KÜNYE
İLETİŞİM
YAZARLAR
FOTO GALERİ
  GAZETE YAZARLARI       SİYASET      İZMİR      EKONOMİ      DÜNYA      SPOR      GÜNCEL      MAGAZİN      KÜLTÜR SANAT      SAĞLIK      KADIN      TEKNOLOJİ   
 
Ana Sayfa > İZMİR

Bu Yatırım İzmir’i Kanatlandıracak
03 Mart 2013
İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Gaziemir’de 337 bin metrekare alan üzerinde kurulacak olan Yeni Fuar Merkezi’nin temeli, CHP Genel Başkanı tarafından atıldı
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Gaziemir’de 337 bin metrekare alan üzerinde kurulacak olan Yeni Fuar Merkezi’nin temeli, CHP Genel Başkanı tarafından atıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 2014 yılının yaz aylarında tamamlanacak fuarı, Mart’taki Mermer Fuarı’na yetiştireceklerini müjdeledi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Gaziemir’de 337 bin metrekare alan üzerinde kuracağı Yeni Fuar Kompleksi’nin temeli, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılçdaroğlu’nun da katıldığı törenle atıldı. İzmirliler’in de yoğun ilgi gösterdiği açılış töreninde konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, fuarın sadece Türkiye’nin değil,  Avrupa’nın da en büyük fuar merkezlerinden biri olacağını vurguladı. 

Ulu Önder’in verdiği “İzmir’i fuarlar ve kongreler kenti yapma” görevini yerine getirme çabası doğrultusunda çalıştıklarını belirten Başkan Kocaoğlu, 2004 yılında düzenlenen Mermer Fuarı sırasında Kültürpark’taki mevcut fuar alanının yeterli olmadığını tespit ettiklerini hatırlatarak yeni fuar alanı başlattığı çalışmaları anlattı. Gaziemir’de belirlediklerini bölgede uzlaşmayla kamulaştırmayı kabul eden arsa sahiplerine teşekkür eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı şöyle devam etti: “Belirli darboğazlardan geçtik ancak uzun süreçler sonunda kamulaştırma ve proje süreçlerini tamamladık, bugün temel atıyoruz. Yeni fuarımızı, yüklenici 2014 yılının Temmuz ayında bitirecek. Ancak 50-60 bin metrekarelik bir alanı Mart ayındaki Mermer Fuarı’na yetiştirmek istiyoruz. Bunun azim ve kararlılığında çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi. 

Fuarcılık çağ atlayacak
İzmir fuarcılığının Türkiye’nin dünyaya açılmasında önemli rol oynadığını kaydeden Başkan Kocaoğlu, fuarın ekonomik gelişme ve Türk insanının birçok ürünle tanışmasına da olanak sağladığını kaydetti. “Burası İzmir, fuarcılığının çağ atlayacağı bir yer” diyen Başkan, Kültürpark’taki 23 bin metrekare fuar alanında düzenledikleri 30 fuarla İzmir ekonomisi ve hizmet sektörüne 400-500 milyon lira getiri sağladıklarını söyledi.
Fuar hollerini 5 misli büyüteceklerini ve eski holleri kongre ve sergi sarayı dönüştürmek için yola çıktıklarını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “İzmir 2014 yılından itibaren fuar ve kongre sektörüne yurt içi ve dışından milyar liralık kaynak getirecek. Böylece kentin gelişmesini sağlayacak. Biz bu amaçla, kentimizi kalkındırmak, yerelde kalkınmak için yaptığımız çalışmaların şu anda en önemlilerinden birinin temelini atıyoruz” diye konuştu.

“Tek kalemde çıkılmış” en büyük ihale
Yeni Fuar Merkezi’nin 36 milyon lirası kamulaştırma, KDV dahil 306 milyon lirası ihale bedeli, 50-60 milyon lirası da tefriş olmak üzere yaklaşık 400 milyon liraya mal olacağını belirten Başkan Aziz Kocaoğlu, söz konusu projenin İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin tarihinde “tek kalemde çıkılmış en büyük ihale” olduğunu söyledi. 

Aliağa-Menderes Projesi için 700 milyon, metro için 550-600 milyon lira harcadıklarını ancak bu işleri birim birim ihale ettiklerini ifade eden Başkan Kocaoğlu, “Biz kentte sürdürülebilir bir kalkınma sağlamak için kentin suyunu, toprağını, havasını korumayı ve daha yaşanabilir kent hedefliyoruz. Bizim yerel yönetim anlayışımızın temel noktası budur. Hem kalkınıp, hem çevremizi koruyacağız. Kalkınmayı topyekun kalkınma olarak görüp, adil bir paylaşımla insanların daha huzurlu ve müreffeh yaşamasını sağlayacak projeler üretiyoruz ve 4 milyon İzmirli hemşehrimize layık olmaya çalışıyoruz” dedi.

