GAZETE YAZARLARI       SİYASET      İZMİR      EKONOMİ      DÜNYA      SPOR      GÜNCEL      MAGAZİN      KÜLTÜR SANAT      SAĞLIK      KADIN      TEKNOLOJİ   
 
Ana Sayfa > İZMİR

Bu Yatırım İzmir’i Kanatlandıracak
03 Mart 2013
İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Gaziemir’de 337 bin metrekare alan üzerinde kurulacak olan Yeni Fuar Merkezi’nin temeli, CHP Genel Başkanı tarafından atıldı
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Gaziemir’de 337 bin metrekare alan üzerinde kurulacak olan Yeni Fuar Merkezi’nin temeli, CHP Genel Başkanı tarafından atıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 2014 yılının yaz aylarında tamamlanacak fuarı, Mart’taki Mermer Fuarı’na yetiştireceklerini müjdeledi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Gaziemir’de 337 bin metrekare alan üzerinde kuracağı Yeni Fuar Kompleksi’nin temeli, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılçdaroğlu’nun da katıldığı törenle atıldı. İzmirliler’in de yoğun ilgi gösterdiği açılış töreninde konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, fuarın sadece Türkiye’nin değil,  Avrupa’nın da en büyük fuar merkezlerinden biri olacağını vurguladı. 

Ulu Önder’in verdiği “İzmir’i fuarlar ve kongreler kenti yapma” görevini yerine getirme çabası doğrultusunda çalıştıklarını belirten Başkan Kocaoğlu, 2004 yılında düzenlenen Mermer Fuarı sırasında Kültürpark’taki mevcut fuar alanının yeterli olmadığını tespit ettiklerini hatırlatarak yeni fuar alanı başlattığı çalışmaları anlattı. Gaziemir’de belirlediklerini bölgede uzlaşmayla kamulaştırmayı kabul eden arsa sahiplerine teşekkür eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı şöyle devam etti: “Belirli darboğazlardan geçtik ancak uzun süreçler sonunda kamulaştırma ve proje süreçlerini tamamladık, bugün temel atıyoruz. Yeni fuarımızı, yüklenici 2014 yılının Temmuz ayında bitirecek. Ancak 50-60 bin metrekarelik bir alanı Mart ayındaki Mermer Fuarı’na yetiştirmek istiyoruz. Bunun azim ve kararlılığında çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi. 

Fuarcılık çağ atlayacak
İzmir fuarcılığının Türkiye’nin dünyaya açılmasında önemli rol oynadığını kaydeden Başkan Kocaoğlu, fuarın ekonomik gelişme ve Türk insanının birçok ürünle tanışmasına da olanak sağladığını kaydetti. “Burası İzmir, fuarcılığının çağ atlayacağı bir yer” diyen Başkan, Kültürpark’taki 23 bin metrekare fuar alanında düzenledikleri 30 fuarla İzmir ekonomisi ve hizmet sektörüne 400-500 milyon lira getiri sağladıklarını söyledi.
Fuar hollerini 5 misli büyüteceklerini ve eski holleri kongre ve sergi sarayı dönüştürmek için yola çıktıklarını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “İzmir 2014 yılından itibaren fuar ve kongre sektörüne yurt içi ve dışından milyar liralık kaynak getirecek. Böylece kentin gelişmesini sağlayacak. Biz bu amaçla, kentimizi kalkındırmak, yerelde kalkınmak için yaptığımız çalışmaların şu anda en önemlilerinden birinin temelini atıyoruz” diye konuştu.

“Tek kalemde çıkılmış” en büyük ihale
Yeni Fuar Merkezi’nin 36 milyon lirası kamulaştırma, KDV dahil 306 milyon lirası ihale bedeli, 50-60 milyon lirası da tefriş olmak üzere yaklaşık 400 milyon liraya mal olacağını belirten Başkan Aziz Kocaoğlu, söz konusu projenin İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin tarihinde “tek kalemde çıkılmış en büyük ihale” olduğunu söyledi. 

Aliağa-Menderes Projesi için 700 milyon, metro için 550-600 milyon lira harcadıklarını ancak bu işleri birim birim ihale ettiklerini ifade eden Başkan Kocaoğlu, “Biz kentte sürdürülebilir bir kalkınma sağlamak için kentin suyunu, toprağını, havasını korumayı ve daha yaşanabilir kent hedefliyoruz. Bizim yerel yönetim anlayışımızın temel noktası budur. Hem kalkınıp, hem çevremizi koruyacağız. Kalkınmayı topyekun kalkınma olarak görüp, adil bir paylaşımla insanların daha huzurlu ve müreffeh yaşamasını sağlayacak projeler üretiyoruz ve 4 milyon İzmirli hemşehrimize layık olmaya çalışıyoruz” dedi.

“Tek başımıza…
Yeni Fuar Projesi’nin, bir büyükşehir belediyesinin, bir yerel yöneticinin tamamını kendisi karşılayarak yaptığı ilk ve tek proje olduğunu vurgulayan Başkan Kocaoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Türkiye ve dünyada bir çok fuar alanı, kongre merkezi, konser salonu, müze yapılıyor. Diğer illerde bunların hepsi merkezi hükümet, ilgili birimler, bakanlıklar katkısıyla gerçekleştiriliyor. Biz Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’ni tek başımıza yaptık. Biz Karşıyaka’da opera binasını, kongre merkezini ve bu büyük fuar alanını da tek başımıza yapıyoruz. 
Eğer inanırsanız, eğer gönlünüzü, beyninizi adarsanız, sadece ve sadece İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin gücüyle bu kenti kalkındırabilir, altyapı sorunlarını halledebilir ve kenti bulunduğu noktadan daha iyi noktaya taşıyabilirsiniz. Biz 4 milyon İzmirliye güveniyoruz, 4 milyon İzmirli de bize güveniyor
” dedi. 

Kılıçdaroğlu’ndan İzmir övgüsü
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasına, her alanda öncülük yapan İzmir’in tarihimizde çok önemli bir yeri olduğunu hatırlatarak başladı. İzmir’in “bütün Türkiye’nin göz bebeği” olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, “İzmir, dünya metropolleri içinde en hızlı gelişen 4. kent seçilmiştir. Bu başarıda katkısı olan başta Aziz Kocaoğlu olmak üzere tüm belediye başkanlarımızı kutluyorum. Bizim belediye başkanlarının özellikleri vardır. Türkiye ilk kez yapılan yeniliklerin altında CHP’li belediye başkanlarının imzası vardır. Dev fuar yatırımının da altında da CHP’li belediye başkanın imzası var. Tüm Türkiye’nin örnek aldığı Doğal Yaşam Parkı’nın altında da CHP’li belediye başkanının imzası vardır. Bizim belediye başkanlarımızın ‘önce kendime değil kentine hizmet edeceğiz’ anlayışı vardır” diye konuştu. 

Yeni fuar kompleksinin kentin yüzünü güldürüp İzmir’i dünyaya tanıtacağının altını çizen Kılıçdaroğlu, burada düzenlenecek uluslararası fuarlar nedeniyle tüm dünya kentlerinin İzmir’e gelip bütün dünyaya tanıtacağını söyledi. 
Gazetelerde okuduğu “İzmir körfezindeki olumlu gelişme” haberlerini mutlulukla okuduğunu da kaydeden CHP Genel Başkanı, “İzmir’in güzel bir körfezi var. Unuttuğumuz türlerin yeniden canlandığını ve canlıların yeniden döndüğünü tebessümle okudum. Doğasıyla, coğrafyasıyla, havasıyla, insanıyla İzmir bütün Türkiye’ye örnek olan bir kenttir. Yeşil alanları fazla ama belediye başkanlarımız yeşil alanlarımız az diyerek ranta kurban etmiyorlar” dedi.

“7,5 ay niye beklettiniz?”
Yeni fuar merkezinin tüm engellemelere rağmen hayata geçirildiğine dikkat çeken Kılıçdaroğlu, “Bu proje bir belediyenin tek başına yaptığı ve yüzde 100 kendi kaynaklarıyla finanse ettiği bir yatırımdır. İhaleye çıkıldı ancak itiraz geldi. Kamu İhale Kurumu’na gitti. Bunun 20 günde sonuçlanması gerekiyordu ama 7,5 ay beklettiler. Acaba hizmeti engelleyebilir miyiz diye.  Hangi baskıyı uygularsanız uygulayın, hiçbir CHP’li belediye başkanı kendi halkına hizmet etmekten alıkoyamazsınız” şeklinde konuştu. 

Adalet istiyoruz
Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun 375 hapis cezasıyla yargılanmasına da değinen Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “İzmir, hepimizin üzerine titrediği kent. Buradaki inşaat bittiğinde, Türkiye’nin en büyük fuarcılık alanı İzmir’de olacak. Bir belediye başkanının görevi sadece belde halkının isteklerini yerine getirmek değil, istihdam da yaratmaktadır. Bu görevleri Aziz Kocaoğlu yapıyor. Kendisine teşekkür ediyorum. 
Aziz Başkan 397 yıl hapisle yargılanıyor. Demokrasisi gelişmiş bir ülkede bir belediye başkanını 397 yılla yargılıyorsanız, orada adalet yoktur. Adalet farklı bir kavramdır, milletin vicdanı demektir. Yargıcın kararı vatandaşın vicdanıyla ölçülür, adaletin terazisidir. Adaletin olmadığı bir yerde huzur olmaz. Toplum vicdanı rahat etmez. Düşüncelerimizi ifade edemeyiz. Bu ülkeye adalet gelsin diye hep beraber mücadele edeceğiz. Adalet ya gelecek ya gelecek. Biz adaleti mutlaka sağlayacağız
.”

Vali Kıraç’tan EXPO vurgusu
İzmir Valisi Cahit Kıraç ise dünya kenti olma yolunda emin adımlarla ilerleyen İzmir’in fuarlar ve kongreler merkezi olma hayalini EXPO 2020 ile taçlandırıp dünyaya kanıtlayacağını belirtti. Kıraç, “Ekonomik alanda küreselleşmenin dışında kalmamak ve dünya ticaretinden pay almak, fırsat ve avantajlardan yararlanmak için fuarlar en iyi araçlardır. İzmir’in tüm dünyaya kendini fuarlar kenti olarak kabullendirmesi için daha kapsamlı fuarlar yapmaya ihtiyacımız var. EXPO’yu Türkiye projesi olarak kazandıracağız. Yeni fuar merkezi, ihtisas fuarların ihtiyaçlarını karşılayabilecek boyuttadır” dedi.  

