Drone ile Dezenfekte Başladı!

Drone ile Dezenfekte Başladı!

13 Nisan 2020 - 20:00

Çiğli Belediyesi insansız hava aracı drone ile havadan dezenfekte çalışmalarına başladı. Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü ilk etapta İzmir’in en büyük hastanelerinden biri olan İzmir Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi bahçesi ve çevresinin dezenfekte edilmesini sağladı

Çiğli Belediyesi koronavirüse (Covid -19) karşı yürüttüğü çalışmalara bir yenisini daha ekleyerek drone ile havadan dezenfekte çalışması başlattı. Çiğli’de geniş alanların dezenfektasyonu drone’a takılan aparatın içindeki dezenfektan maddenin püskürtülmesiyle yapılacak. Her seferde 10 litrelik ilaçlama yapan drone havadan ilaçlama gerçekleştirerek geniş alanların kısa sürede dezenfekte edilmesini sağlanacak.

Hastane bahçesi dezenfekte edildi

Temizlik işleri ve drone ekipleriyle İzmir Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi’ne giden Başkan Utku Gümrükçü hastane bahçesi ve çevresinin dezenfektasyon çalışmalarına katıldı. Çiğli’de çok sayıda sağlık kuruluşu bulunduğuna dikkat çeken Başkan Gümrükçü, başta hastane çevreleri olmak üzere park ve yeşil alanlar gibi geniş alanların dezenfektasyonunun drone ile gerçekleştirileceğini söyledi.

Sivrisinek ilaçlamasında da kullanılacak

Havadan görüntüleme özelliklerine sahip zirai tip drone ile ayrıca geniş sazlıklar ve çok sayıda derenin bulunduğu Çiğli’de ilaçlama ekiplerinin giremedikleri yerlerde sivrisinek ilaçlaması da yapılacak. Özellikle yoğun sivrisinek larvalarının bulunduğu Sasalı ve Kaklıç bölgelerinde ilaçlama çalışmaları gerçekleştirilecek.

Başkan Gümrükçü; “Dezenfektasyona önem veriyoruz”

Çiğli halkının yoğun olarak kullandığı yerleri düzenli olarak dezenfekte ettiklerini belirten Başkan Gümrükçü, “Koronavirüse karşı ilk günden itibaren belediye içinde ve kamusal alanlarda yoğun çalışmalar sürdürdük. Özellikle dezenfektasyona çok önem verdik. Ancak geniş alanların dezenfektasyonu zaman alıyordu. Bunu drone ile çözüme kavuşturduk. Kısa sürede çok daha geniş alanların dezenfektasyonunu sağlıyoruz. İlk etapta hastane bahçelerinden başladık. Çocuk oyun alanları, sosyal yaşam ve yeşil alanlarda da çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Drone’dan ayrıca sivrisinek ilaçlamasında yararlanacağız. İlaçlama ekiplerimizin giremediği dere yataklarında ilaçlama yapacağız” dedi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Boğazda Tarihi Görüntü!
Boğazda Tarihi Görüntü!
Beklenen İzin Çıktı!
Beklenen İzin Çıktı!