“Tek başımıza…
Yeni Fuar Projesi’nin, bir büyükşehir belediyesinin, bir yerel yöneticinin tamamını kendisi karşılayarak yaptığı ilk ve tek proje olduğunu vurgulayan Başkan Kocaoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Türkiye ve dünyada bir çok fuar alanı, kongre merkezi, konser salonu, müze yapılıyor. Diğer illerde bunların hepsi merkezi hükümet, ilgili birimler, bakanlıklar katkısıyla gerçekleştiriliyor. Biz Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’ni tek başımıza yaptık. Biz Karşıyaka’da opera binasını, kongre merkezini ve bu büyük fuar alanını da tek başımıza yapıyoruz. 
Eğer inanırsanız, eğer gönlünüzü, beyninizi adarsanız, sadece ve sadece İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin gücüyle bu kenti kalkındırabilir, altyapı sorunlarını halledebilir ve kenti bulunduğu noktadan daha iyi noktaya taşıyabilirsiniz. Biz 4 milyon İzmirliye güveniyoruz, 4 milyon İzmirli de bize güveniyor
” dedi. 

Kılıçdaroğlu’ndan İzmir övgüsü
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasına, her alanda öncülük yapan İzmir’in tarihimizde çok önemli bir yeri olduğunu hatırlatarak başladı. İzmir’in “bütün Türkiye’nin göz bebeği” olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, “İzmir, dünya metropolleri içinde en hızlı gelişen 4. kent seçilmiştir. Bu başarıda katkısı olan başta Aziz Kocaoğlu olmak üzere tüm belediye başkanlarımızı kutluyorum. Bizim belediye başkanlarının özellikleri vardır. Türkiye ilk kez yapılan yeniliklerin altında CHP’li belediye başkanlarının imzası vardır. Dev fuar yatırımının da altında da CHP’li belediye başkanın imzası var. Tüm Türkiye’nin örnek aldığı Doğal Yaşam Parkı’nın altında da CHP’li belediye başkanının imzası vardır. Bizim belediye başkanlarımızın ‘önce kendime değil kentine hizmet edeceğiz’ anlayışı vardır” diye konuştu. 

Yeni fuar kompleksinin kentin yüzünü güldürüp İzmir’i dünyaya tanıtacağının altını çizen Kılıçdaroğlu, burada düzenlenecek uluslararası fuarlar nedeniyle tüm dünya kentlerinin İzmir’e gelip bütün dünyaya tanıtacağını söyledi. 
Gazetelerde okuduğu “İzmir körfezindeki olumlu gelişme” haberlerini mutlulukla okuduğunu da kaydeden CHP Genel Başkanı, “İzmir’in güzel bir körfezi var. Unuttuğumuz türlerin yeniden canlandığını ve canlıların yeniden döndüğünü tebessümle okudum. Doğasıyla, coğrafyasıyla, havasıyla, insanıyla İzmir bütün Türkiye’ye örnek olan bir kenttir. Yeşil alanları fazla ama belediye başkanlarımız yeşil alanlarımız az diyerek ranta kurban etmiyorlar” dedi.

“7,5 ay niye beklettiniz?”
Yeni fuar merkezinin tüm engellemelere rağmen hayata geçirildiğine dikkat çeken Kılıçdaroğlu, “Bu proje bir belediyenin tek başına yaptığı ve yüzde 100 kendi kaynaklarıyla finanse ettiği bir yatırımdır. İhaleye çıkıldı ancak itiraz geldi. Kamu İhale Kurumu’na gitti. Bunun 20 günde sonuçlanması gerekiyordu ama 7,5 ay beklettiler. Acaba hizmeti engelleyebilir miyiz diye.  Hangi baskıyı uygularsanız uygulayın, hiçbir CHP’li belediye başkanı kendi halkına hizmet etmekten alıkoyamazsınız” şeklinde konuştu. 

Adalet istiyoruz
Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun 375 hapis cezasıyla yargılanmasına da değinen Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “İzmir, hepimizin üzerine titrediği kent. Buradaki inşaat bittiğinde, Türkiye’nin en büyük fuarcılık alanı İzmir’de olacak. Bir belediye başkanının görevi sadece belde halkının isteklerini yerine getirmek değil, istihdam da yaratmaktadır. Bu görevleri Aziz Kocaoğlu yapıyor. Kendisine teşekkür ediyorum. 
Aziz Başkan 397 yıl hapisle yargılanıyor. Demokrasisi gelişmiş bir ülkede bir belediye başkanını 397 yılla yargılıyorsanız, orada adalet yoktur. Adalet farklı bir kavramdır, milletin vicdanı demektir. Yargıcın kararı vatandaşın vicdanıyla ölçülür, adaletin terazisidir. Adaletin olmadığı bir yerde huzur olmaz. Toplum vicdanı rahat etmez. Düşüncelerimizi ifade edemeyiz. Bu ülkeye adalet gelsin diye hep beraber mücadele edeceğiz. Adalet ya gelecek ya gelecek. Biz adaleti mutlaka sağlayacağız
.”

Vali Kıraç’tan EXPO vurgusu
İzmir Valisi Cahit Kıraç ise dünya kenti olma yolunda emin adımlarla ilerleyen İzmir’in fuarlar ve kongreler merkezi olma hayalini EXPO 2020 ile taçlandırıp dünyaya kanıtlayacağını belirtti. Kıraç, “Ekonomik alanda küreselleşmenin dışında kalmamak ve dünya ticaretinden pay almak, fırsat ve avantajlardan yararlanmak için fuarlar en iyi araçlardır. İzmir’in tüm dünyaya kendini fuarlar kenti olarak kabullendirmesi için daha kapsamlı fuarlar yapmaya ihtiyacımız var. EXPO’yu Türkiye projesi olarak kazandıracağız. Yeni fuar merkezi, ihtisas fuarların ihtiyaçlarını karşılayabilecek boyuttadır” dedi.  

