Bugun...


MADEM USULÜNE UYGUNDU...
NİVENT KURTULUŞ YAZDI!

MADEM USULÜNE UYGUNDU...
+ -

Neden Yıkılıyor?
 
Geçtiğimiz ay,  "İŞADAMLARINA ŞANTAJ" yapıyorlar diye hakkımızda suç duyurusu yapılmıştı.
 
İfadelerimiz alınmadan dosya oluşturulmuştu.
 
İnşallah iddianame kabul olur da, mahkemede, birer birer dosyaları açma imkanı buluruz.
 
Barankaya Yönetim Kurulu Başkanı Metin Kaya'nın açıklamalarında; 
 
TAPULU ARSAMI İŞGAL ETTİĞİMİ YAZDILAR
 
"İzmir’de ulaşım, altyapı ve raylı sistem projeleri başta olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarına çok sayıda iş yapan Barankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Metin Kaya da isimlerden şikayetçi oldu. İşadamı Kaya, “Bizim yaptığımız projelerle ilgili yazılar yazdılar. Yaptıklarımızda sanki usulsüzlük varmış gibi yansıttılar. İlgili yerlere şikayet edeceklerini sonra da bu sorunu çözeceklerini belirttiler. Para ve reklamlar vermemizi istiyorlar. Bu kapsamda N.K isimli şahıs bizim şantiyemize gelerek araçlarımızın fotoğraflarını çekmiş. Kardeşimin üzerine tapulu olan arazileri işgal ettiğimizi belirmiş. Şirketimin ve kariyerimin karalanmasına neden oldular. Ben bu isimlerin birbirleriyle irtibatlı olduklarını düşünüyorum. Benden şantaj yoluyla para almak isteyenlerden şikayetçiyim” dedi.
 
Öncelikle resimleri ben çekmedim, Uzundere sakinleri yolladılar.
 
Metin Kaya, “Yaptıklarımızda sanki usulsüzlük varmış gibi yansıttılar.”
 
Madem usulsüz değildi bu alan, Karabağlar Belediyesi neden mühürledi?
 
him@karabaglar.bel.tr
To:nivents
May 11 at 3:58 PM
Sayın Nivent KURTULUŞ;
Başvurunuza istinaden Zabıta Müdürlüğümüzün 11.05.2017 tarih ve E.18406 sayılı yazısıyla "dosyasında yapılan incelemede 3962/31 Sokak No:6 adresinde Ginal İnşaat Harfiyat Nak. ve Bet.Mam.San.Tic.Ltd.Şti tarafından ruhsatsız işletilen Depo (Şantiye Sahası) Belediyemiz Encümeninin 27.10.2016 tarih ve 1612 sayılı kararına istinaden 19.12.2016 tarihinde mühürlendiği, 15.01.2017 tarihinde yapılan kontrolde işyeri işleteninin hiç bir izin ve ruhsat almadan işyerindeki mührü kırdığı ve ticari faaliyetine devam ettiği tespit edildiğinden dolayı işyeri ikinci kez mühürlenerek ilgilisi hakkında 1.Mühür Bozma ve Yeniden Mühürleme tutanağı düzenlenerek 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 203.maddesi gereği Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulduğu anlaşılmıştır denilmektedir. Bilginize rica ederim."
 
Devam ediyoruz;
 
Metin Kaya; “İlgili yerlere şikayet edeceklerini sonra da bu sorunu çözeceklerini belirttiler.”
 
Bizler kamu görevlisi değiliz nasıl sorunu çözeceğiz anlayamadık. Bize gelen ihbarları ilgili yerlere bildiririz. Gelen cevapları da sorumluluğumuz gereği sizlerle paylaşırız. İhbar yapıp sonra nasıl "Şantaj" yapıldığını hala çözemedik.
 
Metin Kaya; “Para ve reklamlar vermemizi istiyorlar.” 
 
Biz reklam hiç almadık. Metin Kaya acaba hayatında beni hiç gördü mü, ya da sesimi işitti mi?
 
Ben kendilerini uzaktan bile görmedim. 
 
Şimdi gelelim, usulsüzlük olmayan tesise, 10 Temmuz  ya da 14 Temmuz da Barankaya Tesisleri Karabağlar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nce yıkılacak olduğu tarafımıza bildirildi. 
 
Sırasıyla diğer iddia sahiplerine de değineceğiz.


YORUMLAR

Süheyla demir
29-06-2017 20:53:00

Nivent hanım sizi bu azminizden dolayı kutluyorum,ben size inanıyorum doğru er geç çıkar üzmeyin kendinizi İZMİRLİ her şeyin farkında

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI