CHP Sözcüsü’nden Erdoğan’a Tepki!

CHP Sözcüsü'nden Erdoğan'a Tepki!

18 Kasım 2019 - 17:56

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Genel Merkezi’nde düzenlenen basın toplantısında konuşuyor. CHP sözcüsü Öztrak, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın EYT çıkışına tepki gösterdi. Öztrak, ”Bu iktidar Suriyeli sığınmacılar...
 

 
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Genel Merkezi’nde düzenlenen basın toplantısında konuşuyor.
CHP sözcüsü Öztrak, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın EYT çıkışına tepki gösterdi. Öztrak, ”Bu iktidar Suriyeli sığınmacılar için 40 milyar doları bulup harcadı mı? Harcadı. O zaman emeklilikte yaşa takılanlar için kaynağı bulacaksın.” ifadelerini kullandı.
‘Suriyeliler için 40 milyar dolar nasıl bulunduysa EYT’liler için de bulunacak’
Öztark şunları söyledi:

İskandinav ülkelirenin EYT yüzünden battığını söyledi. Pes doğrusu! Ak Parti Genel Başkanı’nın battı dediği ülkelerde vatandaşlar, bizim vatandaşlarımızın 9 katını kazanıyor.

Bu iktidar Suriyeli sığınmacılar için 40 milyar doları bulup harcadı mı? Harcadı. O zaman emeklilikte yaşa takılanlar için kaynağı bulacaksın.

Emeklilikte yaşa takılanlar için gereken kaynağı bulacaksınız ya da susacaksınız.

Milletimizin sorunlarına çözüm üretmesi gereken makam milletle alay etmeye başlarsa o ülkede çaresizlik de artar, umutsuzluk da artar. Saray sosyetesine mensupsanız hayat size güzel, müşavirlikler, ihaleler, çifter-dörder maaşlar… Milletimizin gözünün içine bakarak, lüks saraylarda, kasırlarda yeni doğan çocuklarına şatafatlı mevlidler okutabilirler ama diğer taraftan insanlarımızın çaresizlikten yavrularının bile canına kıyıp bu dünyadan ayrılmalarının üzerini örtemezler. Bu ülkede üniversiteden mezun olmuş 1 milyon 276 bin evladımız işsiz geziyor. 20 ile 29 yaş arasındaki 4 milyon gencimiz evde oturup anasının, babasının eline bakıyor. Herhalde bunu kendi isteği ile yapmıyor. Milletin çocuklarına iş yok, saray sosyetesinin çocuklarına iş de çok, ihale de çok. Bir de her üniversite mezununa iş bulmak zorunda değiliz diyeceksiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FETÖ'nün Karanlık Yüzü!
FETÖ'nün Karanlık Yüzü!
Acı Haberi Vali Duyurdu!
Acı Haberi Vali Duyurdu!