Şenol: “Fuar bu kenti uçuracak”
Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol da, Gaziemir’in Türkiye’nin en çok gelişen ilçelerinden biri olduğunu söyledi. Yeni Fuar Merkezi’nin Gaziemir’in gelişmesine büyük katkı koyduğunu söyleyen Şenol, “Fuar, bu kenti uçurdu. Şimdi de fuar alanıyla dünya kenti olacak. Aziz Başkanıma Gaziemirliler adına sonsuz teşekkür ediyorum. İZBAN, yer altı geçitleri, üstgeçit köprüleri, yağmur suyu kanallarıyla bu kent modern bir kent haline geldi. Yağmurda, ulaşımda artık problem yok” dedi. 

400 milyon liralık dev yatırım
İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından kenti fuarcılık sektöründe büyüterek dünya standartlarına taşıma hedefi doğrultusunda projelendirilen yeni fuar merkezi, İzmir’i fuarlar ve kongreler kenti olma hedefine bir adım daha yaklaştıracak. 
Toplam 337 bin metrekarelik alanda kurulacak olan fuarda ilk etapta 110 bin metrekare alan üzerinde 7 tane sergi holü yapılacak. Holler, tek ya da aynı anda birden fazla fuara hizmet verebilecek şekilde teras şeklinde tasarlanacak ve birbirlerine geçişleri olacak.
Fuarda 93 bin metrekarelik kapalı otopark alanı yapılarak ziyaretçi ve katılımcıların hizmetine sunulacak. Fuar alanında ayrıca, 12 bin metrekarelik fuar sokağı, 865 metrekarelik seminer salonu yer alacak. 11 bin 300 metrekarelik alanda ise kafeterya, restoran ve idari binalar bulunacak. 
Tesis, sergi holleri, seminer salonları, geniş otoparkı ve sosyal donatı alanları ile uluslararası standartlarda olacak. Kurulacak seyir kulesi, fuar katılımcı ve ziyaretçilerine farklı bir ortam sunacak. Amfi tiyatro şeklinde hazırlanacak meydan ise fuarlar süresince çekim merkezi haline gelecek. 
Yeni fuar kompleksi projesinde, daha sonra gelebilecek talepleri karşılamak amacıyla, 2. etapta kullanılmak üzere 70 bin metrekarelik bir rezerv alanı oluşturuldu. Rezerv alan haricinde ayrıca, 45 bin metrekarelik bir alan da otel ve kongre merkezi için ayrıldı. 
Kente kazandırılacak bu dev yatırımın maliyeti, kamulaştırma dahil yaklaşık 400 milyon TL’ye ulaşacak.  
  
Mevcut fuar holleri kongre merkezi olacak
İzmir’deki fuarcılık faaliyetleri, halen Kültürpark Fuar Alanı’ndaki toplam 23 bin metrekarelik 4 holde yürütülüyor. Gaziemir'de yeni fuar alanının hizmete girmesiyle birlikte, Kültürpark'taki uluslararası ihtisas fuar alanı holleri de Türkiye'nin en büyük kongre merkezlerinden birine dönüştürülecek. Projesi Mimar Şükrü Kocagöz tarafından çizilen Kültürpark'taki fuar alanı hollerinin kongre merkezine dönüştürülmesine ilişkin proje çalışması büyük ölçüde tamamlandı. Kongre merkezi içinde sergi alanları da yer alacak.
 
Türkiye’nin ilk “monoray”ı burada kurulacak
İzmir Büyükşehir Belediyesi, yeni fuar merkezine ulaşımın kolaylaştırılması için de hazırlıklarını sürdürüyor. Bu amaçla, İZBAN’a entegre olacak ve sadece fuar alanına ulaşım sağlayacak 2 kilometrelik monoray sistemi üzerinde çalışılıyor. 
Yükseltilmiş kolonlara yerleştirilecek kirişler üzerinde çalışacak monoray sistemi, İZBAN’ın ESBAŞ istasyonundan başlayacak ve Akçay Caddesi’ni keserek çevreyolu-Gaziemir Kavşağı-çevreyolu paralelinden devam ederek yeni fuar alanına ulaşacak. Gidiş- dönüş tek hat olarak planlanan monoray sistemi, 2 kilometrelik güzergahta İZBAN ve yeni fuar alanı arasında kesintisiz ulaşım sağlayarak yolcu taşıyacak. Yeni fuar kompleksine gelmek isteyen yolcular,  metro ve İZBAN ile ESBAŞ istasyonuna geldikten sonra modern ve konforlu monoray  sistemi ile taşınacak. Ziyaretçiler, fuar dönüşünde de yine aynı sistemi kullanabilecek. 
Dünyanın gelişmiş kentlerinde örnekleri görülen monoray, Türkiye’de ilk kez İzmir’de kurulmuş olacak. 
Yorum Yapın

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer İZMİR Haberleri

Başlık Tarih
 
KONAK BELEDİYESİ'NDEN EGE MAHALLESİ'NDE BİN KİŞİLİK İFTAR04 Temmuz 2015
BU ÜNİVERSİTEDE BURS KESİNTİSİ YOK!04 Temmuz 2015
İŞTE MUTLULUĞUN FOTOĞRAFI‏04 Temmuz 2015
BAŞKAN'DAN ÇİÇEK ÜRETİCİSİNE 'MİS' GİBİ HABERLER04 Temmuz 2015
ÖDEMİŞLİ ÜRETİCİLER SEVİNÇLİ04 Temmuz 2015
YETENEKLER GÖRÜCÜYE ÇIKTI04 Temmuz 2015
BALBAY KINIK’A SAHİP ÇIKTI03 Temmuz 2015
CHP'DEN MHP'YE JET YANIT03 Temmuz 2015
HARMANDALI ÇÖPLÜĞÜ'NDE YANGIN03 Temmuz 2015
PEÇELİ BAYKUŞ İZMİR'DE HAYATA TUTUNDU03 Temmuz 2015
MADIMAK YANGINI'NDA YİTİRİLEN CANLAR FOÇA'DA ANILDI03 Temmuz 2015
TRAFİK CEZASI KESİLDİ DİYE DİREĞE ÇIKTI!03 Temmuz 2015
AK PARTİLİ VEKİL KEREM ALİ SÜREKLİ 'GÖNÜL SOFRASINDA'03 Temmuz 2015
IŞİD OPERASYONUNDA 7 KİŞİ ADLİYEYE SEVKEDİLDİ03 Temmuz 2015
İKİ ŞÖLEN BİR ARADA03 Temmuz 2015
BORNOVA BİALYSTOK ARASINDA İŞBİRLİĞİ03 Temmuz 2015
BAŞKAN KOCAOĞLU İGC BAŞKANI DİKMEN'İ ZİYARET ETTİ‏03 Temmuz 2015
KONAK BELEDİYESİ'NDEN DE AT ETİ OPERASYONU03 Temmuz 2015
"YENİ HÜKÜMETTE KADIN BAKAN İSTİYORUZ"03 Temmuz 2015
KIZI YÜZMEYE ANNESİ ZUMBAYA‏03 Temmuz 2015
TORBALILI MEHMET'İN ADI PARKTA YAŞAYACAK03 Temmuz 2015
BÜYÜKŞEHİR, BU KEZ BEYDAĞLI ÜRETİCİLERİ HİMAYESİ ALTINA ALDI03 Temmuz 2015
BİSİKLETLİ ZABITA TİMİ BU YIL DAHA KALABALIK03 Temmuz 2015
MADIMAK 'SİVAS ANITI'NDA ANILDI03 Temmuz 2015
İZMİR'İN ÇERNOBİLİ DAVASINDAKİ BERAAT KARARINA TEPKİ03 Temmuz 2015
'AMBULANSLARA TAŞERON ŞOFÖR ALIMI DURDURULMALI ÇÜNKÜ...'‏02 Temmuz 2015
KENTKART'A ÖDÜL02 Temmuz 2015
NEFES ALDIRAN ORGANİK TATİL KÖŞESİ02 Temmuz 2015
PİRİ REİS'İN REKTÖRÜNDEN YUNANİSTAN'A ÇÖZÜM ÖNERİSİ02 Temmuz 2015
BUCA'DA TAM 12 BİN 746 SORUN ÇÖZÜLDÜ‏02 Temmuz 2015
İZMİR'DE SU KESİNTİSİ02 Temmuz 2015
“MADIMAK’IN UTANCIYLA YAŞAYACAKLAR”02 Temmuz 2015
İZENERJİ İŞÇİLERİ AİLELERİYLE YÜRÜDÜ02 Temmuz 2015
BAKAN EROĞLU'NDAN İZMİR'E 2 MÜJDE02 Temmuz 2015
KONAK'TA PARKLAR GÜZELLEŞİYOR02 Temmuz 2015
HAYALİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ02 Temmuz 2015
BORNOVA BELEDİYESİ SPOR YATIRIMLARI SÜRÜYOR02 Temmuz 2015
BAŞKAN'DAN MADIMAK AÇIKLAMASI02 Temmuz 2015
BAYRAKLI BELEDİYESİ'NDEN VATANDAŞLARA DESTEK02 Temmuz 2015
KİRAZ BELEDİYESİNDEN YERİNDE SAĞLIK HİZMETİ02 Temmuz 2015
DENİZCİLİK BAYRAMI ŞENLİK HAVASINDA KUTLANDI01 Temmuz 2015
KUŞADASI BELEDİYESİ’NDEN BÜYÜK HİZMET01 Temmuz 2015
FABRİKA SAHİBİ VE YÖNETİCİSİ 6 SANIK...01 Temmuz 2015
BÜYÜKŞEHİR’DEN KSK’YA EUROLEAGUE MORALİ01 Temmuz 2015
FOÇA'DA GELECEĞİN YELKEN VE SÖRFÇÜLERİ YETİŞİYOR01 Temmuz 2015
İZMİR'DE IŞİD OPERASYONU...6 GÖZALTI01 Temmuz 2015
PAROLA: TEMİZ DİKİLİ-TEMİZ ÇANDARLI‏01 Temmuz 2015
KEMANDAN İNGİLİZCEYE ÜCRETSİZ KURSLAR BAŞLADI‏01 Temmuz 2015
PANKART DAVASI 14 EYLÜL'E ERTELENDİ01 Temmuz 2015
KONAK BELEDİYESİ E-DEVLET’E GİRDİ01 Temmuz 2015
