KÜNYE
İLETİŞİM
YAZARLAR
FOTO GALERİ
  GAZETE YAZARLARI       SİYASET      İZMİR      EKONOMİ      DÜNYA      SPOR      GÜNCEL      MAGAZİN      KÜLTÜR SANAT      SAĞLIK      KADIN      TEKNOLOJİ   
 
Ana Sayfa > İZMİR

Bu Yatırım İzmir’i Kanatlandıracak
03 Mart 2013
İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Gaziemir’de 337 bin metrekare alan üzerinde kurulacak olan Yeni Fuar Merkezi’nin temeli, CHP Genel Başkanı tarafından atıldı
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Gaziemir’de 337 bin metrekare alan üzerinde kurulacak olan Yeni Fuar Merkezi’nin temeli, CHP Genel Başkanı tarafından atıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 2014 yılının yaz aylarında tamamlanacak fuarı, Mart’taki Mermer Fuarı’na yetiştireceklerini müjdeledi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Gaziemir’de 337 bin metrekare alan üzerinde kuracağı Yeni Fuar Kompleksi’nin temeli, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılçdaroğlu’nun da katıldığı törenle atıldı. İzmirliler’in de yoğun ilgi gösterdiği açılış töreninde konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, fuarın sadece Türkiye’nin değil,  Avrupa’nın da en büyük fuar merkezlerinden biri olacağını vurguladı. 

Ulu Önder’in verdiği “İzmir’i fuarlar ve kongreler kenti yapma” görevini yerine getirme çabası doğrultusunda çalıştıklarını belirten Başkan Kocaoğlu, 2004 yılında düzenlenen Mermer Fuarı sırasında Kültürpark’taki mevcut fuar alanının yeterli olmadığını tespit ettiklerini hatırlatarak yeni fuar alanı başlattığı çalışmaları anlattı. Gaziemir’de belirlediklerini bölgede uzlaşmayla kamulaştırmayı kabul eden arsa sahiplerine teşekkür eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı şöyle devam etti: “Belirli darboğazlardan geçtik ancak uzun süreçler sonunda kamulaştırma ve proje süreçlerini tamamladık, bugün temel atıyoruz. Yeni fuarımızı, yüklenici 2014 yılının Temmuz ayında bitirecek. Ancak 50-60 bin metrekarelik bir alanı Mart ayındaki Mermer Fuarı’na yetiştirmek istiyoruz. Bunun azim ve kararlılığında çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi. 

Fuarcılık çağ atlayacak
İzmir fuarcılığının Türkiye’nin dünyaya açılmasında önemli rol oynadığını kaydeden Başkan Kocaoğlu, fuarın ekonomik gelişme ve Türk insanının birçok ürünle tanışmasına da olanak sağladığını kaydetti. “Burası İzmir, fuarcılığının çağ atlayacağı bir yer” diyen Başkan, Kültürpark’taki 23 bin metrekare fuar alanında düzenledikleri 30 fuarla İzmir ekonomisi ve hizmet sektörüne 400-500 milyon lira getiri sağladıklarını söyledi.
Fuar hollerini 5 misli büyüteceklerini ve eski holleri kongre ve sergi sarayı dönüştürmek için yola çıktıklarını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “İzmir 2014 yılından itibaren fuar ve kongre sektörüne yurt içi ve dışından milyar liralık kaynak getirecek. Böylece kentin gelişmesini sağlayacak. Biz bu amaçla, kentimizi kalkındırmak, yerelde kalkınmak için yaptığımız çalışmaların şu anda en önemlilerinden birinin temelini atıyoruz” diye konuştu.

“Tek kalemde çıkılmış” en büyük ihale
Yeni Fuar Merkezi’nin 36 milyon lirası kamulaştırma, KDV dahil 306 milyon lirası ihale bedeli, 50-60 milyon lirası da tefriş olmak üzere yaklaşık 400 milyon liraya mal olacağını belirten Başkan Aziz Kocaoğlu, söz konusu projenin İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin tarihinde “tek kalemde çıkılmış en büyük ihale” olduğunu söyledi. 

Aliağa-Menderes Projesi için 700 milyon, metro için 550-600 milyon lira harcadıklarını ancak bu işleri birim birim ihale ettiklerini ifade eden Başkan Kocaoğlu, “Biz kentte sürdürülebilir bir kalkınma sağlamak için kentin suyunu, toprağını, havasını korumayı ve daha yaşanabilir kent hedefliyoruz. Bizim yerel yönetim anlayışımızın temel noktası budur. Hem kalkınıp, hem çevremizi koruyacağız. Kalkınmayı topyekun kalkınma olarak görüp, adil bir paylaşımla insanların daha huzurlu ve müreffeh yaşamasını sağlayacak projeler üretiyoruz ve 4 milyon İzmirli hemşehrimize layık olmaya çalışıyoruz” dedi.

“Tek başımıza…
Yeni Fuar Projesi’nin, bir büyükşehir belediyesinin, bir yerel yöneticinin tamamını kendisi karşılayarak yaptığı ilk ve tek proje olduğunu vurgulayan Başkan Kocaoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Türkiye ve dünyada bir çok fuar alanı, kongre merkezi, konser salonu, müze yapılıyor. Diğer illerde bunların hepsi merkezi hükümet, ilgili birimler, bakanlıklar katkısıyla gerçekleştiriliyor. Biz Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’ni tek başımıza yaptık. Biz Karşıyaka’da opera binasını, kongre merkezini ve bu büyük fuar alanını da tek başımıza yapıyoruz. 
Eğer inanırsanız, eğer gönlünüzü, beyninizi adarsanız, sadece ve sadece İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin gücüyle bu kenti kalkındırabilir, altyapı sorunlarını halledebilir ve kenti bulunduğu noktadan daha iyi noktaya taşıyabilirsiniz. Biz 4 milyon İzmirliye güveniyoruz, 4 milyon İzmirli de bize güveniyor
” dedi. 

