HDP’nin Yeni Eş Genel Başkan Adayları Açıklandı

HDP'nin Yeni Eş Genel Başkan Adayları Açıklandı

HDP'nin Yeni Eş Genel Başkan Adayları Açıklandı

09 Şubat 2018 - 09:37

HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay, "3. Büyük Kongremizde İstanbul Milletvekili Pervin Buldan ve 25. Dönem Milletvekili Sezai Temelli eş genel başkan adayları olarak oylanacaklar" dedi.
HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay, "3. Büyük Kongremizde İstanbul Milletvekili Pervin Buldan ve 25. Dönem Milletvekili Sezai Temelli eş genel başkan adayları olarak oylanacaklar." dedi.

KONGRE HAZIRLIKLARI TAMAMLANMAK ÜZERE

Kemalbay, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, HDP'nin 11 Şubat'ta Ankara Spor Salonu'nda gerçekleştireceği kongreyle ilgili hazırlıkların tamamlanmak üzere olduğunu bildirdi.

"MUTABAKAT SAĞLANMIŞ DURUMDA"

Geçen hafta düzenlenen kadın konferansı ve genel konferansta, partinin politikaları ile politik ve örgütsel hedeflerinin tartışıldığını belirten Kemalbay, şöyle devam etti:

"Konferansların ardından komisyonlarımız da çalışmalarını yürüttü ve bu çalışmalar sonucunda kongremizde eş genel başkan adayları ve parti meclisi üyeleri de şekillenmeye başladı. Mutabakat komisyonumuz kongremizde eş genel başkan adaylarının kimler olacağına dair bir ortaklaşma, bir mutabakat sağlamış durumda. İstanbul Milletvekilimiz Pervin Buldan ve 25. Dönem Milletvekilimiz Sezai Temelli bu mutabakat komisyonundan çıkan isimler oldu. Kongremizde eş genel başkan adayları olarak oylanacaklar."

KONGREYE YÜKSEK KATILIM BEKLENİYOR

Kongrenin 2018'in son derece kritik olacağı anlayışıyla düzenleneceğini ifade eden Kemalbay, kongreye yüksek bir katılım beklediklerini aktardı.

Kemalbay, "Kongremiz adeta bir muhalefet şenliği içerisinde olacak. Kongrede barışı, özgürlükleri, çoğulcu demokrasiyi, adaleti, halkların kardeşliğini simgeleyen bir buluşma gerçekleştireceğiz." dedi.

HDP'DE YENİ DÖNEM BAŞLIYOR

Kongrede emek, kadın, halklar ve özgürlükler mücadelesini birleştirme sözünü vereceklerine değinen Kemalbay, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Bu buluşmayı uluslararası enternasyonalist bir mücadele olarak inşa edeceğiz. Kongremiz aynı zamanda güçlü bir barış çağrısı ve mücadelesinin de startını vermiş olacak. Hep beraber, elbirliğiyle bu süreci göğüsleyeceğiz. Yeni seçilen kurullarımız güçlü, direngen yeni bir dilin yakalanması ve özellikle toplumun büyüyen, artan sorunlarını karşılayacak, bu sorunlarla baş edebilecek ciddi bir örgütlülüğü, radikal demokrasi olanaklarını yaratacak ve toplumsal mücadele odaklarına nüfuz eden bir saha çalışmasını hedefleyecek.Önümüzdeki dönem halkların kazanacağı, faşizmin yenileceği bir yıl olacak. Kongremiz de bu mücadelenin startının verildiği yer olacak."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İşte Adayların Tam Listesi!
İşte Adayların Tam Listesi!
Örgütü Topa Tuttu!
Örgütü Topa Tuttu!