AK PARTİ İL BAŞKANI DELİCAN'DAN KOCAOĞLU'NA SALVO01 Temmuz 2015
İZSU' DAN ARITMA SUYU TARIMDA KULLANMA ÇALIŞMASI‏01 Temmuz 2015
BORNOVA'DA KADINLAR İÇİN DEV İŞBİRLİĞİ01 Temmuz 2015
HER GECE EĞLENCE01 Temmuz 2015
BAYRAKLI’DA 12. KÜTÜPHANE HİZMETE GİRDİ01 Temmuz 2015
BORNOVA'DA PATLAMA!01 Temmuz 2015
İŞTE ANADOLU!01 Temmuz 2015
MENDERES'TE 30 GİRİŞİMCİ01 Temmuz 2015
İZBAN TEZ KONUSU OLDU‏01 Temmuz 2015
SELÇUK'UN LEYLEKLERİNE 'SIKI TAKİP'30 Haziran 2015
YILDA 4 BİN KADIN MESLEK SAHİBİ OLACAK30 Haziran 2015
İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ DAVASI ERTELENDİ30 Haziran 2015
JEOLOJİ MÜHENDİSLERİ ODASINDAN KRİTİK ÇAĞRI30 Haziran 2015
SENDİKA RESTİ ÇEKTİ,ANLAŞMA OLMAZSA...30 Haziran 2015
KOCAOĞLU'NDAN PALMİYE TARTIŞMALARINA SON NOKTA30 Haziran 2015
DOĞANLAR VE PINARBAŞI MEZARLIĞI ÖNÜNDEKİ OTOPARK SORUNU ÇÖZÜLDÜ30 Haziran 2015
ALİAĞA KALABAK GÖLETİ VE SULAMASI HAYATA GEÇİYOR30 Haziran 2015
TARİHİ DAVA DA 7. DURUŞMA30 Haziran 2015
MERKEZİN YÜZDE 80'İ TAMAM30 Haziran 2015
BAŞKAN KOCAOĞLU 3 BİN 250 ENGELLİ VE AİLESİYLE BULUŞTU‏30 Haziran 2015
GENÇ KAŞİFLER EVİNDE GELECEĞİN BİLİM İNSANLARI YETİŞİYOR‏30 Haziran 2015
KARŞIYAKA TAY PARK'TA 'SÜRPRİZ SEVİNCİ'‏30 Haziran 2015
HAMAMKÖY MAHALLESİNDE 2 BİN KİŞİLİK İFTAR29 Haziran 2015
40 GÜN 40 GECE 40 OKUL TADİLAT EDİLECEK29 Haziran 2015
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR 6 AYDA 217 MADALYA ALDI‏29 Haziran 2015
TORBALI'DAN ÖRNEK PROJE29 Haziran 2015
AK PARTİLİ DOĞAN'DAN KOCAOĞLU'NA TRAMVAY ELEŞTİRİSİ29 Haziran 2015
KIZLAR KAHVESİ YENİDEN AÇILDI29 Haziran 2015
ELEKTRİK-SU VE DOĞALGAZ FATURASI EVDEN ÖDENEBİLECEK‏29 Haziran 2015
İNOVATİF PROJE İLE KM BASINA YÜZDE 11 ENERJİ TASARRUFU‏29 Haziran 2015
ÖZDERE GENÇLİK KAMPINDA İFTAR‏29 Haziran 2015
ÖNCE İŞKUR'A KAYIT SONRA KURS‏28 Haziran 2015
TERTEMİZ CAMİLERDE HUZURLU İBADET28 Haziran 2015
ESKİ MEZBAHA YENİ GENÇLİK MERKEZİ'NE DÖNÜŞTÜ28 Haziran 2015
SAKİN ŞEHİR'DE ÖRNEK BARINAK HİZMETE AÇILDI28 Haziran 2015
1 TEMMUZ’DA BAKIMDA28 Haziran 2015
KOSGEB DESTEĞİYLE HER CUMA BİR İŞLETME 28 Haziran 2015
"KAPIMIZ HERKESE AÇIK"28 Haziran 2015
DENİZ BAYKAL KÜLTÜR MERKEZİ AÇILIYOR28 Haziran 2015
AVM'YE YILDIRIM DÜŞTÜ!27 Haziran 2015
ROMANLARDAN 'GEÇİCİ İSTİHDAMA' İSYAN27 Haziran 2015
BU YOL HAYATA AÇILIYOR27 Haziran 2015
İZMİR'DE SU KESİNTİSİ27 Haziran 2015
TORBALI'DAKİ PİKNİK ALANI YENİ BULUŞMA NOKTASI‏27 Haziran 2015
KARŞIYAKA'DA VATANDAŞ İSTEDİ; BAŞKAN YAPTI27 Haziran 2015
SEFERİHİSAR BELEDİYESİ'NDEN EVLENENLERE HEDİYE27 Haziran 2015
TEST EDİLDİ, ONAYLANDI27 Haziran 2015
BAŞKAN KOCAOĞLU'NUN İFTAR BULUŞMALARI SÜRÜYOR27 Haziran 2015
FUTBOL TURNUVASI'NDA TER DÖKTÜLER‏27 Haziran 2015
İZMİRLİLER DİKKAT!26 Haziran 2015
İZMİR'DE AT ETİ OPERASYONU26 Haziran 2015
BELEDİYEDEN ÇOCUKLARA SÜRPRİZ26 Haziran 2015
ÖDEMİŞ'TE MEHTERANLI İFTAR‏26 Haziran 2015
