KÜNYE
İLETİŞİM
YAZARLAR
FOTO GALERİ
  GAZETE YAZARLARI       SİYASET      İZMİR      EKONOMİ      DÜNYA      SPOR      GÜNCEL      MAGAZİN      KÜLTÜR SANAT      SAĞLIK      KADIN      TEKNOLOJİ   
 
Ana Sayfa > İZMİR

Bu Yatırım İzmir’i Kanatlandıracak
03 Mart 2013
İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Gaziemir’de 337 bin metrekare alan üzerinde kurulacak olan Yeni Fuar Merkezi’nin temeli, CHP Genel Başkanı tarafından atıldı
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Gaziemir’de 337 bin metrekare alan üzerinde kurulacak olan Yeni Fuar Merkezi’nin temeli, CHP Genel Başkanı tarafından atıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 2014 yılının yaz aylarında tamamlanacak fuarı, Mart’taki Mermer Fuarı’na yetiştireceklerini müjdeledi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Gaziemir’de 337 bin metrekare alan üzerinde kuracağı Yeni Fuar Kompleksi’nin temeli, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılçdaroğlu’nun da katıldığı törenle atıldı. İzmirliler’in de yoğun ilgi gösterdiği açılış töreninde konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, fuarın sadece Türkiye’nin değil,  Avrupa’nın da en büyük fuar merkezlerinden biri olacağını vurguladı. 

Ulu Önder’in verdiği “İzmir’i fuarlar ve kongreler kenti yapma” görevini yerine getirme çabası doğrultusunda çalıştıklarını belirten Başkan Kocaoğlu, 2004 yılında düzenlenen Mermer Fuarı sırasında Kültürpark’taki mevcut fuar alanının yeterli olmadığını tespit ettiklerini hatırlatarak yeni fuar alanı başlattığı çalışmaları anlattı. Gaziemir’de belirlediklerini bölgede uzlaşmayla kamulaştırmayı kabul eden arsa sahiplerine teşekkür eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı şöyle devam etti: “Belirli darboğazlardan geçtik ancak uzun süreçler sonunda kamulaştırma ve proje süreçlerini tamamladık, bugün temel atıyoruz. Yeni fuarımızı, yüklenici 2014 yılının Temmuz ayında bitirecek. Ancak 50-60 bin metrekarelik bir alanı Mart ayındaki Mermer Fuarı’na yetiştirmek istiyoruz. Bunun azim ve kararlılığında çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi. 

Fuarcılık çağ atlayacak
İzmir fuarcılığının Türkiye’nin dünyaya açılmasında önemli rol oynadığını kaydeden Başkan Kocaoğlu, fuarın ekonomik gelişme ve Türk insanının birçok ürünle tanışmasına da olanak sağladığını kaydetti. “Burası İzmir, fuarcılığının çağ atlayacağı bir yer” diyen Başkan, Kültürpark’taki 23 bin metrekare fuar alanında düzenledikleri 30 fuarla İzmir ekonomisi ve hizmet sektörüne 400-500 milyon lira getiri sağladıklarını söyledi.
Fuar hollerini 5 misli büyüteceklerini ve eski holleri kongre ve sergi sarayı dönüştürmek için yola çıktıklarını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “İzmir 2014 yılından itibaren fuar ve kongre sektörüne yurt içi ve dışından milyar liralık kaynak getirecek. Böylece kentin gelişmesini sağlayacak. Biz bu amaçla, kentimizi kalkındırmak, yerelde kalkınmak için yaptığımız çalışmaların şu anda en önemlilerinden birinin temelini atıyoruz” diye konuştu.

“Tek kalemde çıkılmış” en büyük ihale
Yeni Fuar Merkezi’nin 36 milyon lirası kamulaştırma, KDV dahil 306 milyon lirası ihale bedeli, 50-60 milyon lirası da tefriş olmak üzere yaklaşık 400 milyon liraya mal olacağını belirten Başkan Aziz Kocaoğlu, söz konusu projenin İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin tarihinde “tek kalemde çıkılmış en büyük ihale” olduğunu söyledi. 

Aliağa-Menderes Projesi için 700 milyon, metro için 550-600 milyon lira harcadıklarını ancak bu işleri birim birim ihale ettiklerini ifade eden Başkan Kocaoğlu, “Biz kentte sürdürülebilir bir kalkınma sağlamak için kentin suyunu, toprağını, havasını korumayı ve daha yaşanabilir kent hedefliyoruz. Bizim yerel yönetim anlayışımızın temel noktası budur. Hem kalkınıp, hem çevremizi koruyacağız. Kalkınmayı topyekun kalkınma olarak görüp, adil bir paylaşımla insanların daha huzurlu ve müreffeh yaşamasını sağlayacak projeler üretiyoruz ve 4 milyon İzmirli hemşehrimize layık olmaya çalışıyoruz” dedi.

“Tek başımıza…
Yeni Fuar Projesi’nin, bir büyükşehir belediyesinin, bir yerel yöneticinin tamamını kendisi karşılayarak yaptığı ilk ve tek proje olduğunu vurgulayan Başkan Kocaoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Türkiye ve dünyada bir çok fuar alanı, kongre merkezi, konser salonu, müze yapılıyor. Diğer illerde bunların hepsi merkezi hükümet, ilgili birimler, bakanlıklar katkısıyla gerçekleştiriliyor. Biz Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’ni tek başımıza yaptık. Biz Karşıyaka’da opera binasını, kongre merkezini ve bu büyük fuar alanını da tek başımıza yapıyoruz. 
Eğer inanırsanız, eğer gönlünüzü, beyninizi adarsanız, sadece ve sadece İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin gücüyle bu kenti kalkındırabilir, altyapı sorunlarını halledebilir ve kenti bulunduğu noktadan daha iyi noktaya taşıyabilirsiniz. Biz 4 milyon İzmirliye güveniyoruz, 4 milyon İzmirli de bize güveniyor
” dedi. 

Kılıçdaroğlu’ndan İzmir övgüsü
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasına, her alanda öncülük yapan İzmir’in tarihimizde çok önemli bir yeri olduğunu hatırlatarak başladı. İzmir’in “bütün Türkiye’nin göz bebeği” olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, “İzmir, dünya metropolleri içinde en hızlı gelişen 4. kent seçilmiştir. Bu başarıda katkısı olan başta Aziz Kocaoğlu olmak üzere tüm belediye başkanlarımızı kutluyorum. Bizim belediye başkanlarının özellikleri vardır. Türkiye ilk kez yapılan yeniliklerin altında CHP’li belediye başkanlarının imzası vardır. Dev fuar yatırımının da altında da CHP’li belediye başkanın imzası var. Tüm Türkiye’nin örnek aldığı Doğal Yaşam Parkı’nın altında da CHP’li belediye başkanının imzası vardır. Bizim belediye başkanlarımızın ‘önce kendime değil kentine hizmet edeceğiz’ anlayışı vardır” diye konuştu. 

Yeni fuar kompleksinin kentin yüzünü güldürüp İzmir’i dünyaya tanıtacağının altını çizen Kılıçdaroğlu, burada düzenlenecek uluslararası fuarlar nedeniyle tüm dünya kentlerinin İzmir’e gelip bütün dünyaya tanıtacağını söyledi. 
Gazetelerde okuduğu “İzmir körfezindeki olumlu gelişme” haberlerini mutlulukla okuduğunu da kaydeden CHP Genel Başkanı, “İzmir’in güzel bir körfezi var. Unuttuğumuz türlerin yeniden canlandığını ve canlıların yeniden döndüğünü tebessümle okudum. Doğasıyla, coğrafyasıyla, havasıyla, insanıyla İzmir bütün Türkiye’ye örnek olan bir kenttir. Yeşil alanları fazla ama belediye başkanlarımız yeşil alanlarımız az diyerek ranta kurban etmiyorlar” dedi.

“7,5 ay niye beklettiniz?”
Yeni fuar merkezinin tüm engellemelere rağmen hayata geçirildiğine dikkat çeken Kılıçdaroğlu, “Bu proje bir belediyenin tek başına yaptığı ve yüzde 100 kendi kaynaklarıyla finanse ettiği bir yatırımdır. İhaleye çıkıldı ancak itiraz geldi. Kamu İhale Kurumu’na gitti. Bunun 20 günde sonuçlanması gerekiyordu ama 7,5 ay beklettiler. Acaba hizmeti engelleyebilir miyiz diye.  Hangi baskıyı uygularsanız uygulayın, hiçbir CHP’li belediye başkanı kendi halkına hizmet etmekten alıkoyamazsınız” şeklinde konuştu. 

Adalet istiyoruz
Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun 375 hapis cezasıyla yargılanmasına da değinen Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “İzmir, hepimizin üzerine titrediği kent. Buradaki inşaat bittiğinde, Türkiye’nin en büyük fuarcılık alanı İzmir’de olacak. Bir belediye başkanının görevi sadece belde halkının isteklerini yerine getirmek değil, istihdam da yaratmaktadır. Bu görevleri Aziz Kocaoğlu yapıyor. Kendisine teşekkür ediyorum. 
Aziz Başkan 397 yıl hapisle yargılanıyor. Demokrasisi gelişmiş bir ülkede bir belediye başkanını 397 yılla yargılıyorsanız, orada adalet yoktur. Adalet farklı bir kavramdır, milletin vicdanı demektir. Yargıcın kararı vatandaşın vicdanıyla ölçülür, adaletin terazisidir. Adaletin olmadığı bir yerde huzur olmaz. Toplum vicdanı rahat etmez. Düşüncelerimizi ifade edemeyiz. Bu ülkeye adalet gelsin diye hep beraber mücadele edeceğiz. Adalet ya gelecek ya gelecek. Biz adaleti mutlaka sağlayacağız
.”

Vali Kıraç’tan EXPO vurgusu
İzmir Valisi Cahit Kıraç ise dünya kenti olma yolunda emin adımlarla ilerleyen İzmir’in fuarlar ve kongreler merkezi olma hayalini EXPO 2020 ile taçlandırıp dünyaya kanıtlayacağını belirtti. Kıraç, “Ekonomik alanda küreselleşmenin dışında kalmamak ve dünya ticaretinden pay almak, fırsat ve avantajlardan yararlanmak için fuarlar en iyi araçlardır. İzmir’in tüm dünyaya kendini fuarlar kenti olarak kabullendirmesi için daha kapsamlı fuarlar yapmaya ihtiyacımız var. EXPO’yu Türkiye projesi olarak kazandıracağız. Yeni fuar merkezi, ihtisas fuarların ihtiyaçlarını karşılayabilecek boyuttadır” dedi.  

Şenol: “Fuar bu kenti uçuracak”
Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol da, Gaziemir’in Türkiye’nin en çok gelişen ilçelerinden biri olduğunu söyledi. Yeni Fuar Merkezi’nin Gaziemir’in gelişmesine büyük katkı koyduğunu söyleyen Şenol, “Fuar, bu kenti uçurdu. Şimdi de fuar alanıyla dünya kenti olacak. Aziz Başkanıma Gaziemirliler adına sonsuz teşekkür ediyorum. İZBAN, yer altı geçitleri, üstgeçit köprüleri, yağmur suyu kanallarıyla bu kent modern bir kent haline geldi. Yağmurda, ulaşımda artık problem yok” dedi. 

400 milyon liralık dev yatırım
İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından kenti fuarcılık sektöründe büyüterek dünya standartlarına taşıma hedefi doğrultusunda projelendirilen yeni fuar merkezi, İzmir’i fuarlar ve kongreler kenti olma hedefine bir adım daha yaklaştıracak. 
Toplam 337 bin metrekarelik alanda kurulacak olan fuarda ilk etapta 110 bin metrekare alan üzerinde 7 tane sergi holü yapılacak. Holler, tek ya da aynı anda birden fazla fuara hizmet verebilecek şekilde teras şeklinde tasarlanacak ve birbirlerine geçişleri olacak.
Fuarda 93 bin metrekarelik kapalı otopark alanı yapılarak ziyaretçi ve katılımcıların hizmetine sunulacak. Fuar alanında ayrıca, 12 bin metrekarelik fuar sokağı, 865 metrekarelik seminer salonu yer alacak. 11 bin 300 metrekarelik alanda ise kafeterya, restoran ve idari binalar bulunacak. 
Tesis, sergi holleri, seminer salonları, geniş otoparkı ve sosyal donatı alanları ile uluslararası standartlarda olacak. Kurulacak seyir kulesi, fuar katılımcı ve ziyaretçilerine farklı bir ortam sunacak. Amfi tiyatro şeklinde hazırlanacak meydan ise fuarlar süresince çekim merkezi haline gelecek. 
Yeni fuar kompleksi projesinde, daha sonra gelebilecek talepleri karşılamak amacıyla, 2. etapta kullanılmak üzere 70 bin metrekarelik bir rezerv alanı oluşturuldu. Rezerv alan haricinde ayrıca, 45 bin metrekarelik bir alan da otel ve kongre merkezi için ayrıldı. 
Kente kazandırılacak bu dev yatırımın maliyeti, kamulaştırma dahil yaklaşık 400 milyon TL’ye ulaşacak.  
  
Mevcut fuar holleri kongre merkezi olacak
İzmir’deki fuarcılık faaliyetleri, halen Kültürpark Fuar Alanı’ndaki toplam 23 bin metrekarelik 4 holde yürütülüyor. Gaziemir'de yeni fuar alanının hizmete girmesiyle birlikte, Kültürpark'taki uluslararası ihtisas fuar alanı holleri de Türkiye'nin en büyük kongre merkezlerinden birine dönüştürülecek. Projesi Mimar Şükrü Kocagöz tarafından çizilen Kültürpark'taki fuar alanı hollerinin kongre merkezine dönüştürülmesine ilişkin proje çalışması büyük ölçüde tamamlandı. Kongre merkezi içinde sergi alanları da yer alacak.
 
Türkiye’nin ilk “monoray”ı burada kurulacak
İzmir Büyükşehir Belediyesi, yeni fuar merkezine ulaşımın kolaylaştırılması için de hazırlıklarını sürdürüyor. Bu amaçla, İZBAN’a entegre olacak ve sadece fuar alanına ulaşım sağlayacak 2 kilometrelik monoray sistemi üzerinde çalışılıyor. 
Yükseltilmiş kolonlara yerleştirilecek kirişler üzerinde çalışacak monoray sistemi, İZBAN’ın ESBAŞ istasyonundan başlayacak ve Akçay Caddesi’ni keserek çevreyolu-Gaziemir Kavşağı-çevreyolu paralelinden devam ederek yeni fuar alanına ulaşacak. Gidiş- dönüş tek hat olarak planlanan monoray sistemi, 2 kilometrelik güzergahta İZBAN ve yeni fuar alanı arasında kesintisiz ulaşım sağlayarak yolcu taşıyacak. Yeni fuar kompleksine gelmek isteyen yolcular,  metro ve İZBAN ile ESBAŞ istasyonuna geldikten sonra modern ve konforlu monoray  sistemi ile taşınacak. Ziyaretçiler, fuar dönüşünde de yine aynı sistemi kullanabilecek. 
Dünyanın gelişmiş kentlerinde örnekleri görülen monoray, Türkiye’de ilk kez İzmir’de kurulmuş olacak. 
Yorum Yapın

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer İZMİR Haberleri

Başlık Tarih
 
İZMİRLİ POLİS SİVRİHİSAR’DA YAKALANDI!29 Ağustos 2015
JUDO TAKIMI 17 MADALYA İLE ŞAMPİYON‏29 Ağustos 2015
İZBAN REKORA KOŞUYOR29 Ağustos 2015
FUAR DİPLOMASİSİ29 Ağustos 2015
FUARDA BAŞKAN VATANDAŞ BULUŞMASI29 Ağustos 2015
MİDİLLİ BELEDİYE BAŞKANI'NDAN PEKDAŞ’A ZİYARET29 Ağustos 2015
BUCA BELEDİYESİ’NDEN GÖRSEL ZİYAFET29 Ağustos 2015
BAYRAKLI FUARA DAMGASINI VURDU!29 Ağustos 2015
FACİA UCUZ ATLATILDI29 Ağustos 2015
KAVACIK’TA KADIN DAYANIŞMASI29 Ağustos 2015
URLA BELEDİYESİ’NDEN BALIKLIOVA AÇIKLAMASI28 Ağustos 2015
VE FUAR 84.'ÜNCÜ KEZ MERHABA DEDİ28 Ağustos 2015
BORNOVA’DAN HOPA’YA YARDIM ELİ28 Ağustos 2015
BALIKLIOVA SAKİNLERİNİN CHP İŞGALİ SÜRÜYOR!28 Ağustos 2015
EBSO'DAN ÇAĞRI28 Ağustos 2015
İEF AÇILIŞI ÖNCESİ BASIN TOPLANTISI28 Ağustos 2015
30 AĞUSTOS PARKI AÇILDI!28 Ağustos 2015
KARŞIYAKA’DA KAPKAÇ ZANLISI YAKALANDI!28 Ağustos 2015
KONAK BELEDİYESİ'NDEN PARKLARA BAKIM ÇALIŞMASI28 Ağustos 2015
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ STANDI FUARIN GÖZDESİ OLACAK‏28 Ağustos 2015
BİÇKİ NAKIŞ KURSUNUN GİRİŞİMCİ KADINLARI28 Ağustos 2015
KARŞIYAKA'YA TRANSFER YASAĞI!27 Ağustos 2015
BALIKLIOVA SAKİNLERİ CHP'Yİ İŞGAL ETTİ27 Ağustos 2015
TERHİSİNE 47 GÜN KALA...27 Ağustos 2015
İŞGALİYE KARARI KONAK'A YARADI27 Ağustos 2015
EBSO’DAN KOSGEB DESTEKLERİNİ KULLANIN ÇAĞRISI27 Ağustos 2015
İTO BAŞKANI DEMİRTAŞ'TAN THY MÜDÜRÜNE SİTEM27 Ağustos 2015
FUARA ÖZEL ULAŞIM DÜZENLEMESİ27 Ağustos 2015
EGELİ GAZETECİLERİN YENİ BİNASI HAZIR27 Ağustos 2015
BUCA FUARIN YILDIZI OLACAK27 Ağustos 2015
BİT PAZARINA YENİ YER MÜJDESİ27 Ağustos 2015
BÜYÜKPARK'TA SÜNNET TÖRENİ!27 Ağustos 2015
KARIN AĞRISI ÖLÜMÜNE SEBEP OLDU!27 Ağustos 2015
FUARDA "KABLOSUZ VE ÜCRETSİZ" İNTERNET KEYFİ27 Ağustos 2015
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NE İKİ GÜZEL HABER27 Ağustos 2015
BAŞKAN KOCAOĞLU LİSE MEZUNU GENÇLERİN PEŞİNDE26 Ağustos 2015
EDEBİYAT MARATONU TAM GAZ26 Ağustos 2015
KEMALPAŞA’DA KURS HEYECANI26 Ağustos 2015
CHP'DE DELEGE SEÇİMLERİ!26 Ağustos 2015
KONAK'TA MİNİK ÖĞRENCİLERDEN BÜYÜK FİNAL26 Ağustos 2015
BUCA YAYLACIK'TA ARTIK HEYELAN TEHLİKESİ YOK26 Ağustos 2015
MİTHATPAŞA'NIN BAŞINA TALİH KUŞU KONDU26 Ağustos 2015
BORNOVA'DA HAYATA ENGEL YOK26 Ağustos 2015
TELEFERİK'TE GECE SEFASI26 Ağustos 2015
BU KURS “ÖZGÜVEN” ARTIRIYOR!‏26 Ağustos 2015
BASIN KARTLARI YÖNETMELİĞİ DEGİSİKLİGİNE SERT TEPKİ26 Ağustos 2015
KÖY TİYATROLARI URLA’DA BULUŞUYOR26 Ağustos 2015
BELEDİYE ATLETİNDEN ÇİFTE BAŞARI26 Ağustos 2015
SELÇUK'TA HİZMET BİRİMLERİ YAZIN EĞİTİM MERKEZİ OLDU‏26 Ağustos 2015
CYDD'DEN ÖRNEK DAVRANIŞ26 Ağustos 2015
İGC BAŞKANI DİKMEN'DEN YÖNETMELİK TEPKİSİ26 Ağustos 2015
