GAZETE YAZARLARI       SİYASET      İZMİR      EKONOMİ      DÜNYA      SPOR      GÜNCEL      MAGAZİN      KÜLTÜR SANAT      SAĞLIK      KADIN      TEKNOLOJİ   
 
Ana Sayfa > İZMİR

Bu Yatırım İzmir’i Kanatlandıracak
03 Mart 2013
İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Gaziemir’de 337 bin metrekare alan üzerinde kurulacak olan Yeni Fuar Merkezi’nin temeli, CHP Genel Başkanı tarafından atıldı
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Gaziemir’de 337 bin metrekare alan üzerinde kurulacak olan Yeni Fuar Merkezi’nin temeli, CHP Genel Başkanı tarafından atıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 2014 yılının yaz aylarında tamamlanacak fuarı, Mart’taki Mermer Fuarı’na yetiştireceklerini müjdeledi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Gaziemir’de 337 bin metrekare alan üzerinde kuracağı Yeni Fuar Kompleksi’nin temeli, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılçdaroğlu’nun da katıldığı törenle atıldı. İzmirliler’in de yoğun ilgi gösterdiği açılış töreninde konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, fuarın sadece Türkiye’nin değil,  Avrupa’nın da en büyük fuar merkezlerinden biri olacağını vurguladı. 

Ulu Önder’in verdiği “İzmir’i fuarlar ve kongreler kenti yapma” görevini yerine getirme çabası doğrultusunda çalıştıklarını belirten Başkan Kocaoğlu, 2004 yılında düzenlenen Mermer Fuarı sırasında Kültürpark’taki mevcut fuar alanının yeterli olmadığını tespit ettiklerini hatırlatarak yeni fuar alanı başlattığı çalışmaları anlattı. Gaziemir’de belirlediklerini bölgede uzlaşmayla kamulaştırmayı kabul eden arsa sahiplerine teşekkür eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı şöyle devam etti: “Belirli darboğazlardan geçtik ancak uzun süreçler sonunda kamulaştırma ve proje süreçlerini tamamladık, bugün temel atıyoruz. Yeni fuarımızı, yüklenici 2014 yılının Temmuz ayında bitirecek. Ancak 50-60 bin metrekarelik bir alanı Mart ayındaki Mermer Fuarı’na yetiştirmek istiyoruz. Bunun azim ve kararlılığında çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi. 

Fuarcılık çağ atlayacak
İzmir fuarcılığının Türkiye’nin dünyaya açılmasında önemli rol oynadığını kaydeden Başkan Kocaoğlu, fuarın ekonomik gelişme ve Türk insanının birçok ürünle tanışmasına da olanak sağladığını kaydetti. “Burası İzmir, fuarcılığının çağ atlayacağı bir yer” diyen Başkan, Kültürpark’taki 23 bin metrekare fuar alanında düzenledikleri 30 fuarla İzmir ekonomisi ve hizmet sektörüne 400-500 milyon lira getiri sağladıklarını söyledi.
Fuar hollerini 5 misli büyüteceklerini ve eski holleri kongre ve sergi sarayı dönüştürmek için yola çıktıklarını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “İzmir 2014 yılından itibaren fuar ve kongre sektörüne yurt içi ve dışından milyar liralık kaynak getirecek. Böylece kentin gelişmesini sağlayacak. Biz bu amaçla, kentimizi kalkındırmak, yerelde kalkınmak için yaptığımız çalışmaların şu anda en önemlilerinden birinin temelini atıyoruz” diye konuştu.

“Tek kalemde çıkılmış” en büyük ihale
Yeni Fuar Merkezi’nin 36 milyon lirası kamulaştırma, KDV dahil 306 milyon lirası ihale bedeli, 50-60 milyon lirası da tefriş olmak üzere yaklaşık 400 milyon liraya mal olacağını belirten Başkan Aziz Kocaoğlu, söz konusu projenin İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin tarihinde “tek kalemde çıkılmış en büyük ihale” olduğunu söyledi. 

Aliağa-Menderes Projesi için 700 milyon, metro için 550-600 milyon lira harcadıklarını ancak bu işleri birim birim ihale ettiklerini ifade eden Başkan Kocaoğlu, “Biz kentte sürdürülebilir bir kalkınma sağlamak için kentin suyunu, toprağını, havasını korumayı ve daha yaşanabilir kent hedefliyoruz. Bizim yerel yönetim anlayışımızın temel noktası budur. Hem kalkınıp, hem çevremizi koruyacağız. Kalkınmayı topyekun kalkınma olarak görüp, adil bir paylaşımla insanların daha huzurlu ve müreffeh yaşamasını sağlayacak projeler üretiyoruz ve 4 milyon İzmirli hemşehrimize layık olmaya çalışıyoruz” dedi.

“Tek başımıza…
Yeni Fuar Projesi’nin, bir büyükşehir belediyesinin, bir yerel yöneticinin tamamını kendisi karşılayarak yaptığı ilk ve tek proje olduğunu vurgulayan Başkan Kocaoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Türkiye ve dünyada bir çok fuar alanı, kongre merkezi, konser salonu, müze yapılıyor. Diğer illerde bunların hepsi merkezi hükümet, ilgili birimler, bakanlıklar katkısıyla gerçekleştiriliyor. Biz Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’ni tek başımıza yaptık. Biz Karşıyaka’da opera binasını, kongre merkezini ve bu büyük fuar alanını da tek başımıza yapıyoruz. 
Eğer inanırsanız, eğer gönlünüzü, beyninizi adarsanız, sadece ve sadece İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin gücüyle bu kenti kalkındırabilir, altyapı sorunlarını halledebilir ve kenti bulunduğu noktadan daha iyi noktaya taşıyabilirsiniz. Biz 4 milyon İzmirliye güveniyoruz, 4 milyon İzmirli de bize güveniyor
” dedi. 