URLA KAYMAKAMI VE BELEDİYE BAŞKANI'NDAN ORTAK İFTAR26 Haziran 2015
DELİCAN BÜYÜKKAPTAN AİLESİYLE İFTAR AÇTI‏26 Haziran 2015
BAŞKAN OLGUN ATİLLA: AMACIMIZ DAHA KALİTELİ HİZMET VERMEK‏26 Haziran 2015
KARAYOLLARININ AÇIKLAMASI NE? 26 Haziran 2015
İZMİR'E 30 GİRİŞİMCİ KADIN DAHA KAZANDIRILDI26 Haziran 2015
MHP'Lİ VEKİL SÖZÜNÜ TUTTU; YEMİNİNİ ETTİ, SÖZ VERDİĞİ YERE GİTTİ26 Haziran 2015
BAŞKAN AKPINAR: "SOFRAMIZI PAYLAŞIYORUZ"26 Haziran 2015
HAFTA SONU HAVA TAHMİNLERİ26 Haziran 2015
FUAR SEFERBERLİĞİ26 Haziran 2015
ÖNCE NAZLANDI AMA SONRA ÇIKMAK BİLMEDİ26 Haziran 2015
MEYDANA KANSER TARAMA OTOBÜSÜ KONULUYOR26 Haziran 2015
MENDERES'TE ELEKTRONİK BELGE DÖNEMİ‏26 Haziran 2015
BAYRAKLI'DA FIRINLARA RAMAZAN DENETİMİ26 Haziran 2015
TATİLCİ VE ÇEVRECİLER KOYA SAHİP ÇIKIYOR‏26 Haziran 2015
4'ÜNCÜ PIRLANTA BETONTAŞ'TA26 Haziran 2015
FOÇA'DA ZABITA DENETİMİ25 Haziran 2015
KİRAZ BELEDİYESİ MUHTAÇ AİLELERE RAMAZAN PAKETİ YARDIMI‏25 Haziran 2015
SAĞLIK ÇALIŞANLARINDAN DÖNER SERMAYE EYLEMİ25 Haziran 2015
İZMİR'DE KORKUNÇ CİNAYET25 Haziran 2015
DURAK TARZANI DOĞUKAN‏25 Haziran 2015
KARŞIYAKA'DA CAMİ SEFERBERLİĞİ25 Haziran 2015
"SEÇİM SONUÇLARI BAŞARISIZ" DEDİ İŞİNDEN OLDU24 Haziran 2015
KONAK VE YOZGAT BAHADIN BELDE BELEDİYESİ ARTIK KARDEŞ‏25 Haziran 2015
BÜYÜKŞEHİR'DEN 12 BAŞLIKLI YENİ TARIM VE HAYVANCILIK YOL HARİTASI25 Haziran 2015
İZMİRLİ ROMAN STK TEMSİLCİLERİ NE İSTİYOR?‏25 Haziran 2015
NARLIDERE'DE TEMİZLİK SEFERBERLİĞİ‏24 Haziran 2015
DİSK'TEN İZENERJİ'YE REST24 Haziran 2015
FOÇA PLAJLARINDA MAVİ BAYRAKLAR DALGALANIYOR24 Haziran 2015
RAMAZAN RUHU BUCA'DA YAŞIYOR24 Haziran 2015
HER AKŞAM BİR MAHALLEDE RAMAZAN EĞLENCESİ24 Haziran 2015
ÇOCUKLARA RESİMDEN DRAMAYA BİNBİR SEÇENEK‏24 Haziran 2015
BAŞKAN AKPINAR PAINTBALL OYNADI‏24 Haziran 2015
"SEÇİMLERİ DÜŞÜNEREK DEĞİL,SÜREKLİ ÇALIŞIYORUZ"24 Haziran 2015
YENİ ROTA NARLIDERE‏24 Haziran 2015
BAŞKAN KARABAĞ: “BÜTÇEMİZİ DENGELİ KULLANIYORUZ”‏24 Haziran 2015
TÜRK SU ÜRÜNLERİ SEKTÖRÜ AFRİKA'YA AÇILDI‏24 Haziran 2015
BUCA'NIN DENİZ GÖREN TEK NOKTASINA PARK24 Haziran 2015
KEMALPAŞA BELEDİYESİ E-DEVLET’TE23 Haziran 2015
MHP İL BAŞKANI'NDAN 4 VEKİL DEĞERLENDİRMESİ23 Haziran 2015
DERSHANELER KAPANIYOR: BİNLERCE ÖĞRETMEN İŞSİZ KALACAK23 Haziran 2015
TÜRKMEN KIZI İZMİRLİLERLE BULUŞACAK‏23 Haziran 2015
TORBALI’DA ‘BİRLİK BERABERLİK KARDEŞLİK’ SOFRASI23 Haziran 2015
DAHA İYİ HİZMET İÇİN DEV EĞİTİM HAMLESİ23 Haziran 2015
İZELMAN İŞÇİSİ YETKİ DAVASINA KURBAN OLMADI23 Haziran 2015
VATANDAŞ İSTEDİ DEĞİŞİM BAŞLADI23 Haziran 2015
KARŞIYAKA'YA AVRUPA ÖDÜLÜ23 Haziran 2015
BORNOVA ALTINDAĞ ATATÜRK SPOR SALONU YIL SONUNA HAZIR23 Haziran 2015
ŞAMPİYON GENÇLER, FOÇA’YA YENİ BİR GURUR YAŞATTI 23 Haziran 2015
VALİ TOPRAK VE BAŞKAN KOCAOĞLU AYNI MASADA23 Haziran 2015
ÖDEMİŞ BELEDİYESİ'NDEN YOL HAMLESİ23 Haziran 2015
