Aynı Aileden 9 Can...

Aynı Aileden 9 Can...

09 Şubat 2019 - 14:46

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kartal’da çöken binanın enkaz alanında incelemelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada "Buradan alınması gereken birçok ders var. Çalışmaların ardından değerlendirmemizi yapıp kararlı bir şekilde gereken adımları atacağız" dedi. Erdoğan incelemelerin ardından çöken binada ölenler için düzenlenen cenaze törenine katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kartal'da çöken binanın enkazına geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya eşlik etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan beraberindekilerle enkaz başına giderek çalışmalarla ilgili incelemelerde bulundu. Erdoğan incelemelerin ardından çöken binada ölenler için düzenlenen cenaze törenine katıldı. 

Gözyaşları Sel Oldu

İstanbul Kartal'da çöken bina bir aileyi de yok etti. Faciada en büyük acıyı 9 ferdini enkaza gömen Trabzon Of'lu Alemdar ailesi yaşadı. Hayatını kaybedenler gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlanıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan incelemelerinin ardından kısa bir açıklama yaparak, "Gerekli açıklamaları bakan arkadaşlarım yaptılar. Şu anda da çalışmalar devam ediyor. Biz hastaneye de bir ziyaret yapacağız. Ondan sonra da cenaze törenine katılacağız. Buradan almamız gereken bir çok ders var. Şu anda da gerek başsavcımız, gerek savcılar, gerek bilirkişi heyetleri, bakan arkadaşlarım, AFAD hepsi çalışmalarını sürdürüyor. Ondan sonra da bizler de oturacağız, değerlendirmelerimizi yapacağız. Ondan sonra da atılması gereken adımları kararlı bir şekilde atacağız" dedi.

Yaralıları ziyaret için hastaneye geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kartal'da çöken binanın enkazında devam eden arama kurtarma çalışmalarına ilişkin olay yerinde incelemelerde bulunmasının ardından, yaralıların tedavilerinin sürdüğü Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne geldi.

Yaralıları ziyaret eden ve sağlık durumları hakkında hastane başhekimi Prof. Dr. Recep Demirhan ve doktorlardan bilgi alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaralılara "geçmiş olsun" dileklerini iletti.

Hastane çıkışında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan "Bundan sonraki süreçte iktidarımızın kentsel dönüşüm, değişim diye ortaya koyduğu teze, milletçe de sahip çıkmamız lazım" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, çalışmaların devam ettiğini belirterek "Bütün o bölgeyi şu an incelemeye almış durumdayız. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız hepsini, oradaki binaları tek tek incelemiş vaziyette, incelemeye devam ediyor ve hangi binada durum nedir, bunlara bakıyoruz. Açık söylüyorum, net söylüyorum; buralarda oturulması uygun değildir kanaati oluştuğu takdirde, biz burada,'Acaba müsaade eder misiniz filan' demeyeceğiz, kentsel dönüşüm değişimi kesinlikle uygulayacağız. Mecburuz" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ürküten Deprem!
Ürküten Deprem!
Valilik Açıkladı!
Valilik Açıkladı!