Kılıçdaroğlu’ndan İzmir övgüsü
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasına, her alanda öncülük yapan İzmir’in tarihimizde çok önemli bir yeri olduğunu hatırlatarak başladı. İzmir’in “bütün Türkiye’nin göz bebeği” olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, “İzmir, dünya metropolleri içinde en hızlı gelişen 4. kent seçilmiştir. Bu başarıda katkısı olan başta Aziz Kocaoğlu olmak üzere tüm belediye başkanlarımızı kutluyorum. Bizim belediye başkanlarının özellikleri vardır. Türkiye ilk kez yapılan yeniliklerin altında CHP’li belediye başkanlarının imzası vardır. Dev fuar yatırımının da altında da CHP’li belediye başkanın imzası var. Tüm Türkiye’nin örnek aldığı Doğal Yaşam Parkı’nın altında da CHP’li belediye başkanının imzası vardır. Bizim belediye başkanlarımızın ‘önce kendime değil kentine hizmet edeceğiz’ anlayışı vardır” diye konuştu. 

Yeni fuar kompleksinin kentin yüzünü güldürüp İzmir’i dünyaya tanıtacağının altını çizen Kılıçdaroğlu, burada düzenlenecek uluslararası fuarlar nedeniyle tüm dünya kentlerinin İzmir’e gelip bütün dünyaya tanıtacağını söyledi. 
Gazetelerde okuduğu “İzmir körfezindeki olumlu gelişme” haberlerini mutlulukla okuduğunu da kaydeden CHP Genel Başkanı, “İzmir’in güzel bir körfezi var. Unuttuğumuz türlerin yeniden canlandığını ve canlıların yeniden döndüğünü tebessümle okudum. Doğasıyla, coğrafyasıyla, havasıyla, insanıyla İzmir bütün Türkiye’ye örnek olan bir kenttir. Yeşil alanları fazla ama belediye başkanlarımız yeşil alanlarımız az diyerek ranta kurban etmiyorlar” dedi.

“7,5 ay niye beklettiniz?”
Yeni fuar merkezinin tüm engellemelere rağmen hayata geçirildiğine dikkat çeken Kılıçdaroğlu, “Bu proje bir belediyenin tek başına yaptığı ve yüzde 100 kendi kaynaklarıyla finanse ettiği bir yatırımdır. İhaleye çıkıldı ancak itiraz geldi. Kamu İhale Kurumu’na gitti. Bunun 20 günde sonuçlanması gerekiyordu ama 7,5 ay beklettiler. Acaba hizmeti engelleyebilir miyiz diye.  Hangi baskıyı uygularsanız uygulayın, hiçbir CHP’li belediye başkanı kendi halkına hizmet etmekten alıkoyamazsınız” şeklinde konuştu. 

Adalet istiyoruz
Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun 375 hapis cezasıyla yargılanmasına da değinen Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “İzmir, hepimizin üzerine titrediği kent. Buradaki inşaat bittiğinde, Türkiye’nin en büyük fuarcılık alanı İzmir’de olacak. Bir belediye başkanının görevi sadece belde halkının isteklerini yerine getirmek değil, istihdam da yaratmaktadır. Bu görevleri Aziz Kocaoğlu yapıyor. Kendisine teşekkür ediyorum. 
Aziz Başkan 397 yıl hapisle yargılanıyor. Demokrasisi gelişmiş bir ülkede bir belediye başkanını 397 yılla yargılıyorsanız, orada adalet yoktur. Adalet farklı bir kavramdır, milletin vicdanı demektir. Yargıcın kararı vatandaşın vicdanıyla ölçülür, adaletin terazisidir. Adaletin olmadığı bir yerde huzur olmaz. Toplum vicdanı rahat etmez. Düşüncelerimizi ifade edemeyiz. Bu ülkeye adalet gelsin diye hep beraber mücadele edeceğiz. Adalet ya gelecek ya gelecek. Biz adaleti mutlaka sağlayacağız
.”

Vali Kıraç’tan EXPO vurgusu
İzmir Valisi Cahit Kıraç ise dünya kenti olma yolunda emin adımlarla ilerleyen İzmir’in fuarlar ve kongreler merkezi olma hayalini EXPO 2020 ile taçlandırıp dünyaya kanıtlayacağını belirtti. Kıraç, “Ekonomik alanda küreselleşmenin dışında kalmamak ve dünya ticaretinden pay almak, fırsat ve avantajlardan yararlanmak için fuarlar en iyi araçlardır. İzmir’in tüm dünyaya kendini fuarlar kenti olarak kabullendirmesi için daha kapsamlı fuarlar yapmaya ihtiyacımız var. EXPO’yu Türkiye projesi olarak kazandıracağız. Yeni fuar merkezi, ihtisas fuarların ihtiyaçlarını karşılayabilecek boyuttadır” dedi.  