ALİAĞA LİMANLARINDA BAŞ DÖNDÜRÜCÜ GELİŞME25 Ağustos 2015
URLA'DAN ÇEVRECİLERİ SEVİNDİREN KARAR!25 Ağustos 2015
MHP'DEN ÜNLÜLERE ÇAĞRI!25 Ağustos 2015
EKİPLER GECE GÜNDÜZ ÇALIŞIYOR25 Ağustos 2015
DİKİLİ'DE OKULLAR PIRIL PIRIL25 Ağustos 2015
TEBRİKLER BUCA BELEDİYESİ25 Ağustos 2015
9 EYLÜL MARATONUNA SON BAŞVURU 4 EYLÜL25 Ağustos 2015
'BİZ KADINLAR' OYUNUNA BORNOVALILARDAN YOĞUN İLGİ25 Ağustos 2015
İZMİR'E TÜRKİYE'NİN İLK VE TEK BİYOTIP VE GENOM MERKEZİ‏ 25 Ağustos 2015
ICE MAN YARIŞMAYA DAMGA VURDU!24 Ağustos 2015
HÜKÜMLÜLER ÇALIŞARAK CEZA ÇEKİYOR24 Ağustos 2015
BAKAN EROĞLU'NDAN İZMİR SULAMA PROJELERİ AÇIKLAMASI24 Ağustos 2015
BORNOVALI MUHTARLARDAN BELEDİYEYE TAM DESTEK24 Ağustos 2015
KONAK BELEDİYESİ'NDEN AMATÖRLERİ SEVİNDİREN DESTEK24 Ağustos 2015
YAŞASIN SPOR!24 Ağustos 2015
BUCA BELEDİYESİ'NİN KURSLARI SANATÇI YETİŞTİRİYOR24 Ağustos 2015
MOLA BİTTİ KEYFE DEVAM‏24 Ağustos 2015
HAYATA HALAT İLE TUTUNDU24 Ağustos 2015
KARABURUN'DA ŞİİR GÜNLERİ23 Ağustos 2015
DİKİLİ'DE ÇEVRECİ PROJE23 Ağustos 2015
YAĞMUR'DAN HALA HABER YOK23 Ağustos 2015
BORNOVA BELEDİYESİ’NDEN PERSONELE EĞİTİM23 Ağustos 2015
EBSO BAŞKANINDAN DİKKAT ÇEKİCİ UYARILAR21 Ağustos 2015
HDP EŞ BAŞKANI DEMİRTAŞ'TAN İZMİR'DE PKK'YA ÇAĞRI22 Ağustos 2015
BAŞKANDAN TRAMVAY ÇIKIŞI22 Ağustos 2015
40 GÜNDE 40 OKUL22 Ağustos 2015
KONAK'TA BOZUK YOLLARA JET BAKIM22 Ağustos 2015
KARŞIYAKA'DA TAM 100 AYRI NOKTAYA 600 BİSİKLETLİK PARK22 Ağustos 2015
BAYRAKLI’DA ENGELLER YÜZEREK AŞILIYOR 22 Ağustos 2015
ASBEST İLETİM HATTI YENİLENİYOR, SULAR KESİLİYOR22 Ağustos 2015
BORNOVA BELEDİYESİ’NDEN, GERİ DÖNÜŞÜM EĞİTİMİ HAMLESİ22 Ağustos 2015
FITCH'TEN SON DAKİKA "İZMİR RAPORU"22 Ağustos 2015
MENDERES'TE OKULLAR YENİLENİYOR22 Ağustos 2015
ZEYTİN AĞAÇLARI KÜL OLDU!21 Ağustos 2015
İZMİR-FOÇA YOLCULARINA MÜJDELİ HABER21 Ağustos 2015
DİKİLİ BELEDİYESİ'NDEN ŞEFKAT ELİ21 Ağustos 2015
TÜKETİCİ DE BALIKÇI DA YENİ SEZONU BEKLİYOR21 Ağustos 2015
GAZİEMİR BELEDİYESİ'NDEN PERSONELİNE İŞ SAĞLIĞI EĞİTİMİ21 Ağustos 2015
ÖZEL OKUL OPERASYONUNDA FLASH GELİŞME21 Ağustos 2015
İZMİR FUARI'NDAN 84.'ÜNCÜ MERHABA21 Ağustos 2015
PİYASADAKİ BELİRSİZLİK ALTINI VURDU21 Ağustos 2015
OKUL ÖNCESİ EĞİTİME BÜYÜK YATIRIM 21 Ağustos 2015
BAYRAKLI’YA YAKIŞAN MEKANLAR21 Ağustos 2015
EFSANE BAŞKANA YAKIŞTI‏ 21 Ağustos 2015
EGELİ İHRACATÇILAR 74 ÜLKEYE İHRACATLARINI ARTTIRDI 21 Ağustos 2015
BORNOVA BELEDİYESİ’NDEN ÇİFTÇİLERE ÖNEMLİ DESTEK 21 Ağustos 2015
EGİKAD ÜYESİ VURAL’IN BÜYÜK BAŞARISI 21 Ağustos 2015
SAHİL BULVARINA GÜNEŞ ENERJİLİ AYDINLATMA20 Ağustos 2015
ÖZEL TASARIMLI PET ŞİŞE SEPETLERİ 20 Ağustos 2015
BÜYÜKŞEHİRDEN OVA YOLU ASFALTLAMASI20 Ağustos 2015
İZMİR'Lİ OLMAK SUÇ MU?20 Ağustos 2015
GÖZTEPE DİSPLİNDE!20 Ağustos 2015
