Gözaltı Sayısı Yükseldi!

Gözaltı Sayısı Yükseldi!

25 Nisan 2019 - 16:59

Küçükçekmece Kanarya mahallesinde yaşanan istismar olayı ile ilgili son dakika gelişmesi! Küçükçekmece'de 5 yaşındaki kız çocuğunun istismar edilmesi olayında gözaltı sayısı 9'a yükseldi. Gözaltına alınanlardan 2'si Türk, 7'si yabancı uyruklu... Saldırıyı gerçekleştiren zanlının 1.5 yıl önce Türkiye'ye kaçak yollardan girdiği, seyyar olarak çanta satışı yaptığı kaydedildi

İstanbul Küçükçekmece'de önceki gün 5 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunan şüpheli İstanbul Emniyeti'nin kapsamlı operasyonu sonucunda yakalandı. 

Habere göre, operasyonda gözaltı sayısı 9'a yükseldi. Gözaltına alınanlardan 2'si Türk, 7'si yabancı uyruklu...

Olayın faili 18 yaşındaki Pakistan uyruklu M.V. ve beraberindeki 8 şüphelinin sorguları sürüyor.

M.V.'nin 1.5 yıl önce Türkiye'ye kaçak yollardan girdiği öğrenldi. M.V.'nin seyyar olarak çanta satışı yaptığı kaydedildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamada, "Küçükçemece'de istismara uğrayan küçük çocuğumuzla ilgili gerekli çalışmalar yapılıyor. İstanbul Valiliğimiz zannediyorum, birazdan açıklama da yapacaklar. Failin yakalandığı haberleri bende var. Valilik açıklama yapacak. Olay tüm Türkiye'nin gözü önünde cereyan etti. Çocuğumuzun sağlık durumunun da iyi olduğunu biliyoruz. Ben de babayla telefonda görüştüm" dedi.

Edinilen bilgiye göre, Küçükçekmece’da yaşanan iğrenç olayın ardından İstanbul polisinin birçok birimi harekete geçmişti. 5 yaşındaki kız çocuğuna tecavüz eden şüphelinin yakalandığını İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıkladı.

SOYLU AÇIKLADI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Küçükçekmece'de 5 yaşındaki çocuğa cinsel istismar olayıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu yaptığı açıklamada, "Küçükçemece'de istismara uğrayan küçük çocuğumuzla ilgili gerekli çalışmalar yapılıyor. İstanbul Valiliğimiz zannediyorum, birazdan açıklama da yapacaklar.  Failin yakalandığı haberleri bende var. Valilik açıklama yapacak. Olay tüm Türkiye'nin gözü önünde cereyan etti. Çocuğumuzun sağlık durumunun da iyi olduğunu biliyoruz. Ben de babayla telefonda görüştüm. Hem İstanbul Valiliğimiz hem de Emniyet Müdürlüğümüz faille ilgili çalışmalar yaptılar, saatler içerisinde de açıklayacaklar. Bu olay olduktan hemen sonra başladılar, onlar bir açıklama yapacaklar" dedi.

Soylu sözlerini şöyle sürdürdü:

"Olay başlı başına hem medeniyetimize hem toplumsal ahlakımıza, bakışımıza uygun değildir ama maalesef bu tip toplumca nefret ettiğimiz, kınadığımız olaylarla karşılaşıyoruz. Olay tüm Türkiye'nin gözü önünde cereyan etti. Biraz önce bu cinsel istismar vakasında olduğu gibi maalesef ciddi bir bilgi kirliliğiyle karşı karşıya kalıyoruz. Cinsel istismar vakasında da çocuğun öldüğü, babasının felç geçirdiği birçok bilgi kirliliğiyle karşı karşıyayız. Muhtar, aile, kaymakam açıklama yapıyor. Söylenenlerin hepsinin yanlış olduğunu, onlar adına yalan olduğunu söylemek istiyor değilim, ama bu açıklamalar hala devam ediyor."

KAMERALAR SAATLERCE İZLENDİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Küçükçekmece'de istismara uğrayan 5 yaşındaki küçük kız çocuğunun olayının failinin yakalandığını duyurdu. Olaydan sonra harekete geçen polis, incelediği güvenlik kamera görüntüsünden faile ulaştı. Şüphelinin olay günü giydiği elbiseleri incelenmek üzere el konuldu.

Olayın ardından harekete geçen Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, birçok güvenlik kamera görüntüsünü incelemeye aldı. Saatlerce süren incelemelerde küçük kızın verdiği eşkâle uyan bir şüpheli belirlendi. Kameraya takılan şüpheli adım adım izlendi.

GÖZALTI SAYISI 9 OLDU, SORGULARI SÜRÜYOR

Operasyonda gözaltı sayısı 9'a yükseldi. Gözaltına alınanlardan 7'si yabancı uyruklu olduğu belirtilirken zanlıların sorgusu sürüyor.

ELBİSELER İNCELEMEYE ALINDI

Gözaltına alınan 4 kişiden birinin olayın faili olduğu belirtiliyor. Olay günü giydiği kıyafetlerde bulunup incelenmek üzere el konuldu. Olayla ilgili çok yönlü çalışma yapılıyor.

BAKAN SELÇUK: DAVAYA MÜDAHİL OLACAĞIZ

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, olayla ilgili 3 kişinin görevlendirildiğini, klinik psikoloğun 24 saat çocuğun yanında olacağını açıkladı.

"Bakanlık olarak ilk günden bu zamana kadar anlık olarak çocuğumuzun tedavi sürecini ve rehabilitasyonunu takip ediyoruz" diyen Selçuk, failin en ağır cezayı alması için adli süreci yakinen takip edere, tüm davalara müdahil olacaklarını söyledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Erdoğan'dan Ramazan Bayramı Tebriği
Erdoğan'dan Ramazan Bayramı Tebriği
Kılıçdaroğlu'ndan Bayram Mesajı!
Kılıçdaroğlu'ndan Bayram Mesajı!