Şenol: “Fuar bu kenti uçuracak”
Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol da, Gaziemir’in Türkiye’nin en çok gelişen ilçelerinden biri olduğunu söyledi. Yeni Fuar Merkezi’nin Gaziemir’in gelişmesine büyük katkı koyduğunu söyleyen Şenol, “Fuar, bu kenti uçurdu. Şimdi de fuar alanıyla dünya kenti olacak. Aziz Başkanıma Gaziemirliler adına sonsuz teşekkür ediyorum. İZBAN, yer altı geçitleri, üstgeçit köprüleri, yağmur suyu kanallarıyla bu kent modern bir kent haline geldi. Yağmurda, ulaşımda artık problem yok” dedi. 

400 milyon liralık dev yatırım
İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından kenti fuarcılık sektöründe büyüterek dünya standartlarına taşıma hedefi doğrultusunda projelendirilen yeni fuar merkezi, İzmir’i fuarlar ve kongreler kenti olma hedefine bir adım daha yaklaştıracak. 
Toplam 337 bin metrekarelik alanda kurulacak olan fuarda ilk etapta 110 bin metrekare alan üzerinde 7 tane sergi holü yapılacak. Holler, tek ya da aynı anda birden fazla fuara hizmet verebilecek şekilde teras şeklinde tasarlanacak ve birbirlerine geçişleri olacak.
Fuarda 93 bin metrekarelik kapalı otopark alanı yapılarak ziyaretçi ve katılımcıların hizmetine sunulacak. Fuar alanında ayrıca, 12 bin metrekarelik fuar sokağı, 865 metrekarelik seminer salonu yer alacak. 11 bin 300 metrekarelik alanda ise kafeterya, restoran ve idari binalar bulunacak. 
Tesis, sergi holleri, seminer salonları, geniş otoparkı ve sosyal donatı alanları ile uluslararası standartlarda olacak. Kurulacak seyir kulesi, fuar katılımcı ve ziyaretçilerine farklı bir ortam sunacak. Amfi tiyatro şeklinde hazırlanacak meydan ise fuarlar süresince çekim merkezi haline gelecek. 
Yeni fuar kompleksi projesinde, daha sonra gelebilecek talepleri karşılamak amacıyla, 2. etapta kullanılmak üzere 70 bin metrekarelik bir rezerv alanı oluşturuldu. Rezerv alan haricinde ayrıca, 45 bin metrekarelik bir alan da otel ve kongre merkezi için ayrıldı. 
Kente kazandırılacak bu dev yatırımın maliyeti, kamulaştırma dahil yaklaşık 400 milyon TL’ye ulaşacak.  
  
Mevcut fuar holleri kongre merkezi olacak
İzmir’deki fuarcılık faaliyetleri, halen Kültürpark Fuar Alanı’ndaki toplam 23 bin metrekarelik 4 holde yürütülüyor. Gaziemir'de yeni fuar alanının hizmete girmesiyle birlikte, Kültürpark'taki uluslararası ihtisas fuar alanı holleri de Türkiye'nin en büyük kongre merkezlerinden birine dönüştürülecek. Projesi Mimar Şükrü Kocagöz tarafından çizilen Kültürpark'taki fuar alanı hollerinin kongre merkezine dönüştürülmesine ilişkin proje çalışması büyük ölçüde tamamlandı. Kongre merkezi içinde sergi alanları da yer alacak.
 
Türkiye’nin ilk “monoray”ı burada kurulacak
İzmir Büyükşehir Belediyesi, yeni fuar merkezine ulaşımın kolaylaştırılması için de hazırlıklarını sürdürüyor. Bu amaçla, İZBAN’a entegre olacak ve sadece fuar alanına ulaşım sağlayacak 2 kilometrelik monoray sistemi üzerinde çalışılıyor. 
Yükseltilmiş kolonlara yerleştirilecek kirişler üzerinde çalışacak monoray sistemi, İZBAN’ın ESBAŞ istasyonundan başlayacak ve Akçay Caddesi’ni keserek çevreyolu-Gaziemir Kavşağı-çevreyolu paralelinden devam ederek yeni fuar alanına ulaşacak. Gidiş- dönüş tek hat olarak planlanan monoray sistemi, 2 kilometrelik güzergahta İZBAN ve yeni fuar alanı arasında kesintisiz ulaşım sağlayarak yolcu taşıyacak. Yeni fuar kompleksine gelmek isteyen yolcular,  metro ve İZBAN ile ESBAŞ istasyonuna geldikten sonra modern ve konforlu monoray  sistemi ile taşınacak. Ziyaretçiler, fuar dönüşünde de yine aynı sistemi kullanabilecek. 
Dünyanın gelişmiş kentlerinde örnekleri görülen monoray, Türkiye’de ilk kez İzmir’de kurulmuş olacak. 
Yorum Yapın