Şenol: “Fuar bu kenti uçuracak”
Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol da, Gaziemir’in Türkiye’nin en çok gelişen ilçelerinden biri olduğunu söyledi. Yeni Fuar Merkezi’nin Gaziemir’in gelişmesine büyük katkı koyduğunu söyleyen Şenol, “Fuar, bu kenti uçurdu. Şimdi de fuar alanıyla dünya kenti olacak. Aziz Başkanıma Gaziemirliler adına sonsuz teşekkür ediyorum. İZBAN, yer altı geçitleri, üstgeçit köprüleri, yağmur suyu kanallarıyla bu kent modern bir kent haline geldi. Yağmurda, ulaşımda artık problem yok” dedi. 

400 milyon liralık dev yatırım
İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından kenti fuarcılık sektöründe büyüterek dünya standartlarına taşıma hedefi doğrultusunda projelendirilen yeni fuar merkezi, İzmir’i fuarlar ve kongreler kenti olma hedefine bir adım daha yaklaştıracak. 
Toplam 337 bin metrekarelik alanda kurulacak olan fuarda ilk etapta 110 bin metrekare alan üzerinde 7 tane sergi holü yapılacak. Holler, tek ya da aynı anda birden fazla fuara hizmet verebilecek şekilde teras şeklinde tasarlanacak ve birbirlerine geçişleri olacak.
Fuarda 93 bin metrekarelik kapalı otopark alanı yapılarak ziyaretçi ve katılımcıların hizmetine sunulacak. Fuar alanında ayrıca, 12 bin metrekarelik fuar sokağı, 865 metrekarelik seminer salonu yer alacak. 11 bin 300 metrekarelik alanda ise kafeterya, restoran ve idari binalar bulunacak. 
Tesis, sergi holleri, seminer salonları, geniş otoparkı ve sosyal donatı alanları ile uluslararası standartlarda olacak. Kurulacak seyir kulesi, fuar katılımcı ve ziyaretçilerine farklı bir ortam sunacak. Amfi tiyatro şeklinde hazırlanacak meydan ise fuarlar süresince çekim merkezi haline gelecek. 
Yeni fuar kompleksi projesinde, daha sonra gelebilecek talepleri karşılamak amacıyla, 2. etapta kullanılmak üzere 70 bin metrekarelik bir rezerv alanı oluşturuldu. Rezerv alan haricinde ayrıca, 45 bin metrekarelik bir alan da otel ve kongre merkezi için ayrıldı. 
Kente kazandırılacak bu dev yatırımın maliyeti, kamulaştırma dahil yaklaşık 400 milyon TL’ye ulaşacak.  
  
Mevcut fuar holleri kongre merkezi olacak
İzmir’deki fuarcılık faaliyetleri, halen Kültürpark Fuar Alanı’ndaki toplam 23 bin metrekarelik 4 holde yürütülüyor. Gaziemir'de yeni fuar alanının hizmete girmesiyle birlikte, Kültürpark'taki uluslararası ihtisas fuar alanı holleri de Türkiye'nin en büyük kongre merkezlerinden birine dönüştürülecek. Projesi Mimar Şükrü Kocagöz tarafından çizilen Kültürpark'taki fuar alanı hollerinin kongre merkezine dönüştürülmesine ilişkin proje çalışması büyük ölçüde tamamlandı. Kongre merkezi içinde sergi alanları da yer alacak.
 
Türkiye’nin ilk “monoray”ı burada kurulacak
İzmir Büyükşehir Belediyesi, yeni fuar merkezine ulaşımın kolaylaştırılması için de hazırlıklarını sürdürüyor. Bu amaçla, İZBAN’a entegre olacak ve sadece fuar alanına ulaşım sağlayacak 2 kilometrelik monoray sistemi üzerinde çalışılıyor. 
Yükseltilmiş kolonlara yerleştirilecek kirişler üzerinde çalışacak monoray sistemi, İZBAN’ın ESBAŞ istasyonundan başlayacak ve Akçay Caddesi’ni keserek çevreyolu-Gaziemir Kavşağı-çevreyolu paralelinden devam ederek yeni fuar alanına ulaşacak. Gidiş- dönüş tek hat olarak planlanan monoray sistemi, 2 kilometrelik güzergahta İZBAN ve yeni fuar alanı arasında kesintisiz ulaşım sağlayarak yolcu taşıyacak. Yeni fuar kompleksine gelmek isteyen yolcular,  metro ve İZBAN ile ESBAŞ istasyonuna geldikten sonra modern ve konforlu monoray  sistemi ile taşınacak. Ziyaretçiler, fuar dönüşünde de yine aynı sistemi kullanabilecek. 
Dünyanın gelişmiş kentlerinde örnekleri görülen monoray, Türkiye’de ilk kez İzmir’de kurulmuş olacak. 
Yorum Yapın

