK'Lİ MOTORCULARI AĞIRLADI...18 Haziran 2014
ESERLER GÖRÜCÜYE ÇIKTI...18 Haziran 2014
İZMİR'DE HATALI SOLLAMA 2 CAN ALDI18 Haziran 2014
İZBAN İÇİN İMZA TOPLADILAR...18 Haziran 2014
KAVŞAK VE VİRAJLAR YENİLENECEK...18 Haziran 2014
SORUNLARIN HIZLI ÇÖZÜLMESİ İÇİN GEREKENİ YAPIYORUZ...18 Haziran 2014
HEM EKONOMİK HEM PRATİK SPOR18 Haziran 2014
YETENEKLERİNİ KEŞFEDİYORLAR...18 Haziran 2014
YASSICAADA TESİSLERİ SEZONU AÇTI17 Haziran 2014
ÜNLÜ KOMEDYENLER İZMİRLİ HAYRANLARI İLE BULUŞACAK...17 Haziran 2014
BUCA, KÜLTÜR VE SANATLA İÇ İÇE OLACAK...17 Haziran 2014
SANAT AYAĞINIZA GELİYOR...17 Haziran 2014
TİYATRO AYAKTA ALKIŞLANDI17 Haziran 2014
TAM BİR GAFLET VE DALALET İÇERİSİNDE...16 Haziran 2014
FLAŞ...FLAŞ...FLAŞ...16 Haziran 2014
İZMİR'DE DEHŞET DAKİKALARI...16 Haziran 2014
ŞEHİT AİLELERİNE TAZİYE ZİYARETİ16 Haziran 2014
YUSUF'UN ACI ÖLÜMÜ...14 Haziran 2014
BORNOVA’DA HAYATİ İŞBİRLİĞİ‏13 Haziran 2014
SALON DOLDU TAŞTI13 Haziran 2014
AMATÖR MİNİKLER PROFESYONEL ESERLER SUNDU13 Haziran 2014
80 ÇOCUK SERTİFİKA ALDI 13 Haziran 2014
HER ŞEY ORGANİK...12 Haziran 2014
RUHSATSIZ DÜKKAN KALMAYACAK12 Haziran 2014
FİNALLER BUGÜN BAŞLADI12 Haziran 2014
DİKİLİ’NİN YILDIZI PARLAYACAK12 Haziran 2014
GÜNEŞ ENERJİSİ PROJELERİ12 Haziran 2014
ÇOĞU GİTTİ, AZI KALDI11 Haziran 2014
BİRBİRİNDEN GÜZEL ŞARKILAR SESLENDİRİLDİ11 Haziran 2014
EBRU SANATI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ11 Haziran 2014
EN BÜYÜK SORUN İŞSİZLİK11 Haziran 2014
“SİZ HAYAL EDİN, BİZ YAPALIM”11 Haziran 2014
ENGELLİLER İÇİN ELELE...11 Haziran 2014
33.6 TONLA GELEN REKOR10 Haziran 2014
BÖLGEYE GÜÇ KATAN BİRLİKTELİKLER10 Haziran 2014
MEZARI BAŞINDA ANILACAK10 Haziran 2014
BUCA’NIN 43 MAHALLESİNE 43 KREŞ10 Haziran 2014
İŞİTME ENGELLİLER SAHNE ALDI10 Haziran 2014
GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİLER09 Haziran 2014
MUHTARLARA BÜYÜK DESTEKs09 Haziran 2014
KANTAR TARTI ÜCRETİNDE DEĞİŞİKLİK09 Haziran 2014
KONUŞMASINI SIRILSIKLAM YAPTI...08 Haziran 2014
TAM DESTEK, TAM GÜVEN08 Haziran 2014
AKPINAR: "KENDİ ELEKTRİĞİMİZİ ÜRETECEĞİZ"08 Haziran 2014
ALEV ALEV YANDI08 Haziran 2014
FLAŞ!...FLAŞ!...FLAŞ!...07 Haziran 2014
"GÖRMEDEN GEÇMEYİN"07 Haziran 2014
MEZUNİYET AYAKTA ALKIŞLANDI...06 Haziran 2014
FOÇA SERGİLERDE GÖZ KAMAŞTIRIYOR...06 Haziran 2014
EĞİTMENLER AYAKTA ALKIŞLANDI...06 Haziran 2014
GAZİEMİRDE ÇEVRE TEMİZLİĞİ...06 Haziran 2014
KARŞIYAKA ÇEVRE ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU06 Haziran 2014
BORNOVA BELEDİYESİNDEN ETKİNLİK...06 Haziran 2014
PİRİŞTİNA'DAN ÇOCUKLARA MÜJDE!06 Haziran 2014
GELECEK NESİLLERE TEMİZ BİR ÇİĞLİ BIRAKMALIYIZ...06 Haziran 2014
HESAPLAR İNCELENİYOR...06 Haziran 2014
SERGİ BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI...05 Haziran 2014
HER GÜN 900 İŞÇİ ÇALIŞIYOR...05 Haziran 2014
'TEPKİ OLUR DİYE KORKTUK AMA...'05 Haziran 2014
"GÜZERGAH ACİLEN DEĞİŞTİRİLMELİ!"05 Haziran 2014
AKPINAR, MAHALLE HALKI İLE BİR ARAYA GELDİ...05 Haziran 2014
MİNİKLER BAŞARI BELGELERİNİ ALDI...05 Haziran 2014
OLGUN ATİLA'YA DİPLOMA SÜRPRİZİ...05 Haziran 2014
SOMA MADENCİLERİNİN ANISINA BÜST...05 Haziran 2014
NAZIM’A KIRMIZI KARANFİLLE GİTTİLER04 Haziran 2014
SENDİKAL ÇALIŞMALAR DEĞERLENDİRİLDİ...04 Haziran 2014
420 KADININ EL EMEĞİ...04 Haziran 2014
SEYİRCİDEN TAM NOT...04 Haziran 2014
ÖLÜMÜNÜN 51'İNCİ YILDÖNÜMÜNDE ANILDI...04 Haziran 2014
İŞTE ŞÖLENDEN RENKLİ GÖRÜNTÜLER...04 Haziran 2014
YENİ YÖNETMELİK UYGULANMAYA BAŞLANDI...04 Haziran 2014
ÖZER KAYALI MUTLULUKLAR DİLEDİ...04 Haziran 2014
KARABAĞLAR'DA KADIN BİRLİĞİ...04 Haziran 2014
300 KADIN KATILDI...04 Haziran 2014
GÖZYAŞLARINI TUTAMADILAR04 Haziran 2014
DR. MERİH ŞAN’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR...03 Haziran 2014
FOÇA'DA AÇILIŞ YEMEĞİ DÜZENLENDİ...03 Haziran 2014
MADENCİLER ANILDI...03 Haziran 2014
TEMİZLİK SÜRESİ 1 SAATTEN 15 DAKİKAYA İNECEK03 Haziran 2014
30'UNCU YILA ÖZEL ANMA...03 Haziran 2014
FLAŞ...FLAŞ...FLAŞ...03 Haziran 2014

SOSYAL MEDYADA BİZİ BEĞENİN
HAVA DURUMU
Mynet İzmir Haberleri
SOSYAL MEDYA
FACEBUTON


SİTE YAZARLARI
GAZETE
 15.07.2014


2 3  4 5  6  7 9 10 11 12
SOKAĞIN NABZI
 
BAYRAKLI'DA
 
 
 
 
 

 
 
 

BORNOVA'DA


 
 
 
ALSANCAK'TA

 
 

KONAK'TA

 


GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI
burcun ne dioki

KARİKATÜR


ŞANS OYUNLARI
FOTO GALERİ

VİZYONDAKİ FİLMLER
YEME & İÇME
logo yemek
RADYO
radyooooooo İQ TESTİ
zekatestiicintiklatjbfhdgdf

SON DEPREMLER
depppp
ayrntttttt

UĞUR DÜNDAR | KÜNYE | İLETİŞİM | YAZARLAR | FOTO GALERİ |
simgola.com
creativetasarim.com
keykubad.com
Google+
Codec Haber