AŞIK VEYSEL SANAT GÜNLERİ BAŞLIYOR23 Haziran 2015
ALİAĞA'DA SU KESİNTİSİ23 Haziran 2015
OPTİMUM 2. ETAP AVM22 Haziran 2015
BERGAMA UNESCO BAŞARISININ BİRİNCİ YILINI KUTLUYOR‏22 Haziran 2015
İZMİR DÜNYAYA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK‏22 Haziran 2015
ATİLLA SERTEL'DEN AYM'YE TEPKİ22 Haziran 2015
BAŞKAN DEMİRAĞ: FOÇA KABUK DEĞİŞTİRİYOR‏22 Haziran 2015
AK PARTİLİ VEKİL SÜREKLİ TBMM'YE KAYIT YAPTIRDI22 Haziran 2015
İŞTE EBSO ÜYESİ EN KARLI YÜZ İZMİR FİRMASI22 Haziran 2015
KEPÇE OPERATÖRÜ DE YETİŞİYOR MAKYÖZ DE 22 Haziran 2015
BUCA'DA BELEDİYE PERSONELİNE YANGIN VE DEPREM EĞİTİMİ22 Haziran 2015
ONLAR GELECEĞİN PROFESYONELİ22 Haziran 2015
TORBALI’DA SEMAZEN GÖSTERİSİ BÜYÜLEDİ22 Haziran 2015
YENİ ŞAKRAN'A YENİ ŞEBEKE22 Haziran 2015
KONAK'TA ÜCRETSİZ YAZ SPOR OKULLARI22 Haziran 2015
"GAZETELER TERÖR DESTEKÇİSİ,BİK DE MAHKEME DEĞİLDİR"‏22 Haziran 2015
AK PARTİLİ DOĞAN VE ÖZSIR'DAN BAŞKANA SALVO22 Haziran 2015
OTOMOBİL KALDIRIMDAKİ SİMİTÇİYİ EZDİ‏22 Haziran 2015
MENDERES ZABITAYA EMANET22 Haziran 2015
HASTA KAYIT KABUL ALANI SİL BAŞTAN22 Haziran 2015
KARŞIYAKA SOKAKLARINDA ÜCRETSİZ Wİ-Fİ22 Haziran 2015
ULAŞIM KRİZİ ÇÖZÜLÜYOR21 Haziran 2015
TORBALI BELEDİYE BAŞKANI'NDAN ÇARPICI BABALAR GÜNÜ AÇIKLAMALARI21 Haziran 2015
NÜKHET HOTAR TÜM BABALARIN BABALAR GÜNÜNÜ KUTLADI21 Haziran 2015
BÜLENT DELİCAN'DAN BABALAR GÜNÜ MESAJI21 Haziran 2015
HOMEROS KISA ÖYKÜ YARIŞMASI SONUÇLANDI21 Haziran 2015
KURSİYERLER SERGİ AÇTI21 Haziran 2015
KAF- KAF'A MUHTEŞEM KUTLAMA!21 Haziran 2015
BAŞKAN KOCAOĞLU'NDAN KARŞIYAKA'YA KUTLAMA MESAJI21 Haziran 2015
MHP İL BAŞKANI KARATAŞ'TAN TEBRİK20 Haziran 2015
İZMİR'DE BAYRAM HAVASI20 Haziran 2015
KARŞIYAKA BELEDİYESİ'Nİ SARSAN ÖLÜMDE ÖN RAPOR ŞOKU20 Haziran 2015
EĞİTİMLERİ TAMAMLAYANLARA SERTİFİKA‏20 Haziran 2015
KARŞIYAKA BELEDİYESİ'NDEN SATRANÇ TURNUVASI20 Haziran 2015
BAYRAKLI'DA SU KESİNTİSİ20 Haziran 2015
METRO ŞANTİYELERİ PARKA DÖNÜŞÜYOR20 Haziran 2015
KATKISIZ RAMAZAN PİDESİ 1 TL‏20 Haziran 2015
KONAK BELEDİYESİ'NDEN MİNİKLERE FUTBOL TURNUVASI‏20 Haziran 2015
TEMA: SU VE ATIK YÖNETİMİ‏19 Haziran 2015
AK PARTİLİ TURHAN VE DAĞ DA MAZBATASINI ALDI19 Haziran 2015
KARATAŞ GENEL MERKEZE SEÇİM ÇALIŞMA RAPORUNU SUNACAK‏19 Haziran 2015
FOÇA'DA İBADETHANELER RAMAZAN'A HAZIR19 Haziran 2015
“KONU SAPTIRILIYOR”19 Haziran 2015
KARŞIYAKALI ÇOCUKLAR BU YAZ DA EĞLENEREK ÖĞRENECEK19 Haziran 2015
GAZİEMİR'DE İLK GÖNÜL SOFRASI KURULDU19 Haziran 2015
BORNOVA'DA BİLİNÇLİ ANNELER DÖNEMİ19 Haziran 2015
TORBALI’DA SOKAK İFTARINA YOĞUN İLGİ‏19 Haziran 2015
BUCA'DA KAYBOLAN DEĞERLER CANLANIYOR19 Haziran 2015
SEVGİ YOLU'NDAKİ PALMİYELERE BAKIM OPERASYONU19 Haziran 2015
İZELMAN ANAOKULU'NDA RENKLİ VEDA19 Haziran 2015
BORNOVALI ÇOCUKLAR YAZ SPOR OKULLARINA19 Haziran 2015
BAYRAKLI’DA RAMAZAN COŞKUSU19 Haziran 2015