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer İZMİR Haberleri

Başlık Tarih
 
MÜLTECİ KABUL SORUNU TARTIŞMA YARATTI06 Ekim 2015
İZMİRLİ YENİ BABA VEKİL ADAYLARI YOLLARDA06 Ekim 2015
İL BAŞKANI BU KEZ VEKİL PM VE YDK ÜYELERİYLE TOPLANDI06 Ekim 2015
MHP'Lİ TANRIKULU İŞÇİLERLE06 Ekim 2015
BÜYÜKŞEHİRDEN ULAŞIMA YENİ BİR HAMLE DAHA06 Ekim 2015
"YETER Kİ OKUYUP BAŞARILI OLSUNLAR"06 Ekim 2015
BİNALİ YILDIRIM İZMİR'İ DİNLİYOR06 Ekim 2015
BUCANIN BÜTÇESİ TAMAM06 Ekim 2015
BORNOVA'DA ÖRNEK KAMPANYA06 Ekim 2015
BAŞKAN KOCAOĞLU KÖY YOLLARINDA06 Ekim 2015
BÜYÜKŞEHİRDEN MİNİKLERE EĞLENCELİ TRAFİK EĞİTİMİ‏06 Ekim 2015
KARABAĞLAR'DAN SOKAK HAYVANLARINA BİR İYİLİK DAHA06 Ekim 2015
VE BAŞKAN SAHAYA İNDİ05 Ekim 2015
BORNOVA’DA TİYATRO ZAMANI05 Ekim 2015
BORNOVA'DA SÜLEYMAN SABA HEYKELİ SALDIRIYA UĞRADI!05 Ekim 2015
KANTİNLERE GIDA GÜVENLİĞİ UYARISI05 Ekim 2015
HAZIR GİYİM EKONOMİNİN LOKOMOTİFİ OLDU05 Ekim 2015
AZMETTİ RESİM YAPTI ŞİMDİ SIRA SERGİDE05 Ekim 2015
KARABARUN'A SEVİNÇLİ HABER05 Ekim 2015
DÖNÜŞÜM İÇİN ÇALIŞTILAR05 Ekim 2015
KUTSAL TEMİZLİK05 Ekim 2015
İZMİR'Lİ ENGELLİ BALETİN ÇEKTİĞİ VİDEOYA BÜYÜK İLGİ!05 Ekim 2015
İZMİRLİ GAZETECİLER BASINA BASKIYI KINADI04 Ekim 2015
BAŞKAN KOCAOĞLU'NDAN YILDIRIM'A 'YILDIRIM BOMBARDIMAN'03 Ekim 2015
İZMİR'DE ÜLKÜ OCAKLARINDAN ÖĞRENCİ YURDU HAMLESİ03 Ekim 2015
AK PARTİ MECLİS ÜYESİ O İSİM CEZAEVİNE GİRDİ!03 Ekim 2015
İŞTE İZMİR'İN SANDIK RAPORU03 Ekim 2015
BUCA'DA MÜZİK KOROSU03 Ekim 2015
RENNAN PEKÜNLÜ'YE 2 YIL 1 AY HAPİS CEZASI03 Ekim 2015
BAYRAKLI’DA BOKWA HEYECANI 03 Ekim 2015
BORNOVA BELEDİYESİ’NDEN ÇOCUKLU AİLELERE DESTEK‏03 Ekim 2015
EBSO GENEL SEKRETER YARDIMCISI BELLİ OLDU02 Ekim 2015
YILDIRIM'DAN BAYRAK ÇIKIŞI!02 Ekim 2015
BÜYÜKŞEHİR'DEN GÖRME VE İŞİTME ENGELLİLERE BÜYÜK KOLAYLIK02 Ekim 2015
MAAŞ ALAMAYAN İŞÇİLER KONAK'TA İSYAN ETTİ02 Ekim 2015
BAYRAKLI'DA HALK OYUNLARI KURS KAYITLARI BAŞLADI02 Ekim 2015
BORNOVA’DA HER YER KAMPÜS02 Ekim 2015
İZMİR ADAYI BİNALİ YILDIRIM'DAN ÇARPICI MESAJLAR01 Ekim 2015
AK PARTİ ÇİĞLİ İLÇE BAŞKANI NETLEŞTİ01 Ekim 2015
HOTAR YAŞLILARI UNUTMADI01 Ekim 2015
GÖZTEPE İSKELESİ İNŞAAT ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR01 Ekim 2015
'40 GÜN 40 GECE OKUL'01 Ekim 2015
İGC'DEN AHMET HAKAN SALDIRISINA KINAMA01 Ekim 2015
DÜNYA TURİZMCİLERİ İZMİR'DE BULUŞTU01 Ekim 2015
BOŞANMIŞ BABALARA SUÇ DUYURUSU01 Ekim 2015
KAZANAN KARDEŞLİK OLDU01 Ekim 2015
TAM 12'DEN!01 Ekim 2015
BUCA ŞANTİYEYE DÖNECEK01 Ekim 2015
İGC’DEN BASINA BASKIYA TEPKİ30 Eylül 2015
İKİ BÖLGE ADAYLARI KEMERALTI VE KARŞIYAKA ÇARŞISI'NDA30 Eylül 2015
BALBAY: ŞEHİR HASTANESİ ŞEHİR EFSANESİ OLDU30 Eylül 2015