KILIÇDAROĞLU'NA BARIŞ BLOKU'NDAN DAVET20 Ağustos 2015
MİNİK YÜREKLERE KALP AMELİYATI20 Ağustos 2015
KEMERALTI'NDA KARGAŞA!20 Ağustos 2015
CAMİNİN KAPISINA KİLİT VURULDU20 Ağustos 2015
İEF'DEN MUHTEŞEM AÇILIŞ!20 Ağustos 2015
BALIK TUTMA YARIŞMASI20 Ağustos 2015
'BU ÇOCUKLAR BİZİM'20 Ağustos 2015
"TERÖRÜ LANETLİYORUZ"20 Ağustos 2015
DİKİLİ’DE MUHTEŞEM YAZ20 Ağustos 2015
HARİTACILAR KAMPTA BULUŞACAK20 Ağustos 2015
MERSİNLİ AÇILIŞ İÇİN GÜN SAYIYOR 20 Ağustos 2015
İZMİR'DE BİRALAR YOLU KAPATTI19 Ağustos 2015
BALIKLIOVA KÖYLÜLERİ 74 EVİN YIKIM KARARINA KARŞI DİRENİYOR 19 Ağustos 2015
ALSANCAK MİMAR SİNAN MAHALLE SAKİNİ PARTİ ÜYELERİ SANDIK BAŞINA KOŞTU19 Ağustos 2015
"HEDEF SAĞLIKLI YAPILAR"19 Ağustos 2015
DAR GELİRLİ AİLELERE MÜJDE19 Ağustos 2015
“ATIKLAR EVLERDE AYRIŞTIRILACAK”19 Ağustos 2015
ADNAN SAYGUN'DA "YAZ SİNEMASI" KEYFİ‏ 19 Ağustos 2015
AYNI GÜN İKİ OPERASYON19 Ağustos 2015
BORNOVA BATI TRAKYA TÜRKLERİNİ AĞIRLADI19 Ağustos 2015
İZMİR'DE FECİ KAZA19 Ağustos 2015
BAYRAKLI’YA 6. KÜLTÜR MERKEZİ19 Ağustos 2015
KODA, D - MARİN FESTİVALİNDE18 Ağustos 2015
DELİCAN'DAN İL BAŞKANLARINA ÇAĞRI18 Ağustos 2015
İZMİR'DE BİR İLK!18 Ağustos 2015
KONAK'TA ÇEVRECİ MUHTARLAR REKORA KOŞUYOR18 Ağustos 2015
BAYGEM’DEN BİR BAŞARI DAHA! 18 Ağustos 2015
HİZMET ADINA NE VARSA DİKİLİ'DE18 Ağustos 2015
KONAK BELEDİYESİ'NDEN KORDON'DA 17 AĞUSTOS ANMASI18 Ağustos 2015
YENİ MAHALLE'NİN YENİ PARKI EYLÜL'DE18 Ağustos 2015
17 AĞUSTOS BUCA’DA UNUTULMADI 18 Ağustos 2015
ÖNCE KALDIRIMA ÇARPTI ARDINDAN...18 Ağustos 2015
İLK BULUŞMA18 Ağustos 2015
BORNOVA BELEDİYESİ BAŞKANLIK KUPASI BAŞLADI18 Ağustos 2015
BÜTÜN KÖY GÜNEŞ ENERJİSİNE GEÇECEK‏17 Ağustos 2015
İZMİR KÖRFEZİ'NDE KÜREK ZAMANI17 Ağustos 2015
YÜZMEDEN DRAMAYA YAZ KURSLARI17 Ağustos 2015
KEMALPAŞA BİLGİ EVİ KAPILARINI AÇMAYA HAZIRLANIYOR17 Ağustos 2015
BUCA METROSUNDA İLK İHALE TAMAM17 Ağustos 2015
BAYRAKLI BELEDİYESİ KURSİYERLERİ ÇOK HAMARAT!17 Ağustos 2015
BORNOVA BELEDİYESİ’NDEN ÖRNEK ÇALIŞMA17 Ağustos 2015
EGE'DE HASTANE ENFEKSİYONUNA KARŞI HİJYEN EĞİTİMİ‏17 Ağustos 2015
İNDİRİMLİ TARIM SUYUNU SUİSTİMAL ETMEYİN!17 Ağustos 2015
KUŞAKLARARASI KÖPRÜ17 Ağustos 2015
GÜMÜLDÜR'DE PLAJ FUTBOLU ŞÖLENİ17 Ağustos 2015
KONAKLI ÇOCUKLARIN KEYFİ YERİNDE17 Ağustos 2015
MÜSİAD BAŞKANI NAİL OLPAK'TAN SERT ÇIKIŞ16 Ağustos 2015
ÇANDARLI'DA DEVRİM GİBİ YATIRIMLAR16 Ağustos 2015
BAŞKAN UYAR'A ONUR ÜYELİĞİ‏16 Ağustos 2015
TÜRKİYE GAZETECİLER FEDERASYONU İZMİR'DE16 Ağustos 2015
MORDOĞANLI KADINLARA GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ16 Ağustos 2015
URLA'YA BİR DOKUNUŞ DAHA16 Ağustos 2015
DUVARLARDA SANAT VAR!16 Ağustos 2015
BORNOVA BELEDİYESİ’NİN “GELİŞİMSEL HAREKET EĞİTİMİ” 16 Ağustos 2015
KARŞIYAKA'DA 'SİHİRLİ' BULUŞMA16 Ağustos 2015
BAYRAKLI’DA 6,5 TON ATIK YAĞ TOPLANDI16 Ağustos 2015
CHP'DE ÖNSEÇİM ÇIKMAZI15 Ağustos 2015
GENÇLER İÇİN FİLM ATÖLYESİ BAŞVURULARI BAŞLADI‏15 Ağustos 2015
URLA’NIN BAĞLARI’NDA GECE HASATI15 Ağustos 2015
BUCALI KURSİYERLERDEN GELİNLERE ANLAMLI HEDİYE15 Ağustos 2015
MENEMEN BELEDİYESİ ARAÇ FİLOSUNU GÜÇLENDİRDİ15 Ağustos 2015
BORNOVA'DA AFET BİLİNCİ EĞİTİMİ15 Ağustos 2015
TARİHE SAYGI DA SON HAFTA15 Ağustos 2015
HATAY KAPALI PAZAR YERİ KEYİFLİ ADRESİN YERİ OLDU15 Ağustos 2015
HEM EĞLENİYORLAR HEM GELİŞİYORLAR15 Ağustos 2015
ESBAŞ 600 DÖNÜM BÜYÜYOR15 Ağustos 2015
SORUNA ÇARE OLACAK15 Ağustos 2015
İŞ VE SİYASET DÜNYASI BU DÜĞÜNDE BULUŞACAK‏14 Ağustos 2015
BOSNA'DA İLK GALİBİYET GELDİ14 Ağustos 2015
CEVAT BABA KARŞIYAKA’DA ÖLÜMSÜZLEŞTİ14 Ağustos 2015
AHŞAP İSKELELERE 2 AY GECİKME14 Ağustos 2015
DİKİLİNİN YÜZ AKI ZABITALAR14 Ağustos 2015
URLA BAĞBOZUMU ŞENLİKLERİ BAŞLADI14 Ağustos 2015
BİR BAŞKA ALİAĞA'DA KAZANANLAR BELLİ OLDU14 Ağustos 2015
KONAK BELEDİYESİ'NDEN ANLAMLI ÇAĞRI14 Ağustos 2015
İZMİR VALİSİ TOPRAK: 370 SURİYELİ MARDİN'DEKİ ÇADIRKENTE GÖNDERİLDİ... 14 Ağustos 2015
EGİKAD'DAN VEKİLLERE ÇAĞRI14 Ağustos 2015
BORNOVALILARDAN TERÖR SALDIRILARINA KINAMA14 Ağustos 2015
BUCA'YA ÖZGECAN DANIŞMA MERKEZİ14 Ağustos 2015
BİR ÇOCUK DEĞİŞİR; İZMİR DEĞİŞİR14 Ağustos 2015
DOĞANLAR STADI YEŞİLLENDİ14 Ağustos 2015
İZMİR'DE TERÖR OPERASYONU14 Ağustos 2015
İZMİR'DE MİDE BULANDIRICI OLAY13 Ağustos 2015
KİTAP VE EDEBİYAT GÜNLERİ BAŞLIYOR‏13 Ağustos 2015
İZMİR'DEKİ SURİYELİLERE BİR DARBE DAHA GELDİ13 Ağustos 2015
BÜYÜKŞEHİR O STADIN ÖNÜNÜ AÇTI13 Ağustos 2015
BAŞKAN ATİLA'DAN KAYMAKAMA HOŞGELDİN ZİYARETİ13 Ağustos 2015
İZMİR SULARINDA İNSANLIK DRAMI13 Ağustos 2015
ZEYTİNYAĞINDA KARA TABLO13 Ağustos 2015
BAYRAKLI 39 BİN TON AMBALAJ ATIĞI TOPLADI13 Ağustos 2015
ÖDEMİŞ'TE KALDIRIM İŞGALİNE SON13 Ağustos 2015
OTOBÜSLER 6 AY SONRA...‏ 13 Ağustos 2015
KONAK'TA MUHTARLARIN YÜZÜ GÜLÜYOR13 Ağustos 2015
KARŞIYAKA'DA OKULLAR BAKIMDA13 Ağustos 2015
BARIŞ SELÇUK ÖDÜLLERİ BAŞVURUSU İÇİN SON GÜNLER13 Ağustos 2015
KOCAOĞLU: ÜNİVERSİTELER BİZİM YOL ARKADAŞIMIZ13 Ağustos 2015
BU KURSLAR MESLEK SAHİBİ YAPTIRIYOR13 Ağustos 2015
AK KADINLAR YOLA DEVAM DEDİ13 Ağustos 2015
BAŞKAN SOYLU'DAN HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ13 Ağustos 2015
İZMİR’E GİRİŞ-ÇIKIŞLARDA POLİS KONTROLÜ VAR13 Ağustos 2015
KARŞIYAKA'DA BORÇLARI ÖDEME SEVİNCİ12 Ağustos 2015
İZMİRLİLERİN CAN GÜVENLİĞİ TEHLİKEDE Mİ?12 Ağustos 2015
MHP'DEN SALDIRI TEPKİSİ12 Ağustos 2015
KARŞIYAKA'DA TEPEDEN TIRNAĞA HİZMET12 Ağustos 2015
10 YERİNDEN BIÇAKLANAN GENÇ KADININ DURUMU AĞIR12 Ağustos 2015
İZMİR'DEKİ SURİYELİLERE FLAŞ ÇÖZÜM12 Ağustos 2015
TELEFERİĞE ZORUNLU MOLA12 Ağustos 2015
DİKİLİ'DE YAZ TEMİZLİĞİ12 Ağustos 2015