Kılıçdaroğlu’ndan İzmir övgüsü
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasına, her alanda öncülük yapan İzmir’in tarihimizde çok önemli bir yeri olduğunu hatırlatarak başladı. İzmir’in “bütün Türkiye’nin göz bebeği” olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, “İzmir, dünya metropolleri içinde en hızlı gelişen 4. kent seçilmiştir. Bu başarıda katkısı olan başta Aziz Kocaoğlu olmak üzere tüm belediye başkanlarımızı kutluyorum. Bizim belediye başkanlarının özellikleri vardır. Türkiye ilk kez yapılan yeniliklerin altında CHP’li belediye başkanlarının imzası vardır. Dev fuar yatırımının da altında da CHP’li belediye başkanın imzası var. Tüm Türkiye’nin örnek aldığı Doğal Yaşam Parkı’nın altında da CHP’li belediye başkanının imzası vardır. Bizim belediye başkanlarımızın ‘önce kendime değil kentine hizmet edeceğiz’ anlayışı vardır” diye konuştu. 

Yeni fuar kompleksinin kentin yüzünü güldürüp İzmir’i dünyaya tanıtacağının altını çizen Kılıçdaroğlu, burada düzenlenecek uluslararası fuarlar nedeniyle tüm dünya kentlerinin İzmir’e gelip bütün dünyaya tanıtacağını söyledi. 
Gazetelerde okuduğu “İzmir körfezindeki olumlu gelişme” haberlerini mutlulukla okuduğunu da kaydeden CHP Genel Başkanı, “İzmir’in güzel bir körfezi var. Unuttuğumuz türlerin yeniden canlandığını ve canlıların yeniden döndüğünü tebessümle okudum. Doğasıyla, coğrafyasıyla, havasıyla, insanıyla İzmir bütün Türkiye’ye örnek olan bir kenttir. Yeşil alanları fazla ama belediye başkanlarımız yeşil alanlarımız az diyerek ranta kurban etmiyorlar” dedi.

“7,5 ay niye beklettiniz?”
Yeni fuar merkezinin tüm engellemelere rağmen hayata geçirildiğine dikkat çeken Kılıçdaroğlu, “Bu proje bir belediyenin tek başına yaptığı ve yüzde 100 kendi kaynaklarıyla finanse ettiği bir yatırımdır. İhaleye çıkıldı ancak itiraz geldi. Kamu İhale Kurumu’na gitti. Bunun 20 günde sonuçlanması gerekiyordu ama 7,5 ay beklettiler. Acaba hizmeti engelleyebilir miyiz diye.  Hangi baskıyı uygularsanız uygulayın, hiçbir CHP’li belediye başkanı kendi halkına hizmet etmekten alıkoyamazsınız” şeklinde konuştu. 

Adalet istiyoruz
Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun 375 hapis cezasıyla yargılanmasına da değinen Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “İzmir, hepimizin üzerine titrediği kent. Buradaki inşaat bittiğinde, Türkiye’nin en büyük fuarcılık alanı İzmir’de olacak. Bir belediye başkanının görevi sadece belde halkının isteklerini yerine getirmek değil, istihdam da yaratmaktadır. Bu görevleri Aziz Kocaoğlu yapıyor. Kendisine teşekkür ediyorum. 
Aziz Başkan 397 yıl hapisle yargılanıyor. Demokrasisi gelişmiş bir ülkede bir belediye başkanını 397 yılla yargılıyorsanız, orada adalet yoktur. Adalet farklı bir kavramdır, milletin vicdanı demektir. Yargıcın kararı vatandaşın vicdanıyla ölçülür, adaletin terazisidir. Adaletin olmadığı bir yerde huzur olmaz. Toplum vicdanı rahat etmez. Düşüncelerimizi ifade edemeyiz. Bu ülkeye adalet gelsin diye hep beraber mücadele edeceğiz. Adalet ya gelecek ya gelecek. Biz adaleti mutlaka sağlayacağız
.”

Vali Kıraç’tan EXPO vurgusu
İzmir Valisi Cahit Kıraç ise dünya kenti olma yolunda emin adımlarla ilerleyen İzmir’in fuarlar ve kongreler merkezi olma hayalini EXPO 2020 ile taçlandırıp dünyaya kanıtlayacağını belirtti. Kıraç, “Ekonomik alanda küreselleşmenin dışında kalmamak ve dünya ticaretinden pay almak, fırsat ve avantajlardan yararlanmak için fuarlar en iyi araçlardır. İzmir’in tüm dünyaya kendini fuarlar kenti olarak kabullendirmesi için daha kapsamlı fuarlar yapmaya ihtiyacımız var. EXPO’yu Türkiye projesi olarak kazandıracağız. Yeni fuar merkezi, ihtisas fuarların ihtiyaçlarını karşılayabilecek boyuttadır” dedi.  

Şenol: “Fuar bu kenti uçuracak”
Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol da, Gaziemir’in Türkiye’nin en çok gelişen ilçelerinden biri olduğunu söyledi. Yeni Fuar Merkezi’nin Gaziemir’in gelişmesine büyük katkı koyduğunu söyleyen Şenol, “Fuar, bu kenti uçurdu. Şimdi de fuar alanıyla dünya kenti olacak. Aziz Başkanıma Gaziemirliler adına sonsuz teşekkür ediyorum. İZBAN, yer altı geçitleri, üstgeçit köprüleri, yağmur suyu kanallarıyla bu kent modern bir kent haline geldi. Yağmurda, ulaşımda artık problem yok” dedi. 