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer İZMİR Haberleri

Başlık Tarih
 
BUCA CHP'DE ÇAĞDAŞ KAYA BAŞKAN ADAYI OLDU28 Kasım 2015
HAFTA SONU KONGRE SÜRECİ TAMAMLANDI28 Kasım 2015
KARABAĞLAR’DA ALİ İHSAN YILDIZ BAŞKAN ADAYI28 Kasım 2015
CHP'Lİ ÇAM'DAN KINAMA MESAJI28 Kasım 2015
24 KASIM AYIBINDA FLASH GELİŞME28 Kasım 2015
CHP’DE HAFTA SONU KONGRE MESAİSİ SÜRÜYOR28 Kasım 2015
AK PARTİ YÖNETİM KURULU TOPLANTISINDAN 2019 KARARLILIĞI ÇIKTI28 Kasım 2015
ÇİĞLİ İLÇE BAŞKANINDAN HAKİME YAZI28 Kasım 2015
HALK KAHRAMANI 'EFELER' BUCA'DA ÖLÜMSÜZLEŞTİ‏28 Kasım 2015
HAYATA İLMEK İLMEK BAĞLANIYORLAR28 Kasım 2015
AB BÜYÜKELÇİLERİ İZMİR'DE BULUŞTU28 Kasım 2015
EGELİ İŞ KADINLARI 'ARABULUCULUK SİSTEMİNİ' ÖĞRENDİ‏28 Kasım 2015
HALKAPINAR VE GIDA ÇARŞISI TRAFİĞİNE BÜYÜKŞEHİR NEŞTERİ‏28 Kasım 2015
İZMİR'DE O HASTANE PAZARTESİ GREVDE27 Kasım 2015
KİRAZ VE KARABURUN’DA YENİ BAŞKANLAR KİMLER?27 Kasım 2015
CHP BORNOVA’DA İLK ADAY KAVALA27 Kasım 2015
KONAK'IN BİR BÖLÜMÜNDE SU KESİNTİSİ‏27 Kasım 2015
KONAK MEYDANI’NDA BOMBA PANİĞİ27 Kasım 2015
İZMİR'DE CUMHURİYETE DESTEK EYLEMİ27 Kasım 2015
İGC BAŞKANI MİSKET DİKMEN CAN DÜNDAR VE ERDEM GÜL'ÜN TUTUKLANMASIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI 27 Kasım 2015
ÖĞRETMENE DAYAK!27 Kasım 2015
CHP İZMİR'DE BUGÜN İKİ SANDIK DAHA KURULACAK27 Kasım 2015
VURMALI ÇALGILAR SİHİRBAZI İZMİR'E GELİYOR27 Kasım 2015
HERKES İÇİN YAŞAM DERNEĞİ BAŞKANI ÜLKÜMEN RODOPLU'DAN SAHTE RAKI UYARISI27 Kasım 2015
BORNOVA'DA HAYAT KURTARAN GEÇİT27 Kasım 2015
EGELİ SANAYİCİLERDEN HÜKÜMETE DESTEK27 Kasım 2015
DİKİLİ'DE KIRSAL SEFERBERLİK‏27 Kasım 2015
İZMİR’DE ÇİFTE KAZA27 Kasım 2015
İZMİR ÖZEL SPORCULARA EVSAHİPLİĞİ YAPACAK‏27 Kasım 2015
CHP’Lİ ÇAM’DAN DÜNDAR VE GÜL’ÜN TUTUKLANMASINA TEPKİ27 Kasım 2015
MENDERES’TE KAÇAK İÇKİ OPERASYONU27 Kasım 2015
BUCA’DA POP MÜZİK RÜZGARI ESECEK‏27 Kasım 2015
İEKK'NİN GÜNDEMİ ALSANCAK LİMANI27 Kasım 2015
UNESCO'NUN 999. MİRASI BERGAMA'YA ÖDÜL ÜSTÜNE ÖDÜL‏26 Kasım 2015
ÇAKIROĞLU DAVASINDA ‘O TALEBE’ MAHKEMEDEN ‘RED’26 Kasım 2015
CHP KONGRE MESAİSİ TAM GAZ26 Kasım 2015
İŞTE İZMİR'İN 2016 YOL HARİTASI26 Kasım 2015
CHP'Lİ VEKİL YİĞİT'TEN KAYNAĞI BELİRSİZ PARA NEREDEN ÇIKIŞI26 Kasım 2015
BUCA BELEDİYESİ CAN DOSTLARI İÇİN OKULLARDA‏26 Kasım 2015
VE İLK BETON DÖKÜLDÜ26 Kasım 2015
BAŞKANA İZMİR CUP TEŞEKKÜRÜ‏26 Kasım 2015
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ LEVENT GÖK İZMİR’DE26 Kasım 2015
BIRI CHP BIRI AK PARTILI IKI VEKIL EGE-KOOP DANIŞMA KURULU'NDA25 Kasım 2015
'HÜKÜMETTEN YENİ BİR BÜYÜME MODELİ VE SANAYİLEŞME STRATEJİSİ BEKLİYORUZ'25 Kasım 2015
AYDOĞAN'DAN EN ANLAMLI ÇAĞRI25 Kasım 2015
İZMİR’DE SUYA ZAM25 Kasım 2015
İSTANBUL’DAN SONRA İZMİR’DE DE RAKIDAN ÖLÜM25 Kasım 2015