MÜSTEŞAR KÖRFEZDE ÇED İÇİN TARİH VERDİ30 Eylül 2015
BİNALİ YILDIRIM DENİZ TİCARET ODASINDA30 Eylül 2015
DELİCAN: 1 KASIM'DA ZAFERE KİLİTLENDİK‏30 Eylül 2015
BAŞARILAR ÇOCUKLAR30 Eylül 2015
BORNOVA’DA İHTİYACI OLAN YAŞLILARA BELEDİYE GÜVENCESİ‏30 Eylül 2015
EKİMDE İZMİR'DE SANAT DOPDOLU30 Eylül 2015
NECİP KALKAN'DAN SARI KIRMIZI ZİYARET30 Eylül 2015
BAYRAKLI BELEDİYESİ'NDEN KIRTASİYE YARDIMI30 Eylül 2015
MUHTARDAN BAŞKANA TEŞEKKÜR30 Eylül 2015
KAHRAMANLAR İŞ BAŞINDA30 Eylül 2015
BAŞKANIN GURUR GÜNÜ29 Eylül 2015
EGİAD'TAN KEMERALTI RAPORU29 Eylül 2015
ESKİ KARISINI ÖLDÜREN ZANLIYA İYİ HAL İNDİRİMİ29 Eylül 2015
ÇİN HALK CUMHURİYETİ İKİNCİ BAŞKONSOLOSLUĞUNU AÇTI29 Eylül 2015
BAYRAKLI BELEDİYESİ ÇALIŞMALARI HIZLANDIRDI29 Eylül 2015
AK PARTİ BİNASINDA KAVGA!29 Eylül 2015
EBSO'DAN MÜLTECİ MESELESİNE FARKLI YAKLAŞIM29 Eylül 2015
GENÇ BORNOVA’YA GENÇ FESTİVAL29 Eylül 2015
BAŞKAN KOCAOĞLU'NDAN SERTER'E SÜRPRİZ ZİYARET28 Eylül 2015
"EFSANE DÖNMEDİ SÖNDÜ‏"28 Eylül 2015
BORNOVA’DA 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM DÖNEMİ TÖRENLE BAŞLADI28 Eylül 2015
EGE ÜNİVERSİTESİ'NDE TURNİKE DÖNEMİ28 Eylül 2015
ALİAĞA'DA ÖLÜ CARETTA CARETTA28 Eylül 2015
BELEDİYE İŞÇİLERİ BELEDİYEYİ İŞGAL ETTİ 28 Eylül 2015
YEŞİL ALANLAR BORNOVALILARA KALDI28 Eylül 2015
İZMİR'DE YANGIN ARTTI, YANAN ALAN AZALDI28 Eylül 2015
BAYRAKLI BELEDİYESİ AMBULANS HİZMETİ YÜZ GÜLDÜRÜYOR28 Eylül 2015
2.5 AYLIK İŞ 60 SAATTE BİTTİ28 Eylül 2015
DOĞAL YAŞAMDA YENİ REKOR28 Eylül 2015
'ONAYLAYIN, ÖDEMEYE DEVAM EDELİM'27 Eylül 2015
BORNOVA BELEDİYESİ’NDEN OKULLARA TAM DESTEK27 Eylül 2015
BAŞKANDAN MÜZE AÇIKLAMASI26 Eylül 2015
BU YAZ HİÇ UNUTULMAYACAK26 Eylül 2015
İZBAN'DA 28 EYLÜL ALARMI26 Eylül 2015
İZSU'DAN ÖDEMİŞ'E DESTEK26 Eylül 2015
BİNALİ YILDIRIM İZMİR'E GELİYOR26 Eylül 2015
İZMİR-İSTANBUL 3.5 SAATE DÜŞECEK26 Eylül 2015
"BİR KADIN OLARAK İZMİR'İ TEMSİL EDECEĞİM"26 Eylül 2015
BU DOLAPTA PAYLAŞIM VAR26 Eylül 2015
KOCAOĞLU'NDAN İZİN ÇIKIŞI!25 Eylül 2015
EL EMEKLERİ ARTIK BİR TIK ÖTEDE25 Eylül 2015
HEDEF HERKES İÇİN ERİŞİLEBİLİR BİR BUCA‏25 Eylül 2015
HAYATI PAYLAŞMAK İÇİN ENGEL YOK25 Eylül 2015
KURSLAR İÇİN HAZIRLIKLAR TAMAM24 Eylül 2015
ENGELLER ‘RİTİM’LE AŞILACAK24 Eylül 2015
SATACAK BAŞKA ARSA KALDI MI?23 Eylül 2015
BAŞKANDAN FUAR VE KÜLTÜRPARK AÇIKLAMALARI23 Eylül 2015
BUCA’DA ÇİM ATIKLARI GERİ KAZANILACAK23 Eylül 2015
BAYRAKLI BELEDİYESİ’NDEN BİR İLK DAHA23 Eylül 2015
İZMİRLİ ŞAMPİYON YARIŞÇIDAN ÖRNEK DAVRANIŞ23 Eylül 2015
KURU MEYVE TANITIM GRUBUNDAN RUSYA ATAĞI23 Eylül 2015
BAYRAM BÜTÇESİNE BÜYÜKŞEHİR DESTEĞİ23 Eylül 2015
ENGELSİZ BAHÇEDE HASAT MUTLULUĞU23 Eylül 2015
BORNOVA BELEDİYESİ’NDEN İZMİR TURU23 Eylül 2015
TELEFERİĞE FIRTINA MOLASI22 Eylül 2015
VALİ TOPRAK: BU BİZE BİR DERS OLDU...22 Eylül 2015
BAYRAM SONRASI İNŞAAT BAŞLIYOR22 Eylül 2015
BAYRAKLI'DAN ÜCRETSİZ SERVİS HİZMETİ22 Eylül 2015
BORNOVA BELEDİYESİ’NDEN BAYRAM HEDİYESİ22 Eylül 2015
İHTİYAÇ SAHİBİ AİLEYE BUCA'DAN YARDIM ELİ‏22 Eylül 2015
KÖYLÜLER İSTEDİ; AZİZ BAŞKAN KIRMADI22 Eylül 2015
HUZUREVİNDE BAYRAM KLASİĞİ22 Eylül 2015
SAAT KULESİ ALZHEIMER İÇİN MORA BÜRÜNDÜ‏22 Eylül 2015
EŞREFPAŞA'DA BAYRAM BULUŞMASI21 Eylül 2015
HUZURLU BAYRAM İÇİN 24 SAAT HİZMET VERECEK‏21 Eylül 2015
DEĞERLİ ESNAF ZEKİ MUTLU VEFAT ETTİ21 Eylül 2015
İZMİR CUP TENİS TURNUVASI HEYECANI21 Eylül 2015
SÜSLENİP BİSİKLETE BİNDİLER21 Eylül 2015
KARABAĞLAR BAYRAMDA ÇOCUKLARIN YÜZÜNÜ GÜLDERECEK21 Eylül 2015
BUCA BAYRAMA HAZIRLANIYOR21 Eylül 2015
BORNOVA’YA DEĞER KATACAK PROJE21 Eylül 2015
BAYRAMDA DA YASSICAADA VE FOÇA21 Eylül 2015
BÜYÜKŞEHİR URLA KUM DENİZİNİ MODERN PLAJA DÖNÜŞTÜRDÜ21 Eylül 2015
BAYRAKLI OTOPARK YAPIMI İÇİN DÜĞMEYE BASTI21 Eylül 2015
BAŞKAN ATİLA'DAN BİRLİK MESAJI20 Eylül 2015
İNGİLİZ PROTESTOCULAR İZMİR'DEKİ İŞÇİLERE DESTEK OLUYOR!20 Eylül 2015
BUCA'DA HOBİ KURSLARI BAŞLIYOR‏20 Eylül 2015
BAYRAKLI'DAN 'RİSK ALMAYIN' UYARISI20 Eylül 2015
GAZİLERİN GURUR GÜNÜ19 Eylül 2015
KARŞIYAKALI STK'LARDAN TRAMVAYA DAVA 19 Eylül 2015
“BU SON BURUK BAYRAM OLSUN”19 Eylül 2015
BAŞKAN KARABAĞ’DAN BAYRAM MÜJDESİ19 Eylül 2015
İZMİR'DE TRAFİK KAZASI19 Eylül 2015
BAŞKAN SELVİTOPU ŞAFAKTA BAYRAMLAŞTI18 Eylül 2015
BAYRAKLI'DA 2.SÜNNET ŞÖLENİ18 Eylül 2015
ÇEŞME'DE MÜLTECİ BOTU BATTI!18 Eylül 2015
BORNOVA’DA SORUNLARA HIZLI ÇÖZÜM17 Eylül 2015
BUCA'DA DENETİMLER SIKLAŞTI17 Eylül 2015
İZMİR'DE PARK CİNAYETİ SANIĞI 15 YILA MAHKUM!17 Eylül 2015
128 SANIKLI DAVADA SON DURUM16 Eylül 2015
İGC'DEN DOĞAN GRUBUNA VE NOKTA DERGİSİNE DESTEK16 Eylül 2015
BUCA YENİ EĞİTİM YILINA HAZIR16 Eylül 2015
GIRGIR BALIKÇILARINA AĞ BELGESİ ZORUNLULUĞU16 Eylül 2015
BAYRAKLI’DA KURBAN ALACAKLARA UYARILAR 16 Eylül 2015
KURBAN KESİM VE SATIŞ ALANLARI HAZIR16 Eylül 2015
BÜYÜKŞEHİRDEN HASANAĞA AÇIKLAMASI16 Eylül 2015
BARIŞ SELÇUK ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU16 Eylül 2015
HAKAN AKKAYA'DAN FUAR ZİYARETİ16 Eylül 2015
CHP'Lİ VEKİL MUSTAFA BALBAY BUCA KIRIKLAR CEZAEVİNDE15 Eylül 2015
ESKİ BORNOVA STADI'NIN YERİNE YENİ BİNA15 Eylül 2015
AKILLI KARTTA SİL BAŞTAN15 Eylül 2015
EBSO ANKARA'DA TERÖRE HAYIR; KARDEŞLİĞE EVET DİYECEK15 Eylül 2015
AYAKKABICILAR, FUAR İZMİR'LE UÇUŞA GEÇTİ15 Eylül 2015
İZMİR'DE BAYRAM ULAŞIMI YÜZDE 50 İNDİRİMLİ‏15 Eylül 2015
MECLİSTEN BAYRAM SÜRPRİZİ14 Eylül 2015
ACİL SERVİS İÇİN EYLEM VAKTİ14 Eylül 2015
İZMİR'DE VİRAJI ALAMAYAN KAMYON EVE GİRDİ14 Eylül 2015
DELİCAN'DAN KONGRE DEĞERLENDİRMESİ14 Eylül 2015
PİRİŞTİNA: BUCA'DA YÜZME BİLMEYEN ÇOCUK KALMAYACAK14 Eylül 2015
FUAR İZMİR'DE DEV BULUŞMA14 Eylül 2015
BORNOVA BELEDİYESİ'NDEN SPORA İKİ DEV YATIRIM14 Eylül 2015
ESKİ İTO BİNASI YIKIMI HIZLANDI14 Eylül 2015
TARİHİ STAT YIKILDI14 Eylül 2015
BAYRAKLI’NIN CADDE VE SOKAKLARINDA ENGELLER KALKIYOR14 Eylül 2015
BÜYÜKŞEHİRDEN SÜT KUZULARINA DESTEK14 Eylül 2015
ALSANCAK'TA TERS YÖNE SAPAN POLİS ARACI...14 Eylül 2015
EGELİ SANAYİCİLERDEN TERÖR DEKLERASYONU12 Eylül 2015
ÇOCUKLAR İÇİN TEK YÜREK OLDULAR12 Eylül 2015
BÜYÜKŞEHİRDEN MİLLETİN EFENDİSİNE EN BÜYÜK DESTEK12 Eylül 2015
BAYRAKLI BELEDİYESİ'NDEN TANSİYON ÖLÇÜMÜ12 Eylül 2015
BÜYÜKŞEHİR KURBANA HAZIR12 Eylül 2015
SEFERİHİSAR'DA TERÖRE ORTAK TEPKİ12 Eylül 2015
BORNOVA BELEDİYESİ’NDEN ÇOCUKLARA DİŞ TARAMASI12 Eylül 2015
İZMİR ADLİYESİNDE ZİMMET ŞOKU!12 Eylül 2015
TÜRKİYE'NİN İLK VE TEK BİYOTIP VE GENOM MERKEZİ İZMİR'DE11 Eylül 2015
EGE'DE KUDUZ DEHŞETİ11 Eylül 2015
SHOEXPO AÇILIYOR11 Eylül 2015
KIYI EGE BELEDİYELER BİRLİĞİ'NDEN EXPO DAVETİNE TERÖR REDDİ11 Eylül 2015
BUCALILARDAN BALKONDA TARIM11 Eylül 2015
BÜYÜKŞEHİRİN YÜZME KURSLARINA REKOR KATILIM11 Eylül 2015
DÜNYACA ÜNLÜ BİLİM İNSANLARI BİLİM ETKİNLİĞİNDE‏11 Eylül 2015
SÜPER LİG BAŞLIYOR11 Eylül 2015
ÜNLÜ FOTOĞRAFÇI VE DERGİ YAZARLARI CITYOFIZMIR'İ TANITACAK11 Eylül 2015
ERSU HIZIR'DAN CHP BAYRAKLI İLÇE BAŞKANINA YANIT11 Eylül 2015
MAAŞLARINI ALAMAYAN İŞÇİLER...10 Eylül 2015
SİYASET BİLİMCİ TANJU TOSUN'DAN ADAYLIK DEĞERLENDİRMESİ10 Eylül 2015
MHP KARABAĞLAR SALDIRISINI KABUL ETMEDİ10 Eylül 2015
BORNOVA'DA TERÖRE SESSİZ TEPKİ YÜRÜYÜŞÜ10 Eylül 2015
İZMİR EMNİYETİNDE TAYİN RÜZGARI10 Eylül 2015
İZMİR'DE KORKUTAN DEPREM10 Eylül 2015
İZMİR'E BİR ŞEHİT ACISI DAHA10 Eylül 2015
EDEBİYATÇILARIN İZMİR MARATONU SONA ERDİ10 Eylül 2015
KAVACIK'TA EN KEYİFLİ HASAT10 Eylül 2015
İZMİRLİLER ŞEHİTLER İÇİN YÜRÜDÜ10 Eylül 2015
BİNAYI HARABEYE ÇEVİRDİLER!10 Eylül 2015
İZMİR'İN GURUR GÜNÜ09 Eylül 2015
İGC'DEN HÜRRİYET'E 2. SALDIRIYA KINAMA09 Eylül 2015
ŞEHİT ATEŞİ İZMİR'E DÜŞTÜ09 Eylül 2015
EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDEN 'CANLI BOMBA' AÇIKLAMASI09 Eylül 2015
TAKSİCİLER KORNALARINI TERÖR İÇİN ÇALDI 09 Eylül 2015
ESKİŞEHİR'DEN İZMİR'E ATATÜRK'ÜN BALMUMU HEYKELİ HEDİYESİ‏09 Eylül 2015
İZMİR'DE HDP BİNALARINA SALDIRI09 Eylül 2015
5 BİN KİŞİ TERÖRÜ LANETLEDİ09 Eylül 2015
BAŞKANDAN 9 EYLÜL DİLEĞİ09 Eylül 2015
AK PARTİLİ VEKİLDEN TERÖR ÇIKIŞI08 Eylül 2015
CHP'Lİ VEKİL ALTIOK'TAN BARIŞ MESAJI08 Eylül 2015
İZMİR’DE AVUKATLARDAN TERÖRE KARŞI OTURMA EYLEMİ08 Eylül 2015
