Bahçeli’den Sert Açıklamalar!

Bahçeli'den Sert Açıklamalar!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Siyaset ve Liderlik Okulu programında konuştu. Bahçeli, "Sokakta gelecek planlayanlar buna pişman olacaklardır" derken, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun kendisine yönelik 'milliyetçilik' sözlerine de yanıt verdi. Bahçeli, Kazakistan'daki olaylara da değindi

08 Ocak 2022 - 13:59

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Siyaset ve Liderlik Okulu Sertifika Töreni'nde açıklamalarda bulundu.

Bahçeli'nin açıklamaları:

Millet olarak tedbirlere harfiyen uymak, maske, mesafe, temizlik kurallarına riayet ederek, aşı konusuna titizlikle hassasiyet göstermek mecburiyetindeyiz.

Bilen varsa anlatsın, barışçıl protestoyla kastedilen ne? Kazakistan'daki sokak eylemlerini görünce bitiniz mi kanlandı? 

"UYARMADI DEME TECRÜBE ETMEDİĞİN SULARDA YÜZERSEN DİBİ BOYLARSIN"
CHP Genel Başkanı bizim milliyetçilik diye ortada gezmemizden hoşlanmıyormuş. Herkesi kendisi gibi sanıyor. Kılıçdaroğlu'nun bu söylemi düşünce namusu açısından yüz kızartıcıdır. Milliyetçi buna göre liraya değer veren kişiymiş. Kılıçdaroğlu korkusundan Türk Lirası diyemiyor. Pervasızca milliyetçilik taslayıp gülünç durumlara düşüyor. Uyarmadı deme tecrübe etmediğin sularda yüzersen dibi boylarsın. 

Sokağa dökülseniz ne yazar, dökülmeseniz ne çıkar. Sandık diyorsanız 2023 yılını bekleyeceksiniz. Sokakta gelecek planlayanlar buna pişman olacaklardır.

KAZAKİSTAN AÇIKLAMASI
Dost ve kardeş ülke Kazakistan'da alev alan sokak eylemlerini, siyasal sistemi zora sokan gösterileri dikkatle takip ediyoruz. Bu ülke ile dayanışma içinde olduğumuzu belirtiyoruz. Türk Devletleri Teşkilatı'nın açıklamalarını değerli buluyoruz. Kazakistan'da aklıselimin galip olmasını, sağ duyunun hakimiyet kurmasını, Türk Dünyası'nın geleceği ve tarihi hedefleri bakımından zorunlu bir ihtiyaç olarak görüyoruz. Kazakistan emperyalizmin iştahını kabartmaktadır. Geniş maden yataklarına sahiptir. Kazakistan üniter anayasal bir cumhuriyettir. Sadece zamlardan dolayı gösteriler yapıldığını söylemek akıl tutulmasıdır. Orta Asya genelinde kaos yaratmak istedikleri abartılı bir değerlendirme sayılmamalıdır. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ece Erken'den Yürek Yakan Paylaşım!
Ece Erken'den Yürek Yakan Paylaşım!
Başkan Erdoğan Kurdeleyi Kesti!
Başkan Erdoğan Kurdeleyi Kesti!