BAŞKAN ÇİÇEK YEĞENLERİNE BİLE ACIMADI25 Kasım 2015
BAŞKAN EŞLERİ TİRE’DE BULUŞTU25 Kasım 2015
EGE KİMYASAL-BİYOLOJİK-RADYOLOJİK VE NÜKLEER TEHLİKELERE HAZIR‏25 Kasım 2015
EGELİ İŞADAMLARINDAN YENİ KABİNE DEĞERLENDİRMESİ25 Kasım 2015
METEOROLOJİ AÇIKLADI25 Kasım 2015
YENİDEN BAKAN OLAN İZMİR VEKİLİ YILDIRIM'A İL BAŞKANINDAN YILDIRIM YORUM25 Kasım 2015
BAŞKAN ATİLA'DAN ÖĞRETMENLERE KARANFİLLİ KUTLAMA‏25 Kasım 2015
BUCA'DA HER SALI EDEBİYAT SÖYLEŞİSİ‏25 Kasım 2015
BAŞKAN KOCAOĞLU'NDAN TARİHİ UYARI!25 Kasım 2015
EN SAĞLAM KÖPRÜ'NÜN TEMELİNİ ATTILAR‏25 Kasım 2015
YILDIRIM YENİDEN BAKAN24 Kasım 2015
HARİKASINIZ KIZLAR...24 Kasım 2015
AK PARTİ MKYK ÜYESİ VE İZMİR MİLLETVEKİLİ AV. HAMZA DAĞ'DAN BAŞKAN KOCAOĞLU'NA YANIT24 Kasım 2015
ALPAY OKYAY, LOKANTACILAR ODASI’NA ADAY24 Kasım 2015
İZMİR’DEN ALTIN KEDİ GEÇTİ24 Kasım 2015
BORNOVA'DA SÖZ-SAHNE-MEYDAN KADINLARIN24 Kasım 2015
MUSA ÇAM: ÖĞRETMENLERİN EK GÖSTERGESİ 3 BİN 600'E ÇIKARILSIN24 Kasım 2015
BERGAMA’DA ‘ATIK PİL YÖNETİMİ’ EĞİTİMİ‏24 Kasım 2015
BAYRAKLI BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRETMENLERE JEST24 Kasım 2015
BUCALI KADINLAR SOKAĞA DÖKÜLDÜ24 Kasım 2015
BAŞKAN'DAN "ADRESE TESLİM İHALE' ELEŞTİRİLERİNE SERT TEPKİ24 Kasım 2015
İZSU'DAN 11 YILIN RAPORU...24 Kasım 2015
CHP İLBAŞKANI SERTER'DEN 24 KASIM MESAJI23 Kasım 2015
BAŞKANDAN KONGRE MESAJLARI23 Kasım 2015
KARABAĞLAR’DA 24 KASIM SATRANÇ TURNUVASINA YOĞUN İLGİ‏23 Kasım 2015
İZMİRLİ AKADEMİSYENDEN İNSANLIK DERSİ23 Kasım 2015
CHP KONAK İLÇE KONGRESİNDE KİMLER ÇİZİK YEDİ?23 Kasım 2015
İZMİR'DE SÜPER KALÇA AMELİYATI23 Kasım 2015
BEŞİBİRYERDE‏23 Kasım 2015
MENDERES'TE OVA YOLLARI YENİLENİYOR‏23 Kasım 2015
SİBERCAN'DAN BUCALI ÇOCUKLARA TAVSİYELER‏23 Kasım 2015
İZMİRLİ BİSİKLETÇİLER TARİHİN PEŞİNDE‏23 Kasım 2015
İZMİR'İN 23 İLÇESİNDE FIRTINAYA DİKKAT…23 Kasım 2015
ÇOCUKLARDAN ÖĞRETMENLERE ÖZEL KONSER‏23 Kasım 2015
BAŞAK GÜVEN TAZELEDİ22 Kasım 2015
CHP KONAK İLÇE KONGRESİ SÜRÜYOR… 22 Kasım 2015
BAŞAK’IN RAKİBİ MURAT ERGİNCİ: GÜN CHP’NİN İKTİDAR YÜRÜYÜŞÜNÜ BAŞLATMA GÜNÜDÜR22 Kasım 2015
KONGREDE SÖZ SIRASI ADAYLARDA22 Kasım 2015
KONGREDE TANSİYON YÜKSELDİ..22 Kasım 2015
KABLOSUZ VE ÜCRETSİZ İNTERNET KEYFİ 34 NOKTAYA YAYILACAK‏22 Kasım 2015
CHP KONAK İLÇE KONGRESİ BAŞLADI…22 Kasım 2015
BORNOVA BELEDİYESİ’NDE “KADINLAR ÖZEL”‏22 Kasım 2015
KIRIKLAR MESAJLARI21 Kasım 2015
CUMHURİYET HALK PARTİSİ’NDE (CHP) İLÇE KONGRELERİ YARIN KONAK VE URLA İLE START ALIYOR21 Kasım 2015
NAYLON ÇADIRDAN KIRMIZI PLAKAYA21 Kasım 2015
İZMİR’DE SAHTE İÇKİ OPERASYONU21 Kasım 2015
BORNOVA BELEDYESİ'NDEN ÇOCUK HAKLARI GÜNÜNE ÖZEL KUTLAMA21 Kasım 2015
İZMİR'DE YÖNETİM DANIŞMANLIĞI ZİRVESİ‏21 Kasım 2015
BÜYÜKŞEHİR'İN "GÖRÜNTÜ AVCILARI" İŞBAŞINDA21 Kasım 2015