MHP'DEN TERÖR TEPKİSİ08 Eylül 2015
CHP'Lİ YÖNETİCİNİN MESAJINA TEPKİ YAĞDI!08 Eylül 2015
İZMİR'DE TEHLİKELİ VE GERGİN GECE!08 Eylül 2015
BAŞKAN ATİLA: EĞİTİM ÖNCELİKLERİMİZ ARASINDA‏08 Eylül 2015
BÜYÜKŞEHİR'DEN EFSANELERE DOĞUM GÜNÜ HEDİYESİ08 Eylül 2015
BİR GÜNLÜĞÜNE DE OLSA...08 Eylül 2015
İZMİR ŞEHİTLER İÇİN AYAĞA KALKTI!08 Eylül 2015
EGELİ SANAYİCİLERDEN TERÖRE BAYRAKLI YANIT07 Eylül 2015
KURTULUŞ ETKİNLİKLERİNE TERÖR AYARI07 Eylül 2015
BERGAMA ÇAMAVLU GÖLETİ TAMAMLANDI07 Eylül 2015
BAYRAKLI’DAN ÜCRETSİZ PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK HİZMETİ07 Eylül 2015
BORNOVA'DA PARK REKORU07 Eylül 2015
TASARIM İÇİN İZMİR'DE BULUŞTULAR07 Eylül 2015
TERÖRÜ PROTESTO İÇİN...07 Eylül 2015
İZMİR'DE ULAŞIM SIKINTISI!06 Eylül 2015
ALİAĞA'DA YANGIN!06 Eylül 2015
TOPUNU ALMAYA ÇALIŞIRKEN HASTANELİK OLDU!06 Eylül 2015
O CİSİM İZMİR KIYILARINA VURDU!06 Eylül 2015
BAYRAKLI’YA 5 BİN 500 METREKARELİK PARK!06 Eylül 2015
MENEMEN'DE BELEDİYE OTOBÜSÜNE SALDIRI!06 Eylül 2015
BORNOVA 9 EYLÜL ÖNCESI KIRMIZI-BEYAZ06 Eylül 2015
MİNİK AYLAN'DAN SONRA BAŞKA FACİALAR YAŞANMASIN DİYE...05 Eylül 2015
BUCA'DA OCAKLAR SÖNMEYECEK,TENCERELER KAYNAYACAK05 Eylül 2015
CITYOFİZMİR 10 GÜNDE 20 BİN TAKİPÇİ EDİNDİ05 Eylül 2015
SERTEL VE ÇAKIRÖZER İZMİR'DEKİ ESKİŞEHİR'İ GEZDİ‏05 Eylül 2015
FUARDAKİ BORNOVA STANDI ZİYARETÇİLERİN İLGİ ODAĞI OLDU05 Eylül 2015
ÖZGÜR MİKROFONDA SICAK GÜNDEM05 Eylül 2015
KOCAOĞLU,KENDİNİ DİNAZORLARIN ARASINDA BULDU‏05 Eylül 2015
"ÇOCUKLAR ÖLMESİN, OYNASIN!"05 Eylül 2015
BİRLİK VE KARDEŞLİK MESAJI VERİLDİ05 Eylül 2015
ŞEHİR PLANCILARI ODASINDAN TEPKİ04 Eylül 2015
İZMİR 9 EYLÜL YARI MARATONU PAZAR GÜNÜ YAPILACAK‏04 Eylül 2015
TİRE'DE ÇİFTE BAYRAM04 Eylül 2015
İZKA TURİSTLERE MEMNUNİYET ANKETİ UYGULAYACAK‏04 Eylül 2015
SİZİ DE BEKLERİZ!04 Eylül 2015
O İSTASYONDA BU KEZ...04 Eylül 2015
BORNOVA'DA BÜYÜK İYİLİK ANLAŞMASI04 Eylül 2015
BUCA KURBAN BAYRAMINA HAZIRLANIYOR04 Eylül 2015
ÜCRETSİZ İNTERNET MÜJDESİ04 Eylül 2015
PAZAR GÜNÜ MARATON TRAFİĞİNE DİKKAT04 Eylül 2015
BARIŞ SELÇUK GAZETECİLİK YARIŞMASI SONUÇLANDI03 Eylül 2015
TEMİZLENMEYEN SOKAK KALMIYOR03 Eylül 2015

SOSYAL MEDYADA BİZİ BEĞENİN
FOTO GALERİ

SİTE YAZARLARI
GAZETE
15.09.2015

2 3 4   5  6  7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
SOKAĞIN NABZI
 
BAYRAKLI'DA
 
 
 
 
 

 
 
 

BORNOVA'DA


 
 
 
ALSANCAK'TA

 
 

KONAK'TA

 


Video Galeri
GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI
burcun ne dioki

KARİKATÜR

ŞANS OYUNLARI
HAVA DURUMU
Mynet İzmir Haberleri
VİZYONDAKİ FİLMLER
ANASAYFA | KÜNYE | İLETİŞİM | YAZARLAR | FOTO GALERİ |
simgola.com
creativetasarim.com
keykubad.com
Google+
PHS