400 milyon liralık dev yatırım
İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından kenti fuarcılık sektöründe büyüterek dünya standartlarına taşıma hedefi doğrultusunda projelendirilen yeni fuar merkezi, İzmir’i fuarlar ve kongreler kenti olma hedefine bir adım daha yaklaştıracak. 
Toplam 337 bin metrekarelik alanda kurulacak olan fuarda ilk etapta 110 bin metrekare alan üzerinde 7 tane sergi holü yapılacak. Holler, tek ya da aynı anda birden fazla fuara hizmet verebilecek şekilde teras şeklinde tasarlanacak ve birbirlerine geçişleri olacak.
Fuarda 93 bin metrekarelik kapalı otopark alanı yapılarak ziyaretçi ve katılımcıların hizmetine sunulacak. Fuar alanında ayrıca, 12 bin metrekarelik fuar sokağı, 865 metrekarelik seminer salonu yer alacak. 11 bin 300 metrekarelik alanda ise kafeterya, restoran ve idari binalar bulunacak. 
Tesis, sergi holleri, seminer salonları, geniş otoparkı ve sosyal donatı alanları ile uluslararası standartlarda olacak. Kurulacak seyir kulesi, fuar katılımcı ve ziyaretçilerine farklı bir ortam sunacak. Amfi tiyatro şeklinde hazırlanacak meydan ise fuarlar süresince çekim merkezi haline gelecek. 
Yeni fuar kompleksi projesinde, daha sonra gelebilecek talepleri karşılamak amacıyla, 2. etapta kullanılmak üzere 70 bin metrekarelik bir rezerv alanı oluşturuldu. Rezerv alan haricinde ayrıca, 45 bin metrekarelik bir alan da otel ve kongre merkezi için ayrıldı. 
Kente kazandırılacak bu dev yatırımın maliyeti, kamulaştırma dahil yaklaşık 400 milyon TL’ye ulaşacak.  
  
Mevcut fuar holleri kongre merkezi olacak
İzmir’deki fuarcılık faaliyetleri, halen Kültürpark Fuar Alanı’ndaki toplam 23 bin metrekarelik 4 holde yürütülüyor. Gaziemir'de yeni fuar alanının hizmete girmesiyle birlikte, Kültürpark'taki uluslararası ihtisas fuar alanı holleri de Türkiye'nin en büyük kongre merkezlerinden birine dönüştürülecek. Projesi Mimar Şükrü Kocagöz tarafından çizilen Kültürpark'taki fuar alanı hollerinin kongre merkezine dönüştürülmesine ilişkin proje çalışması büyük ölçüde tamamlandı. Kongre merkezi içinde sergi alanları da yer alacak.
 
Türkiye’nin ilk “monoray”ı burada kurulacak
İzmir Büyükşehir Belediyesi, yeni fuar merkezine ulaşımın kolaylaştırılması için de hazırlıklarını sürdürüyor. Bu amaçla, İZBAN’a entegre olacak ve sadece fuar alanına ulaşım sağlayacak 2 kilometrelik monoray sistemi üzerinde çalışılıyor. 
Yükseltilmiş kolonlara yerleştirilecek kirişler üzerinde çalışacak monoray sistemi, İZBAN’ın ESBAŞ istasyonundan başlayacak ve Akçay Caddesi’ni keserek çevreyolu-Gaziemir Kavşağı-çevreyolu paralelinden devam ederek yeni fuar alanına ulaşacak. Gidiş- dönüş tek hat olarak planlanan monoray sistemi, 2 kilometrelik güzergahta İZBAN ve yeni fuar alanı arasında kesintisiz ulaşım sağlayarak yolcu taşıyacak. Yeni fuar kompleksine gelmek isteyen yolcular,  metro ve İZBAN ile ESBAŞ istasyonuna geldikten sonra modern ve konforlu monoray  sistemi ile taşınacak. Ziyaretçiler, fuar dönüşünde de yine aynı sistemi kullanabilecek. 
Dünyanın gelişmiş kentlerinde örnekleri görülen monoray, Türkiye’de ilk kez İzmir’de kurulmuş olacak. 
Yorum Yapın