İNGİLİZ EFSANESİ İZMİR'DE21 Kasım 2015
KARABAĞLAR’DA 1 GÜNDE 3 AÇILIŞ21 Kasım 2015
EBSO BAŞKANI YORGANCILAR'DAN G-20 ZİRVESİ DEĞERLENDİRMESİ‏20 Kasım 2015
İZMİR KUŞ CENNETİ'NDE 7 BİNDEN FAZLA YAVRU FLAMİNGO SAYILDI20 Kasım 2015
PARİS BOMBACISI İÇİN İZMİR’DE OPERASYON20 Kasım 2015
BU ARAÇLAR ÇOK MARİFETLİ20 Kasım 2015
İZMİR DHKP-C OPERASYONUNDA SON DURUM20 Kasım 2015
CHP BALÇOVA’DA KONGRE TARİHİ SIKINTISINDA SON DURUM… 20 Kasım 2015
CHP’DE KONGRE TAKVİMİ NETLEŞTİ20 Kasım 2015
BAŞKAN ATİLA'NIN ŞOFÖRLERLE ORTAK AKIL BULUŞMASI20 Kasım 2015
HALK SAĞLIĞINDAN GRİP UYARISI20 Kasım 2015
KKTC YENİ KONSOLOSUNDAN BAŞKAN KOCAOĞLU'NA ZİYARET‏ 20 Kasım 2015
BÜYÜKŞEHİRİN 'KESİNTİSİZ TRAFİK' HAMLESİ SÜRÜYOR20 Kasım 2015
İŞ DÜNYASI REFORMCU EKONOMİ YÖNETİMİ İSTİYOR‏20 Kasım 2015
DİSİPLİNE GÖNDERİLEN O İSİM NE YAPTI?19 Kasım 2015
İZMİR’DE YOLCU TRENİNDE YANGIN19 Kasım 2015
MAVİ KÖRFEZ İÇİN DENİZ DİBİNİ TARANDI19 Kasım 2015
METEOROLOJİDEN UYARI: HAFTA SONU YAĞMUR VE LODOS FIRTINASINA DİKKAT‏19 Kasım 2015
CHP KONAK’TA İKİ ADAYLI SEÇİME DOĞRU19 Kasım 2015
İZMİR YENİLENEBİLİR ENERJİ ÜSSÜ OLACAK19 Kasım 2015
KONAK İLÇE KONGRESİNDE ŞİMDİLİK 2 ADAYLI YARIŞ19 Kasım 2015
O BULUŞMA GERÇEKLEŞTİ19 Kasım 2015
SÜRPRİZ KARAR! O YOL ARTIK ÜCRETSİZ19 Kasım 2015
BAŞKANLAR HAL ESNAFIYLA BULUŞTU19 Kasım 2015
İZMİR KISA FİLM FESTİVALİ’NE GÖRKEMLİ AÇILIŞ19 Kasım 2015
İZMİR’DE KAHREDEN ÖLÜM19 Kasım 2015
SANAYİCİLERİ ÖDÜL HEYECANI SARDI19 Kasım 2015
TORBALI ÇÖPTE MODEL OLACAK…19 Kasım 2015
TÜRK SU ÜRÜNLERİ İHRACATI REKORA KOŞUYOR‏19 Kasım 2015
HER YER İZMİR OLSA...19 Kasım 2015
MÜLTECİ ÇOCUKLARA SEFERİHİSAR BELEDİYESİ VE EÇEV MORALİ19 Kasım 2015
BAŞAK YENİDEN ADAY18 Kasım 2015
O BAŞKAN İDDİALARA NE YANIT VERDİ?18 Kasım 2015
O İLÇE BAŞKANINDAN ÇARPICI TWEET…18 Kasım 2015
AK PARTİ İZMİR TEŞKİLATI MİLLETVEKİLLERİNİ YALNIZ BIRAKMADI18 Kasım 2015
BAYRAKLI’DA OKUL KANTİNLERİNE SIKI DENETİM18 Kasım 2015
EBSO VE MAKİNE MÜHENDİSLERİ ODASI İŞBİRLİĞİ18 Kasım 2015
BORNOVA'YA MUTLU KUŞ EVLERİ18 Kasım 2015
İZMİR'İN AB MARKAJI SES GETİRDİ‏18 Kasım 2015
CHP İZMİR'DE FLASH KARARLAR18 Kasım 2015
TASARRUFA YEŞİL IŞIK18 Kasım 2015
MHP GRUP BAŞKANVEKİLLERİ BELLİ OLDU17 Kasım 2015
CHP İZMİR’DE SÜRPRİZ BULUŞMA17 Kasım 2015
EDEBİYATÇILAR 'GENÇLİK' İÇİN BULUŞACAK‏17 Kasım 2015
ENDER YORGANCILAR'A İŞ'TE BAŞARI ÖDÜLÜ‏17 Kasım 2015
BUCA METROSUNDA İHALE TAMAM17 Kasım 2015
ALSANCAK LİMANI İHALEYE ÇIKIYOR‏17 Kasım 2015
YİNE SAHTE RAKI17 Kasım 2015
İZBAN’DA KORKUNÇ SON17 Kasım 2015
GAZİEMİRLİLER DOĞA İÇİN PEDALLADI‏17 Kasım 2015
GEDİZ HAVZASI KORUMA EYLEM PLANI SIKI TAKİPTE17 Kasım 2015
PINARBAŞI CUMHURİYET MEYDANI YENİLENİYOR‏17 Kasım 2015
İZMİR'DE FESTİVAL VAR..17 Kasım 2015
NÜKHET HOTAR MECLİS KAYDINI YAPTIRDI17 Kasım 2015
