Bugun...


İZMİR İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNDE DEPREM !
İZMİR İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNDE DEPREM !

İZMİR İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNDE DEPREM !
+ -

 

     Bir süreden beri İzmir İl Sağlık Müdürlüğü görevini yürüten Ayhan İzzettinoğlu ani bir kararla görevinden alındı. İzzettinoğlu'nun yerine Ak Parti'nin Milletvekili aday adaylarından Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Bediha Salnur getirildi. Salnur daha önce de İl Sağlık Müdürü olarak görev yapmış. 7 Haziran 2015 seçimleri öncesi Şubat ayında milletvekili adayı olmak için görevinden istifa etmişti.Bu arada yeni halk sağlığı il müdürüde Buca Seyfi Demirsoy Hastanesi Başhekim yardımcısı Mustafa Kırlangıç oldu.
 Salnur, İl Sağlık Müdürlüğü görevine atanmasının Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın takdiri olduğunu söyleyerek "İnşallah bakanımızın takdirlerine layık olurum. Türkiye'nin önemli şehirlerinden İzmir'e Halk Sağlığı ve İl Sağlık Müdürü olarak hizmet etmek bir şeref. Sağlık Bakalığı'nın İzmir'le ilgili politikalarını uygulamaya devam edeceğiz, çalışmalarımız İzmir için hızla devam edecektir." şeklinde konuştu.
 İLAHİ ADALET
 İzlenen Haber gazetesi insan odaklı yaklaşımı, insan haklarına olan saygılı tutumu ile geçtiğimiz günlerde başta Özel İzmir Gazi Hastanesi ve diğer sağlık kuruluşları ile ilgili skandalları ardı ardına gündeme getirmişti. Hastane personelinin, hastaların ve hasta yakınlarının can güvenliğinin olmadığını yaptığımız haberlerle defalarca gündeme getirmiştik. Ortaya çıkan bu skandallar neticesinde de usülsüzlüğün, yolsuzluğun ve haksızlığın takipçisi olacağımızı söylemiştik. Görev  sorumluluğumuzun bilinci ile kamuoyunu aydınlatma doğru ve güvenilir en önemlisi belgeli haber paylaşma ilkemiz doğrultusunda, İzmir'de sağlık alanındaki rezaletleri İzmir İl Sağlık eski müdürü Sayın Ayhan İzzettinoğlu'na defalarca yazılı olarak aktardık. Kendisine defalarca telefonla ulaşmaya çalıştık. Ancak kendisi tenezzül edip bir kez bile tarafımıza yanıt vermedi. Mesleği doktorluk olan hipokrat yemini etmiş, hatta kendisine Türkiye'nin güzide illerinden İzmir İl Sağlık Müdürlüğü görevi verilmiş, Ayhan İzzettinoğlu'nun bu duyarsızlığı akıllarda hep soru işaretleri oluşturdu. 
Nihayet o büyük gün geldi ve sesimizi Sağlık Bakanlığı yetkililerine duyurmayı başardık.İzmir İl Sağlık Müdürlüğü'ne atanan daha önceden de tanıdığımız Bediha Salnur hanımefendinin yetki ve görevleri eksiksiz uygulayan haksızlığa karşı duruşuyla ve halkın sağlığını herşeyden önde tuttuğunu biliyoruz. Herkes şunu bilsin ki bürokratik işler belki yavaş ilerliyor gibi görünüyor ama en sonunda doğru tek noktada buluşuyor. 


YORUMLAR
2 Yorum

İzmirli
10-01-2017 17:46:00

Umarım yeni gelen il müdürü bu usulsüz ,kaçak ,bir çok yeri düzeltir.Yapanın yanına kalmasın Allah devletimizi hükümetimizi başımızdan eksik etmesin AK PARTİ hükümetine güveniyoruz,Sayın Sağlık Bakanımız İzmir'i yakından takip ediyor Allah razı olsun

semiha özer
30-12-2016 11:11:00

BU KARAR İÇİN BANLIK GEÇ BİLE KALDI,AYHAN HANIM İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNÜ TAM ANLAMIOYLA YERİNE GETİREMEDİ,UMUT EDİYORUM YENİ MÜDÜRE HANIM BU USULSÜZ HASTANELERE GEREKLİ YAPTIRIM VE CEZALARI KESER .

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI