Bakan Koca Az Önce Duyurdu!

Bakan Koca Az Önce Duyurdu!

25 Mart 2020 - 15:32 - Güncelleme: 25 Mart 2020 - 15:33

Bakanlığı 32 bin personel alımı yapılacağını duyurdu. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada,"32 bin personel alınacağı, başvuruların 26 Mart– 30 Mart 2020 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu’nun internet sitesi üzerinden yapılacağı duyuruldu. Peki Sağlık Bakanlığı 32 bin personel alımı şartları nelerdir? Sağlık Bakanlığı 32 bin personel alımı kadro dağılımı nasıl, hangi bölümlerden alınacak?

Sağlık Bakanlığı 32 bin personel alımı detayları belli oldu! Sağlık Bakanlığı 32 bin personel alımı şartları nelerdir? (Kadro dağımı, bölümleri ve başvuru tarihi)
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bakanlığa alınacak 32 bin personele ilişkin ayrıntıları açıkladı.Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan duyuru şu şekilde:

Koronavirüs salgını ile mücadele ettiğimiz bugünlerde sağlık ordumuzu güçlendiriyoruz.

Bakanlığımız taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere, KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 18 bin sözleşmeli sağlık personeli alıyoruz.
 
11.000’i Hemşire, 1.600’ü Ebe ve 4.687’si Sağlık Teknisyeni/Sağlık Teknikeri olmak üzere Psikolog, Sosyal Çalışmacı, Biyolog, Odyolog, Çocuk Gelişimcisi, Diyetisyen, Fizyoterapist, İş ve Uğraşı Terapisti, Dil ve Konuşma Terapisti, Perfüzyonist ve Sağlık Fizikçisi unvanlarında sağlık meslek mensubu alıyoruz.
 
Tercih Kılavuzu, ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayınlandıktan sonra adaylarımız tercihlerini 26 Mart– 1 Nisan 2020 tarihleri arasında yapabilecek.
 
Duyurular için Bakanlığımızın Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve ÖSYM internet adresini takip ediniz.
 
Ayrıca, temizlik hizmetleri, koruma ve güvenlik hizmetleri ve klinik destek elemanı olarak diğer hizmetlerde görev yapmak üzere toplam 14.000 sürekli işçi istihdamı yapılacaktır.
 
Başvurular, 26 Mart– 30 Mart 2020 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu’nun internet sitesi üzerinden yapılacak.
 
Bu atamaların, salgınla daha etkili mücadele etmemize ve vatandaşlarımıza daha nitelikli sağlık hizmeti sunulmasında önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Testi Pozitif Çıktı!
Testi Pozitif Çıktı!
Resmi Gazete'de Yayımlandı!
Resmi Gazete'de Yayımlandı!