İZMİR'E BRÜKSEL BAKIŞI17 Kasım 2015
KARABAĞLAR’DA SOSYAL HİZMET ATAĞI17 Kasım 2015
BAYRAKLI BELEDİYESİ KAZANMAYA DEVAM EDİYOR‏17 Kasım 2015
İZMİR'E BOMBAYI BÖYLE GETİRMİŞLER!16 Kasım 2015
CHP’DE SEÇİM HEYECANI TAM GAZ16 Kasım 2015
AT TUTKUNLARI BORNOVA'DA BULUŞTU‏16 Kasım 2015
NARLIDERE BELEDİYE BAŞKANINDAN KILIÇDAROĞLU'NA TAM DESTEK16 Kasım 2015
İDUĞ: “YIL SONU KAMPANYALARINI DEĞERLENDİRİN”16 Kasım 2015
ÇOCUKLARIN ATÖLYE ÇALIŞMALARI YOĞUN İLGİ GÖRDÜ16 Kasım 2015
RÜYA PROJELER16 Kasım 2015
SEFERİHİSAR'DA TURUNCU BAYRAM16 Kasım 2015
İZMİR SİZİNLE GÜZEL!16 Kasım 2015
GÖKSEL ARSOY PARKI’NA MUHTEŞEM AÇILIŞ15 Kasım 2015
FRANSA’DA YAŞAMINI YİTİRENLER İZMİR’DE ANILDI15 Kasım 2015
HOTAR'DAN KEMALPAŞA’DA ÖNEMLİ MESAJLAR15 Kasım 2015
BORNOVA’DAKİ YAŞAMI FOTOĞRAFLARLA ANLATACAKLAR‏15 Kasım 2015
BÜYÜKŞEHİRİN ESHOT HAMLESİNE SENDİKAL ENGEL14 Kasım 2015
ÇEŞME’DE AŞK BAŞKADIR…14 Kasım 2015
İZMİR MİLLETVEKİLİ BİNALİ YILDIRIM’DAN CUMHURBAŞKANINA BUGGY ‘Lİ SERVİS14 Kasım 2015
CHP’DE DELEGE SEÇİMLERİNDE SON VİRAJ14 Kasım 2015
İZMİR HAVALİMANINDA KORKUNÇ KAZA14 Kasım 2015
KENT ORMANI SİZİ BEKLİYOR14 Kasım 2015
İZMİR'DE MODA DOLU 3 GÜN14 Kasım 2015
BORNOVA'DA HAYATA ENGEL YOK14 Kasım 2015
DERSİMİZ RAYLI SİSTEMLER14 Kasım 2015
BÜYÜK ÖDÜL İZMİR'İN‏14 Kasım 2015
BUZ PİSTİNDE HARİKALAR YARATTILAR14 Kasım 2015
'ŞERO BİLE GİTMENİ İSTİYOR KILIÇDAROĞLU'14 Kasım 2015
İZMİR’DE KADIN FİLMLERİ GÜNLERİ BAŞLIYOR 13 Kasım 2015
NARLIDERE OBEZİTEYE KARŞI13 Kasım 2015
GÖKSEL ARSOY PARKI AÇILIYOR13 Kasım 2015
AK PARTİ’DE FLASH İSTİFA13 Kasım 2015
GAZİEMİR'DE CV BANK İLE YÜZLER GÜLÜYOR13 Kasım 2015
HOTAR'A MİTİNG GİBİ MAZBATA TÖRENİ13 Kasım 2015
İZMİR VE EGE MİLLETVEKKİLLERİ DE KILIÇDAROĞLU DEDİ13 Kasım 2015
“BİSİKLET KENTİ” İZMİR’E BİR ADIM DAHA13 Kasım 2015
BUCA'DA 205 ÖĞRENCİYE ÜCRETSİZ EĞİTİM VE KİTAP DESTEĞİ‏13 Kasım 2015
YEŞİL TRAMVAY BAŞLIYOR13 Kasım 2015
İZMİR’İ KANA BULAYACAKTI ŞİMDİ SIRITIYOR13 Kasım 2015
KESİAD'DAN ASGARİ ÜCRET ARTIŞINA ŞARTLI DESTEK‏13 Kasım 2015
MİLLİ GOLCÜ SEMİH ŞENTÜRK’TEN BORNOVA ARENA’YA TAM NOT13 Kasım 2015
KARABAĞLAR’DAN ATIK PİL REKORU13 Kasım 2015
BATUR'DAN MÜCADELEYE DEVAM YEMEĞİ12 Kasım 2015
ERGENEKON DAVASINDA FLAŞ GELİŞME!12 Kasım 2015
CHP’DEN YILDIRIM’A TOPLU GÖNDERME12 Kasım 2015
EİB'DEN ÖRNEK DAVRANIŞ12 Kasım 2015
1000 ENGELLİ VATANDAŞ YÜZMEYLE TANIŞTI12 Kasım 2015
MECLİSTE ESHOT-KENT EKMEK GÜNDEMİ12 Kasım 2015
DAHA YEŞİL VE YAŞANABİLİR BORNOVA İÇİN...12 Kasım 2015
KADINA DAİR HERŞEY BU EĞİTİMDE12 Kasım 2015
İZMİR'E ALMAN İLGİSİ ARTIYOR12 Kasım 2015
MUSTAFA KEMAL SAHİL BULVARI 10 GÜN KAPALI..12 Kasım 2015
HAYDİ İZMİR SALONA12 Kasım 2015
OLGUN BAŞKANDAN GÜNDEM DEĞERLENDİRMESİ12 Kasım 2015
BALBAY ADAY OLDU, KİM NE DEDİ?11 Kasım 2015