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer İZMİR Haberleri

Başlık Tarih
 
13 KATEORİDE 250 KIRKPINAR GÜREŞÇİSİ TORBALI'DA BULUŞACAK‏29 Temmuz 2015
ÇİFTE GURUR29 Temmuz 2015
OTOBÜSÜ YAKANLARDAN 3'Ü TUTUKLANDI29 Temmuz 2015
MAHKEMEDEN 3 İPTAL DAHA29 Temmuz 2015
ALSANCAK STADI'NIN YERİNE NE YAPILACAK?29 Temmuz 2015
KONAK'A EFSANE FUTBOLCU METİN OKTAY'IN HEYKELİ DİKİLECEK‏29 Temmuz 2015
BAŞKAN KOCAOĞLU: KARGAŞA İSTEYENLERE İNAT... BARIŞ İÇİN BURADAYIZ29 Temmuz 2015
MENDERES'İN 12 NOKTASI DA TEMİZ‏29 Temmuz 2015
BÜYÜKŞEHİR'İN İLK VAPUR SEFERİ CUMARTESİ FOÇA29 Temmuz 2015
SEFERİHİSAR BELEDİYESİ'NİN İNTERNETİ HALKA AÇILDI29 Temmuz 2015
CHP VE AK PARTİLİ MECLİS ÜYELERİ DOSTLUK MAÇINDA KARŞILAŞTI29 Temmuz 2015
BUCALI KADIN KURSİYERLER YETENEKLERİNİ SERGİLEDİ‏29 Temmuz 2015
YARGITAY HAMDİ AYRİ'NİN CEZASINI ONAYLADI28 Temmuz 2015
İZKA DESTEKLİ ÖRNEK BİLİŞİM PROJESİ28 Temmuz 2015
BÜYÜKŞEHİR'DEN 30 İLÇEYE 123 ANAHTAR28 Temmuz 2015
DÜNYA VE BALKAN ŞAMPİYONASINA HAZIRLANIYOR‏LAR28 Temmuz 2015
AL GÖTÜR-OKU GETİR!28 Temmuz 2015
BAYRAKLI’DA 5 TON ATIK PİL TOPLANDI!28 Temmuz 2015
YAZ DÖNEMİNDE 5 BİN KİŞİ GELDİ‏28 Temmuz 2015
OKLU KİRPİ AİLESİ İKİ YAVRU SAHİBİ OLDU‏28 Temmuz 2015
İZMİR NARLIDERE KIŞLASI'NA ATEŞ AÇILDI!28 Temmuz 2015
İZMİR'DE BOMBA PANİĞİ!27 Temmuz 2015
POLİS,AK PARTİYE BOMBA KOYAN KADININ PEŞİNDE27 Temmuz 2015
TEMİZLİK VE BAKIM EKİBİ 73 EVE GİDİYOR‏27 Temmuz 2015
ŞİMDİ HAREKET ZAMANI!27 Temmuz 2015
SELVİTOPU İGC'Yİ ZİYARET ETTİ27 Temmuz 2015
ÖĞRENCİLER TATİLDE OKULLAR TADİLATTA27 Temmuz 2015
YURTTAN KAÇAN KIZINI BIÇAKLAYARAK ÖLDÜRDÜ27 Temmuz 2015
300 KEDİ KISIRLAŞTIRILDI...27 Temmuz 2015
AÇLIKTAN ÖLMEK ÜZEREYKEN...27 Temmuz 2015
GÜMÜLDÜR PLAJ FUTBOLU TURNUVASI SONA ERDİ27 Temmuz 2015
6 AYDA BİNE YAKIN YOL-KALDIRIM ONARILDI27 Temmuz 2015
BOSTANLI'YA 1 MİLYON LİRALIK ÇEVRE DÜZENLEMESİ27 Temmuz 2015
İZMİR'DE HAREKETLİ SAATLER27 Temmuz 2015
SALDIRIYLA İLGİLİ FLAŞ GELİŞME!26 Temmuz 2015
İZMİR 'EUROVELO'YU İSTİYOR26 Temmuz 2015
BU HAFTASONU AÇILIYOR! BİLET FİYATI 6 TL26 Temmuz 2015
SEFERİHİSAR'DA TARIM ZİRVESİ26 Temmuz 2015
“GÜÇLÜ TOPLUMUN ANAHTARI”26 Temmuz 2015
BORNOVA BELEDİYESPORLU CİMNASTİKÇİLER BAŞARIYA DOYMUYOR26 Temmuz 2015
GELECEĞİN KUĞULARI YETİŞİYOR26 Temmuz 2015
BELEDİYE OTOBÜSÜNE MOLOTOFLU SALDIRI!26 Temmuz 2015
KONAK'TA SURUÇ GERGİNLİĞİ26 Temmuz 2015
AK PARTİ BİNASI ÖNÜNDE BOMBA PATLADI26 Temmuz 2015
İZMİR HOŞGÖRÜSÜ25 Temmuz 2015
İZMİR BÜYÜKŞEHİR VE 10 İLÇE BELEDİYESİNE SUÇ DUYURUSU!25 Temmuz 2015
BALBAY'DAN SONBAHAR DEĞERLENDİRMESİ25 Temmuz 2015
SPORA DESTEĞE PLAKETLİ TEŞEKKÜR25 Temmuz 2015
KONAK'TA ANNE- ÇOCUK SPOR DÖNEMİ25 Temmuz 2015
BORNOVA BELEDİYESİ'NDE 'GENÇ BAKIŞ'25 Temmuz 2015
İZMİR'DE ŞAFAK OPERASYONU25 Temmuz 2015
KARŞIYAKA’NIN ÇİM KAPLI ÇÖP KUTULARI ÇOK BEĞENİLDİ25 Temmuz 2015
BÜYÜKŞEHİR MADENCİ ÇOCUKLARINI UNUTMADI25 Temmuz 2015