BAŞKANLARDAN TARIK DURSUN K.'YA DUYGULU VEDA12 Ağustos 2015
İL ÖZEL İDARESİ MALLARI DAVADA12 Ağustos 2015
BÜYÜKŞEHİR KORDON'DA YENİLEME ÇALIŞMALARINI BİTİRDİ12 Ağustos 2015
BÜYÜKŞEHİRDEN BUCA'DA MODERN HUZUREVİ12 Ağustos 2015
BORNOVA BELEDİYESİ'NDEN GEZİCİ KÜTÜPHANE12 Ağustos 2015
KAZANAN KARDEŞLİK OLDU12 Ağustos 2015
YANGIN MAĞDURU YAŞLILAR AĞIRLANDI12 Ağustos 2015
“6 KAZAN, 6 BAŞKAN” 12 Ağustos 2015
İZMİR'DE POLİS MERKEZİNE BOMBALI SALDIRI!12 Ağustos 2015
İTİRAZIMIZ LİMANA DEĞİL PLANA‏11 Ağustos 2015
72 PROJE BİR KAZANAN11 Ağustos 2015
3 İZSU ÇALIŞANI TUTUKLANDI11 Ağustos 2015
TERÖRE KARŞI TÜM PARTİLERDE ORTAK DURUŞ11 Ağustos 2015
ÖNCE YOLUNU KESİP DÖVDÜLER SONRA... 11 Ağustos 2015
ÖĞRENCİYE BURS DESTEĞİ GELENEĞİ DEĞİŞMEDİ11 Ağustos 2015
EVİ TEMİZLEYEN BELEDİYE EKİPLERİ ...11 Ağustos 2015
BAŞKAN ATİLA: BİZ BİRİZ KARDEŞİZ‏11 Ağustos 2015
ÇİLEK, KOKSUN DİYE SPREY SIKMIŞLAR!11 Ağustos 2015
PLAJ VOLEYBOLU'NDA ŞAMPİYON GÜMÜLDÜR11 Ağustos 2015
ON GÜNDE 7 İLÇE NÜFUSU İZMİRLİ TELEFERİĞE KOŞTU‏11 Ağustos 2015
İZMİR'DE TERÖR OPERASYONU11 Ağustos 2015
İZMİR'E GELEN TURİST SAYISI YÜZDE 9.94 AZALDI10 Ağustos 2015
KARŞIYAKA'DA MOLOZLARA ÖZEL EKİP KURULDU10 Ağustos 2015
PİLATES KURSLARIYLA KADINLAR STRESSİZ‏10 Ağustos 2015
HÜLYA BAYGEM SAYESİNDE EV KIZI İKEN ÜNİVERSİTELİ OLDU10 Ağustos 2015
BÜYÜKŞEHİRDEN 7 ARTI 7 FORMULÜ10 Ağustos 2015
ARABALI YOLCU GEMİLERİ BİRER BİRER DENİZE İNİYOR10 Ağustos 2015
350 YILLIK TARİHİ ALİAĞA CAMİİ AYAĞA KALDIRILIYOR10 Ağustos 2015
BAŞKAN ATİLA: SİZLERDEN ALDIĞIMIZ GÜÇLE DAHA ÇOK ÇALIŞIYORUZ‏10 Ağustos 2015
İZMİR'DE BELEDİYE OTOBÜSÜNE MOLOTOF KOKTEYLİ SALDIRI10 Ağustos 2015
BADEMLİ FESTİVALİNE HAZIR 09 Ağustos 2015
KARŞIYAKA CUMHURİYET MAHALLESİ'NDE DÖNÜŞÜM ZAMANI‏09 Ağustos 2015
KONAK KADIN FUTBOL TAKIMI 10 AĞUSTOS' TA BOSNA'DA‏09 Ağustos 2015
AFET MAĞDURU 12 AİLEYE YARDIM‏09 Ağustos 2015
İZMİRLİ ENGELSİZ İZCİLER ULUSLARARASI KARADENİZ KAMPI'NDA‏09 Ağustos 2015
SELÇUK'TA İZBAN HEYECANI‏09 Ağustos 2015
MHP'Lİ ALİAĞA BELEDİYESİ'NDE KONSERLER TAM GAZ... 08 Ağustos 2015
ATATÜRK STADI EYLÜL ORTASINDA... 08 Ağustos 2015
BORNOVA BELEDİYESİ'NDEN İZMİR'DE BİR İLK08 Ağustos 2015


 

SOSYAL MEDYADA BİZİ BEĞENİN
FOTO GALERİ

SİTE YAZARLARI
GAZETE
15.08.2015

2 3 4   5  6  7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17  18 19 20 21 22 23 24
SOKAĞIN NABZI
 
BAYRAKLI'DA
 
 
 
 
 

 
 
 

BORNOVA'DA


 
 
 
ALSANCAK'TA

 
 

KONAK'TA

 


Video Galeri
GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI
burcun ne dioki

KARİKATÜR

ŞANS OYUNLARI
HAVA DURUMU
Mynet İzmir Haberleri
VİZYONDAKİ FİLMLER
SON DEPREMLER
depppp
ayrntttttt

BUGÜNKÜ GAZETELER
KÜNYE | İLETİŞİM | YAZARLAR | FOTO GALERİ |
simgola.com
creativetasarim.com
keykubad.com
Google+
PHS