İZMİR'DE 'KAYIP ADA' BULUNDU11 Kasım 2015
İZSU'DAN KATI ATIK VE ATIK SU BEDELİ AÇIKLAMASI11 Kasım 2015
İGC BAŞKANI DİKMEN: G-20’DEKİ AKREDİTASYON AYIBI TEMİZLENMELİ‏11 Kasım 2015
ATA'YI ANMA KONSERİ İZDİHAMI11 Kasım 2015
İTO'DA İSTİFA11 Kasım 2015
SAKİN ŞEHİR'E PEKMEZ GİBİ PROJE11 Kasım 2015
TURİZM EĞİTİMİNE BÜYÜKŞEHİR DESTEĞİ‏11 Kasım 2015
AK PARTİ'DE MAZBATA İZDİHAMI11 Kasım 2015
ATATÜRK İÇİN BAYRAKLI’DA ÖZEL KONSER11 Kasım 2015
KARABAĞLAR BELEDİYESİ’NDEN KADINLARA YÖNELİK İKİ YENİ KURS11 Kasım 2015
İLÇENİN DÖRT BİR YANINDAKİ ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR11 Kasım 2015
İZMİR ATASINI ANDI10 Kasım 2015
NARLIDERE ATASINI ANDI10 Kasım 2015
TATLI MUSTAFA ÖLÜMSÜZLEŞECEK10 Kasım 2015
DR.EREN AKÇİÇEK ATATÜRK'ÜN ÖLÜM NEDENİNİ ANLATTI‏10 Kasım 2015
İZMİR ATASINI ANIYOR10 Kasım 2015
BÜYÜKŞEHİR MECLİSİNDE OTOPARK VE YÜKSEK SU FATURASI ÇIKIŞI10 Kasım 2015
BU İŞBİRLİĞİ MESLEK SAHİBİ YAPIYOR10 Kasım 2015
SÜTTE HAKEM BELLİ OLDU10 Kasım 2015
CHP'DEN ATAYA SEVGİ NÖBETİ10 Kasım 2015
TRAFİĞE İLAÇ GİBİ GELECEK...10 Kasım 2015
İZMİR'DE KORKUTAN DEPREM 09 Kasım 2015
TÖRENE SERTER-BALBAY SOĞUKLUĞU DAMGA VURDU09 Kasım 2015
AK PARTİDEN 10 KASIM MESAJI09 Kasım 2015
CHP BUCA'DA DELEGE SEÇİMİ TAM GAZ09 Kasım 2015
CHP İL BAŞKANI SERTER'DEN 10 KASIM MESAJI...09 Kasım 2015
CHP'DE DELEGE MESAİSİ TAMAMLANDI...09 Kasım 2015
İGC'DEN BASINA SALDIRIYA TEPKİ09 Kasım 2015
BORNOVA'DA ATA'YA SAYGI YÜRÜYÜŞÜ‏09 Kasım 2015
ÇAM'DAN YILDIRIM'A SERT SALVO09 Kasım 2015
“ATA’YA SAYGI” İÇİN PEDAL ÇEVİRDİLER09 Kasım 2015
CANLI HAYVAN FUARINDA ZİYARETÇİ REKORU‏09 Kasım 2015
KORUMA ALTINDAKİ 21 ÇOCUK KAYIP09 Kasım 2015
DOĞALYAŞAM'A KASIM GÜZELİ09 Kasım 2015
FUAR İZMİR'İ SORDULAR09 Kasım 2015
KUMPAS'TA TUTUKLAMA09 Kasım 2015
BUCA'DA 7 BİN 500 ÇOCUK TİYATRO İLE BULUŞACAK‏09 Kasım 2015
UZMANLARDAN SU YÖNETİMİNDE "YETKİ KARMAŞASI" UYARISI‏09 Kasım 2015
BORNOVALI KADINLAR DAHA ZİNDE VE DAHA SAĞLIKLI 09 Kasım 2015
İZMİR MERKEZLİ OPERASYONUNDA 17 TUTUKLAMA09 Kasım 2015
İZMİR DERBİSİ ÖNCESİ OLAYLAR ÇIKTI08 Kasım 2015
RONALDO, İZMİR'DEN VİLLA ALDI!08 Kasım 2015
GÖKDERE’DEKİ GELENEKSEL AŞURE GÜNÜ ETKİNLİĞİ YOĞUN İLGİ GÖRDÜ08 Kasım 2015
EMEKLİLERİN SORUNLARI BU MASADAN ÇÖZÜLECEK!08 Kasım 2015
AK PARTİ MİLLETVEKİLLERİNDEN KÜÇÜK MENDERES’E TEŞEKKÜR TURU07 Kasım 2015 

SOSYAL MEDYADA BİZİ BEĞENİN
FOTO GALERİ

SİTE YAZARLARI
GAZETE
SOKAĞIN NABZI
 
BAYRAKLI'DA
 
 
 
 
 

 
 
 

BORNOVA'DA


 
 
 
ALSANCAK'TA

 
 

KONAK'TA

 


Video Galeri
GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI
burcun ne dioki

KARİKATÜR

ŞANS OYUNLARI
HAVA DURUMU
Mynet İzmir Haberleri
BUGÜNKÜ GAZETELER
ANASAYFA | KÜNYE | İLETİŞİM | YAZARLAR | FOTO GALERİ |
simgola.com
creativetasarim.com
keykubad.com
Google+
PHS