BAYGEM'DE YÜZDE YÜZ BAŞARI25 Temmuz 2015
YÜZME HAVUZU VE ULAŞIM BEDAVA25 Temmuz 2015
ÖDEMİŞ'TE PARKTA SPOR25 Temmuz 2015
GELECEĞİN FEDERER VE SHARAPOVA'LARI BUCA'DA24 Temmuz 2015
PEKDAŞ, GÖÇ İDARESİ MÜDÜRLÜĞÜNÜ GÖREVE ÇAĞIRDI24 Temmuz 2015
DOMUZLAR ŞEHRE İNDİ!24 Temmuz 2015
ALAN MEMNUN SATAN MEMNUN24 Temmuz 2015
DEDEDEN TORUNA 1'İNCİ URLA ZEYTİNYAĞI HASAT FESTİVALİ24 Temmuz 2015
EN ÇOK ATIK PİLİ TOPLADI, ÖDÜLÜ KAPTI!24 Temmuz 2015
BİR OPERASYON DA İZMİR'DE24 Temmuz 2015
MİSKET ÜZÜMÜNDE YENİ HASAT ZAMANI24 Temmuz 2015
DESTEĞİMİZ SÜRECEK!24 Temmuz 2015
İZMİR ÇİN KÜLTÜR FESTİVALİ'NE EV SAHİPLİĞİ YAPACAK‏ 24 Temmuz 2015
TAM 20 BİN ADET KONTEYNIR İLÇELERE DAĞITILIYOR‏ 24 Temmuz 2015
SOKAK HAYVANLARI SAHİPLENİLMEYİ BEKLİYOR24 Temmuz 2015
AK PARTİ İZMİR’DE İLÇE KOORDİNASYON TOPLANTILARI BAŞLADI23 Temmuz 2015
İŞLER, ETİK’E TEKRAR BAŞKAN SEÇİLDİ23 Temmuz 2015
CHP GENEL SEKRETERİ İZMİR'E GELİYOR23 Temmuz 2015
ÇEŞME'DEKİ YANGIN KONTROL ALTINA ALINMAYA ÇALIŞILIYOR23 Temmuz 2015
EGEÇEP: SONUNA KADAR TAKİPÇİSİYİZ23 Temmuz 2015
BÜYÜKŞEHİR'DEN BUCA'YA 1.5 MİLYON LİRALIK TEMİZLİK DESTEĞİ23 Temmuz 2015
DİKMEN'DEN İLERİ DEMOKRASİ VURGUSU23 Temmuz 2015
BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ ÖDÜLÜ BU KEZ CAN DÜNDAR'A23 Temmuz 2015
URLA'DA MİS GİBİ SÖZLEŞME23 Temmuz 2015
FOÇA SLOW FOOD YUNANİSTAN’DA23 Temmuz 2015
ÖĞRETMENEVLERİNDE ALKOL YASAKLANDI; KURUMA GELEN KALMADI23 Temmuz 2015
TORBALI'DA EĞLENCE MEKANLARI MERCEK ALTINDA23 Temmuz 2015
ZABITADAN HEM ZİYARET HEM DENETİM‏23 Temmuz 2015
MENDERES'TE PLAJ FUTBOLU TURNUVASI23 Temmuz 2015
TARİŞ 100. YILINI KUTLUYOR23 Temmuz 2015
AK PARTİ İL BAŞKANI DELİCAN'DAN SURİYELİ KÜÇÜK AHMET'E ZİYARET23 Temmuz 2015
GENÇLERİN UĞRAK YERİ; KÜTÜPHANE23 Temmuz 2015
İŞTE O LİSTEDEKİ İZMİR FİRMALARI22 Temmuz 2015
CHP'Lİ GENÇLER BARIŞ ADIMINI TAMAMLAYACAK22 Temmuz 2015
SURİYELİ ÇOCUĞA DAYAĞA AK PARTİ'DEN TEPKİ22 Temmuz 2015
PAİNTBALL SAHASINDAN BİR AYDA 500 KİŞİ YARARLANDI‏22 Temmuz 2015
İZMİR'DE ULUSLARARASI EDEBİYAT FESTİVALİ22 Temmuz 2015
HEM ESTETİK HEM ÇEVRECİ22 Temmuz 2015
BORNOVA'NIN HENTBOL MİNİK KIZ TAKIMI TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU22 Temmuz 2015
URLALILAR, EV PANSİYONCULUĞU KURSU'NDA22 Temmuz 2015
MANSUROĞLU'NA PARK İZMİR‏ 22 Temmuz 2015
YE, İÇ, ZAYIFLA!22 Temmuz 2015
MHP'LI TANRIKULU'NDAN İZMİR'İN ÇEVRE SORUNLARI İÇİN ÖNERGE YAĞMURU‏ 21 Temmuz 2015
KARATAŞ'TAKİ 150 YILLIK BİNA SEMT MERKEZİ OLACAK21 Temmuz 2015
BAŞKAN HASAN KARABAĞ CAN RADYO'DA PROJELERİNİ ANLATTI... 21 Temmuz 2015
MENDERES'TE 24 SAATLİK HUMMALI TEMİZLİK MESAİSİ21 Temmuz 2015
ÇOCUK DOSTU KENT BORNOVA21 Temmuz 2015
50 BİN KİŞİLİK ARITMA-25 MİLYON LİRALIK KANAL21 Temmuz 2015
BAYRAKLI BELEDİYESİ'NDEN ENGELLİ TİYATROSU21 Temmuz 2015
KARŞIYAKA'DA GÜN SPORLA BAŞLIYOR‏21 Temmuz 2015
İZSU ŞİMDİ DE MENEMEN'DE21 Temmuz 2015
DİKMEN: SALDIRIYI LANETLİYORUZ20 Temmuz 2015
SURUÇ'TAKİ PATLAMA KONSER İPTAL ETTİRDİ20 Temmuz 2015
FOÇA'NIN FİDANLARI BÜYÜKŞEHİR'DEN20 Temmuz 2015
KARTEK'TEN O MAHKEME KARARI AÇIKLAMASI20 Temmuz 2015
KARŞIYAKA'NIN CADDE VE YOLLARI ARTIK DAHA GÜZEL20 Temmuz 2015
İZMİR'E KAVURUCU SICAK ALARMI!20 Temmuz 2015
EVKA-4'E BİR KİLOMETRE YÜRÜYÜŞ YOLU20 Temmuz 2015
BAŞBAKAN İZMİR'İN BAYRAMINI KUTLADI20 Temmuz 2015
BAYRAKLI'DA DERNEKLER TURNUVA'DA BULUŞUYOR20 Temmuz 2015
İZSU SELÇUK'TAKİ SU DEPOSU VE KUYULARI YENİLEYECEK‏20 Temmuz 2015
KENTKART KRİZİNE YARGIDAN FLAŞ KARAR20 Temmuz 2015
BAKAN EROĞLU'NDAN 8 MÜJDEYE GELEN ELEŞTİRİYE YANIT20 Temmuz 2015
BÜYÜKŞEHİRDEN SPORA DEV DESTEK20 Temmuz 2015
12 YAŞINDAKİ İDİL SORUNUNU ESKRİMLE AŞTI20 Temmuz 2015
İLÇEDE TÜM TRAFOLAR BOYANIYOR20 Temmuz 2015
BÜYÜKŞEHİRDEN TEMATİK YOL ÇALIŞMASI20 Temmuz 2015
BUCA'DA AHŞAP MOLOZLARDAN KENT MOBİLYASI ÜRETİMİ‏19 Temmuz 2015
AKADEMİSYENLERDEN BAŞKAN ATİLA'YA PLAKETLİ TEŞEKKÜR19 Temmuz 2015
DÜĞÜN-DERNEK BURADA19 Temmuz 2015
"ENGELLİLERİN HER ZAMAN YANINDAYIZ"19 Temmuz 2015
AZİZİYE PARKI YENİLENİYOR19 Temmuz 2015
BELEDİYE BİNASININ ZEMİN KATINA...19 Temmuz 2015
BAKAN EROĞLU'NDAN İZMİR'E 8 BAYRAM MÜJDESİ19 Temmuz 2015
BÜYÜKŞEHİRİN ENGELLİ JUDOCUSUNA FAİR PLAY ÖDÜLÜ‏18 Temmuz 2015
İZSU YENİ ŞAKRAN'IN 30 YILLIK ŞEBEKELERİNİ YENİLEYECEK‏18 Temmuz 2015
BÜYÜKŞEHİRDEN KOYUNDERE'YE 6.3 MİLYONLUK SEVGİ YOLU‏18 Temmuz 2015
FİLİZLERE AVRUPA'DAN BÜYÜK ONUR18 Temmuz 2015
HEM ÇEVRECİ HEM EKONOMİK18 Temmuz 2015
BORNOVA KÜLTÜR ETKİNLİKLERİNIN ÇEKİM MERKEZİ OLDU18 Temmuz 2015
BAYRAKLI ZABITA GÖZ AÇTIRMIYOR!18 Temmuz 2015
BAŞKAN KARABAĞ'DAN EV ZİYARETLERİ17 Temmuz 2015
EGİKAD'DAN KADINLAR İÇİN YENİ PROJELER17 Temmuz 2015
5 BİN KARŞIYAKALI ÇAĞRI MERKEZİNİ TERCİH ETTİ17 Temmuz 2015
KEMALPAŞA BELEDİYE BAŞKANI UĞURLU VATANDAŞLARLA BAYRAMLAŞTI‏17 Temmuz 2015
BAŞKAN SOYLU SOKAKTA BAYRAMLAŞTI17 Temmuz 2015
BAKANLIKTAN TÜRKİYE'DE BİR İLK17 Temmuz 2015
İZMİR’E YAKIŞIR OLACAK17 Temmuz 2015
ARADIĞI TEDAVİYİ SEMT MERKEZLERİNDE BULDU17 Temmuz 2015
HUZUR DOLU BİR BAYRAM İÇİN...17 Temmuz 2015
İZMİR'DE DEHŞET ANLARI!17 Temmuz 2015
NARLIDERE'DE HUZURLU BAYRAM16 Temmuz 2015
BAYRAKLI BELEDİYESİ'NDEN ANLAMLI HİZMET16 Temmuz 2015
İŞ MAKİNESİ YÜKLÜ TIR ÜST GEÇİDE ÇARPTI16 Temmuz 2015
RAMAZAN BOYUNCA İFTAR YEMEKLERİ VE ŞENLİKLERİ RENK KATTI‏16 Temmuz 2015
BORNOVA'DA İŞÇİLERE BAYRAM MÜJDESİ16 Temmuz 2015
BAŞKAN AKPINAR 2 BİN PERSONELLE TEK TEK TOKALAŞTI16 Temmuz 2015
AK PARTİ İL BAŞKANI DELİCAN'IN BAYRAM MESAJI‏ 16 Temmuz 2015
İZFAŞ'TAN EKİMDE EŞZAMANLI FUAR VE KONGRE MÜJDESİ16 Temmuz 2015
MHP'DE AĞIR BASAN GÖRÜŞ16 Temmuz 2015
"STADIN YAPIMINI ENGELLEYİCİ YAKLAŞIMIMIZ OLMADI AMA...‏"16 Temmuz 2015
BAYRAKLI'DA İŞSİZLERE DESTEK SÜRÜYOR!16 Temmuz 2015
AVUKAT ROBOTUN BİR CÜBBESİ EKSİK…15 Temmuz 2015
İZENERJİ'DE EN DÜŞÜK İŞÇİ MAAŞI....15 Temmuz 2015
CHP'DEN İZMİRLİLERE BAYRAM DAVETİ15 Temmuz 2015
BİNALİ YILDIRIM'DAN İZMİR'DE İFTAR MESAJLARI15 Temmuz 2015
BAYRAKLI'DA COŞKULU BAYRAMLAŞMA15 Temmuz 2015
BAŞKANDAN NET MESAJ15 Temmuz 2015
ÖNCELİK İŞ GÜVENLİĞİ15 Temmuz 2015
SOYLU: ONLAR BİZİM HERŞEYİMİZ‏15 Temmuz 2015
SELÇUKLULAR UNESCO SEVİNCİNİ KONSERLE KUTLADI‏15 Temmuz 2015
BAYRAKLI BELEDİYESİ'NDEN ÇOCUKLARA BAYRAM HEDİYESİ15 Temmuz 2015
YASSICAADA SEZONU BAŞLADI15 Temmuz 2015
NALDÖKEN'E DEV YATIRIMLAR15 Temmuz 2015
HEDEF 4 YILDA 4 BİN ÖĞRENCİYE DESTEK‏14 Temmuz 2015
SELÇUK'TA 21 YILLIK ÖZLEM İÇİN 'RESİTAL'14 Temmuz 2015
İZMİR'DE DEHŞETE DÜŞÜREN KADIN CİNAYETİ14 Temmuz 2015
MENEMEN’DE ÖRNEK BİRLİKTELİK 14 Temmuz 2015
BÜYÜKŞEHİR MECLİSİNDE YAŞAR KEMAL GERGİNLİĞİ14 Temmuz 2015
GAZİEMİR’DE ÖZEL GECE14 Temmuz 2015
ORUÇLARINI TARİHİ ÇARŞIDA AÇTILAR‏14 Temmuz 2015
BORNOVA BELEDİYESİ’NDEN İHTİYAÇ SAHİPLERİNE BAYRAM HEDİYESİ14 Temmuz 2015
BAŞKANDAN KANDİL VE RAMAZAN MESAJI14 Temmuz 2015
HATAY PAZARCI ESNAFININ YERLERİ KURAYLA BELİRLENDİ14 Temmuz 2015
BÜYÜKŞEHİRDEN ULAŞIMDA BAYRAM JESTİ14 Temmuz 2015
KAĞIT FABRİKASINDA ÇIKAN YANGIN SÖNDÜRÜLEMEDİ14 Temmuz 2015
BAYRAKLI BELEDİYESİ'NDEN EVDE BAYRAM HAZIRLIĞI14 Temmuz 2015
İZKA MALİ DESTEK PROGRAMLARINA BAŞVURULAR SONA ERDİ‏14 Temmuz 2015
KARŞIYAKA'NIN PARKLARINA MODERN DOKUNUŞ14 Temmuz 2015
FOÇALI GENÇLER, SPOR MEVSİMİNDE13 Temmuz 2015
TORBALI'DAKİ 'O MAHALLEYE' 50 YIL SONRA...13 Temmuz 2015
BUCA'DA YEDİGÖLLER MANZARASI EŞLİĞİNDE KİTAP OKUMA KEYFİ13 Temmuz 2015
SELDE BOĞULAN ÜMİT İÇİN 4 BÜROKRATA CEZA İSTENDİ13 Temmuz 2015
CHP'Lİ VEKİL'DEN BAŞBAKAN'A 'MEDYAYA BASKI' SORUSU13 Temmuz 2015
BORNOVA BELEDİYESİ SOKAK HAYVANLARININ DA KORUYUCUSU13 Temmuz 2015
SICAKTAN BUNALAN KEMALPAŞA ULUCAK'TAKİ PARKA KOŞUYOR‏13 Temmuz 2015
ÖNCE KANSERİ YENDİ SONRA...‏13 Temmuz 2015
MENDERES BELEDİYESİ'NDEN 2 BİN AİLEYE BAYRAM JESTİ13 Temmuz 2015
İŞADAMI AHMET SÖYLER'İN ACI GÜNÜ13 Temmuz 2015
STADIN YIKIM İHALESİ TAMAM13 Temmuz 2015
4 KOOPERATİF BÜYÜKŞEHİRDEN ONAY ALIRSA...13 Temmuz 2015
ERZAKLAR BELEDİYEDEN13 Temmuz 2015
KALBİ İZMİR'DE KALDI13 Temmuz 2015
EL EMEKLERİ KAZANCA DÖNÜŞÜYOR13 Temmuz 2015
BÜYÜKŞEHİRDEN 'FOÇA' AÇIKLAMASI12 Temmuz 2015
İZMİR'DE YANGIN KABUSU!12 Temmuz 2015
'KENTTE DAYANIŞMA VAR'12 Temmuz 2015
BORNOVA’NIN SPORDA BAŞARISI TESADÜF DEĞİL12 Temmuz 2015
DEMİRAĞ, MEYDANA HALK MASASI VE TANITIM STANDI KURDURDU‏12 Temmuz 2015
SEFERİHİSAR BELEDİYE BAŞKANI'NDAN RANDEVUSUZ GORÜŞME12 Temmuz 2015
YENİ ZELANDA BÜYÜKELÇİSİNDEN BAŞKANA ZİYARET‏12 Temmuz 2015
ÖNCE İZCİLİK EĞİTİMİ, SONRA YAZ KAMPI12 Temmuz 2015
KİTAP VE OYUNCAKLARINI SAKLAMA PAYLAŞ!12 Temmuz 2015
MİLANO EXPO’SUNDA İZMİR’İN AYAK SESİ11 Temmuz 2015
POLİS MEMURUNA DAYAK İDDİASI11 Temmuz 2015
CHP İL BAŞKANI SERTER'DEN SOYLU'YA YANIT11 Temmuz 2015
YÜZDE YÜZ CİTTASLOW YÜZDE YÜZ DOLU‏ 11 Temmuz 2015