YAŞAMIN TAM ORTASI‏19 Haziran 2015
İZMİR'DE HORTUM KORKUTTU19 Haziran 2015
SEFERİHİSAR BELEDİYESİ'NDEN DEV İFTAR SOFRASI19 Haziran 2015
BAŞKAN ŞENOL, YENİ EKİBİNİ KURDU19 Haziran 2015
METEOROLOJİ'DEN UYARI19 Haziran 2015
PANSUMANDAN ENJEKSİYONA HER HİZMET VERİLİYOR‏19 Haziran 2015
SOYLU: İLKLERİ YAŞATACAĞIZ19 Haziran 2015
METEOROLOJİ'DEN SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI18 Haziran 2015
GEMİLER 2 BİN YIL ÖNCEYE DEMİR ALDI18 Haziran 2015
MAKİNE MÜHENDİSLERİ ODASI AÇIKLADI18 Haziran 2015
CHP'Lİ VEKİLLER MAZBATALARINI ALDI18 Haziran 2015
EĞLENEREK ÖĞRENİYORLAR18 Haziran 2015
TÜRK HALK OYUNLARI GÖSTERİSİ COŞTURDU18 Haziran 2015
İZMİR'İ SAHURA KALDIRIYOR18 Haziran 2015
GEMİ KABUSU BİTECEK Mİ?18 Haziran 2015
"TÜM ÇABA ÇOCUKLARIN MUTLULUĞU İÇİN"18 Haziran 2015
KENTKART'A MAHKEME ŞOKU17 Haziran 2015
KÜÇÜK KURSİYERLERDEN RENKLİ GÖSTERİ17 Haziran 2015
İNŞAATTA FECİ KAZA17 Haziran 2015
BORNOVA’DA KADIN KOOPERATİFİ KURULDU17 Haziran 2015
BALÇOVA RAMAZAN’A HAZIR‏17 Haziran 2015
ÇOCUKLAR ARTIK DAHA MUTLU17 Haziran 2015
BORNOVALILARIN SAĞLIĞI TAKİPTE‏17 Haziran 2015
TÜRKÜLÜ, HALAYLI, EĞLENCE DOLU AÇILIŞ17 Haziran 2015
ŞÜPHELİ VALİZ KORKUTTU17 Haziran 2015
FECİ KAZA 3 CAN ALDI17 Haziran 2015
YOLCU GEMİSİ İZMİR'DE16 Haziran 2015
3 HAYAT SÖNDÜ16 Haziran 2015
ÖZELLİKLE ÖĞLEDEN SONRAYA DİKAT!16 Haziran 2015
KOCAOĞLU'NUN YERİNE SIRRI AYDOĞAN GELDİ15 Haziran 2015
KENT KART'TAN AÇIKLAMA15 Haziran 2015
BORNOVA'DA KİRAZ BAYRAMI‏15 Haziran 2015
EFSANE BAŞKAN PİRİŞTİNA KABRİ BAŞINDA ANILDI15 Haziran 2015
CAM ATIKLAR KUMBARALARA!15 Haziran 2015
MENDERES RAMAZAN'A HAZIR15 Haziran 2015
FOÇALILAR BU HABERE ÇOK SEVİNECEK15 Haziran 2015
SOSYAL DEMOKRAT BELEDİYE KARDEŞLİĞİ15 Haziran 2015
ENGELSİZMİR 2016 ORTAK AKIL TOPLANTISI YAPILDI15 Haziran 2015
GÖNÜL BAĞI14 Haziran 2015
İZMİR'E 390 MİLYON TL'LIK YATIRIM14 Haziran 2015
OKULLARA TAM DESTEK14 Haziran 2015
‘DİPLOMA’ ZAFERİ14 Haziran 2015
GAZETECİ FEVZİ YILMAZ NARLIDERE'DE ANILDI13 Haziran 2015
KOCAOĞLU: İZMİR'İ KALKINDIRACAK GÜÇ VE İRADEDEYİZ13 Haziran 2015
URLALI KÖYLÜLERE SEVİNDİRİCİ HABER13 Haziran 2015

 

 
http://www.izlenenhaber.com/haberdetay/ISTE-GERCEK-MUSLUMAN-FAHRETTIN-PASA/37741
SOSYAL MEDYADA BİZİ BEĞENİN
FOTO GALERİ

SİTE YAZARLARI
GAZETE
15.06.2015

2 3 4   5  6  7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17  18 19 20 21 22 23 24
SOKAĞIN NABZI
 
BAYRAKLI'DA
 
 
 
 
 

 
 
 

BORNOVA'DA


 
 
 
ALSANCAK'TA

 
 

KONAK'TA

 


Video Galeri
GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI
burcun ne dioki

KARİKATÜR
ŞANS OYUNLARI
HAVA DURUMU
Mynet İzmir Haberleri
VİZYONDAKİ FİLMLER
SON DEPREMLER
depppp
ayrntttttt

BUGÜNKÜ GAZETELER
KÜNYE | İLETİŞİM | YAZARLAR | FOTO GALERİ |
simgola.com
creativetasarim.com
keykubad.com
Google+
Codec Haber