BORNOVA'DA KURSİYERLERİN SERGİ HEYECANI‏ 11 Temmuz 2015
BAŞKAN TUNÇ SOYER: BAŞKANA MİNNETTARIZ...11 Temmuz 2015
MİNİKLERİ UZMAN EĞİTMENLER YETİŞTİRİYOR‏11 Temmuz 2015
MİNİKLERE SÜT 27 TEMMUZ'DA YENİDEN BAŞLAYACAK‏11 Temmuz 2015
MEZARLIKLARIN SUYUNU ÇIKARDILAR11 Temmuz 2015
KARŞIYAKA BELEDİYESİ'NDEN KARDEŞ KENTLERE BÜYÜK DESTEK11 Temmuz 2015
BAYRAKLI BELEDİYESİNDEN ÖĞRENCİLERE TERCİH DESTEĞİ11 Temmuz 2015
80 YAŞINDAKİ HASTAYA 'KÖK HÜCRE' NAKLİ ILE İKİNCİ HAYAT ŞANSI‏ 10 Temmuz 2015
ÇANDARLI'NIN YEŞİLİNE ÖZEL KORUMA‏ 10 Temmuz 2015
İZKA YENİ YÖNETİM KURULU ÜYELERİYLE İLK KEZ TOPLANDI10 Temmuz 2015
ALAÇATI'DA MODA VE SANAT FESTİVALİ10 Temmuz 2015
CHP'DE DİSİPLİN ÇATLAĞI10 Temmuz 2015
'ROCKA' COŞTURDU10 Temmuz 2015
AK PARTİLİ DOĞAN'DAN BAŞKAN KOCAOĞLU'NA BU KEZ TÜNEL SALVOSU10 Temmuz 2015
BAŞKAN SEMA PEKDAŞ'DAN GÜLTEPE'DE İFTAR10 Temmuz 2015
KENT İŞÇİSİNE ERKEN BAYRAM10 Temmuz 2015
PARTİLERİN BAYRAMLAŞMA PROGRAMI NETLEŞTİ10 Temmuz 2015
BORNOVA SOKAKLARINDA GRAFFİTİ10 Temmuz 2015
GAZETECİLER BARIŞ SELÇUK İÇİN YARIŞACAK10 Temmuz 2015
SEMAZEN GÖSTERİSİ BÜYÜLEDİ10 Temmuz 2015
ETİK BAŞKANINDAN SEZON DEĞERLENDİRMESI10 Temmuz 2015
BELEDİYE ENGELLİ RAMPASI NOKTALARINI TEK TEK BELİRLİYOR VE...‏ 10 Temmuz 2015
ESHOT ELEKTRİKLİ OTOBÜS İHALESİNE ÇIKIYOR10 Temmuz 2015
HASTANEDE EĞİTİM10 Temmuz 2015
İZ-ROM BAŞKANI ÇISTIR'DAN SKANDAL İDDİALAR10 Temmuz 2015
VATAN'DAN CHP'YE DİSİPLİN TEPKİSİ09 Temmuz 2015
EKONOMİ BAKANI ZEYBEKÇİ İZMİR'DE SERT KONUŞTU09 Temmuz 2015
AK PARTİLİ VEKİL'DEN KOALİSYON AÇIKLAMASI09 Temmuz 2015
FOÇA, DÜNYA KÜLTÜR MİRASI LİSTESİNE GÖZ KIRPIYOR‏ 09 Temmuz 2015
YAZ OKULLARI BAŞLADI‏ 09 Temmuz 2015
ÇAY MAHALLESİ PAZAR YERİNE KAVUŞUYOR09 Temmuz 2015
ENERGİE CİTİES’İN 2016 YILI GENEL KURULU BORNOVA’DA YAPILACAK09 Temmuz 2015
SOKAK HAYVANLARINA YARDIM ELİ09 Temmuz 2015
TAM 30 BİN 220 AİLEYE 200 TL...09 Temmuz 2015
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BUCA TRAFİĞİ İÇİN KOLLARI SIVADI09 Temmuz 2015
SİBEL UYAR DA ÇOCUK GELİNLERE' HAYIR' DEDİ09 Temmuz 2015
İZMİR MİLLETVEKİLİ BAKAN EROĞLU'NDAN ZEYTİN AŞILAMA KAMPANYASI09 Temmuz 2015
ROMAN MAHALLESİNE GRANİT ZAR TAŞLI YOL‏ 09 Temmuz 2015
ÇIRAY'DAN BAYKAL'A DESTEK08 Temmuz 2015
ENGELLİLERİN DENİZLE BULUŞMASI ARTIK ÇOK KOLAY‏08 Temmuz 2015 

SOSYAL MEDYADA BİZİ BEĞENİN
FOTO GALERİ

SİTE YAZARLARI
GAZETE
15.06.2015

2 3 4   5  6  7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17  18 19 20 21 22 23 24
SOKAĞIN NABZI
 
BAYRAKLI'DA
 
 
 
 
 

 
 
 

BORNOVA'DA


 
 
 
ALSANCAK'TA

 
 

KONAK'TA

 


Video Galeri
GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI
burcun ne dioki

KARİKATÜR

ŞANS OYUNLARI
HAVA DURUMU
Mynet İzmir Haberleri
VİZYONDAKİ FİLMLER
SON DEPREMLER
depppp
ayrntttttt

BUGÜNKÜ GAZETELER
KÜNYE | İLETİŞİM | YAZARLAR | FOTO GALERİ |
simgola.com
creativetasarim.com
keykubad.com
Google+
PHS