İZMİR ÖZEL CAN HASTANESİ CAN ALMAYA DEVAM EDİYOR...

İZMİR ÖZEL CAN HASTANESİ CAN ALMAYA DEVAM EDİYOR...

03 Ocak 2020 - 12:30 - Güncelleme: 10 Ocak 2020 - 09:04

/İzmir Özel Can Hastanesi’nde kalça estetiği ameliyatı olan, İngiltere vatandaşı 3 çocuk annesi Leah Cambridge (29), operasyon sonrası hayatını kaybetti

Pazar günü gerçekleştirilen operasyona Dr. Ali Uçkan ve Dr. Şenol Durukan’ın girdiği iddiaları öne sürüldü. Dr. Şenol Durukan’ın Can Hastanesi’nde, kayıtsız olarak ameliyatta bulunduğu öne sürüldü.

Yine Can Hastanesi Yine Ölüm

Yasa dışı olarak açılan hastanenin nasıl ve kimlerle gerçekleştirilen kirli ilişkiler sonrası faaliyete geçirildiğini çok iyi bilen gazetemizin ortaya çıkardığı gerçekler, ilgili bakanlıkların müfettiş raporları tarafından da kanıtlandı. Başta Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, karşılıklı çıkar ilişkisi olan siyasiler, İl Sağlık Müdürlüğü, İzmir Valiliği ve Sağlık Bakanlığı yetkilileri Özel Can Hastanesi’nin açılmasına göz yumdular. Peki bu yasa dışı hastanenin açılmasına göz yummak, süregelen ölümlerden de sorumlu olmak değil midir? Hastanenin açılışından bugüne dek dönüp baktığımızda kaç kişi bu hastaneye yürüyerek girdi ve bir daha çıkamadı? Gerekli işlemlerin yapılması için daha kaç canın daha yitip gitmesi gerek? Daha kaç çocuğun öksüz yetim kalması gerek? İlla ki üst düzey birilerinin ölümü ardından mı harekete geçilecek? Vatandaşın canının hiç değeri yok mu?

Ölüm Riski Var Demişler

Hastane tarafından yapılan açıklamada, Cambridge’ye ölüm riskinin bulunduğunu ve bu hususta muvaffakatname imzalattığını söylendi. Peki daha geçenlerde ameliyat ederek canını aldığınız Mısırlı Fattah, peki ameliyat ettikten iki saat sonra kalbinin durmasına sebep olduğunuz Çocuk Doktorunuz Nazmiye Aslı Sürgel, peki ameliyat sonrası enfeksiyon kaptırdığınız, bağırsaklarından kan ve gıda sızıntısı yaşayan üç aydır yoğun bakımda ölüm kalım savaşı veren iki obezite hastası, bunların hesabını nasıl vereceksiniz? Siz üç kuruş kazanırken yitip giden hayatlar hiç mi umurunuzda değil? Kalpleriniz nasır mı bağladı? Nerede sizin ettiğiniz Hipokrat yemini, sizin yapmanız gereken hayat kurtarmaktı fakat sizin yaptığınız ard arda cinayet işlemek değil mi?

Cinayet Gibi Ameliyatın Sır Perdesi

Gazetemize gelen bilgi ve iddialar popo dikleştirme ameliyatı olan Cambridge’nin ölüm nedeninin ameliyat sırasında mikrop kapma ve emboli atmaya yönelik gerçekleştiği doğrultusunda. Buna ilaveten ameliyathanede sterilizasyonun yeterli olmaması ve ameliyatın Pazar günü yapıldığı da gelen bilgiler arasında.

Uzman görüşleri ise bu tür ameliyatların Pazar günü yani hastane çalışanlarının büyük çoğunluğu izinliyken yapılmaması gerektiği konusunda birleşiyor. Çünkü hasta ameliyat sırasında kalp krizi geçirse müdahale edebilecek bir kalp doktoru mevcut değil. Sonuç tüm çıplaklığı ile ortada, Özel Can Hastanesi hiçbir sağlık problemi olmayan yirmi dokuz yaşındaki Cambridge’nin de tıpkı Mısırlı Fattah gibi göz göre göre ölümüne sebep oldu . Sn. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sağlık Bakanımız, tüm sağlık bakanlığı yetkilileri ve müfettişlerine kamuoyu adına çağrıda bulunuyor ve bu cinayet misali ameliyatın riskten değil, tedbirsizlikten, umursamamazlıktan, insan hayatına üç kuruş paha biçilmesinden kaynaklandığını duyuruyoruz.

Can Hastanesi Türkiye Sağlık Sektörüne Kara Sürüyor

Düşünün ki bir İngiliz güzelleşmek için Türkiye’ye geliyor, hasta değil, sağlık problemi yok tüm bunlara rağmen ölüyor. Bir anda dünya basınında Türkiye karalanıyor. Türkiye’de sağlık sektörü bir çürük elma yüzünden güven kaybediyor. Ülkemizin ekonomik açıdan sıkıntılı olduğu bu günlerde, sağlık turizmine yatırım yapılması hedeflenirken, Can Hastanesi’nde rutin haline gelen ölümlerle ülkemiz dünya genelinde kan ve para kaybediyor. Can Hastanesi can alarak üç kuruş kazanırken, Türkiye kaybediyor.

Acilen Müdahale Edilmeli

Cinayetleri aratmayan ameliyatlar ve katilleri aratmayan personeli ile hala faaliyetlerine devam eden Özel Can Hastanesine acilen müdahale edilmeli. Biz avukatlarımız aracılığıyla kamuoyu adına suç duyurusunda bulunmak üzere gerekli işlemleri başlattık. Biz insan hayatını korumak adına üzerimize düşeni yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Buradan tüm insanlık adına devlet yetkililerini göreve davet ediyorum. Cambridge sizin evlatlarınızın annesi olabilirdi, Mısırlı Fattah sizin evlatlarınızın babası olabilirdi. Cinayetlere göz yummayalım, bir insan hayatının daha göz göre göre yitip gitmesine seyirci kalmayalım. Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın mantalitesi ile hareket edersek, gün gelir o yılan büyür büyür, bizi ve sevdiklerimizi ısırır.

Önemle üstünde durulması gereken bir husus ise yaşanan elim olay dünya kamuoyunda Türkiye için bir kara leke niteliğinde iken, Türk basınında olayın hastane ismi gizlenerek verilmesidir. Hem ülkemiz nezdinde hem de dünya nezdinde İzmir’deki tüm hastaneler zan altında bırakılmaktadır. Bu da ne gazetecilik etiğine ne de vatandaşlık etiğine uymamaktadır. Bazı medya kuruluşlarının söz konusu hastaneden reklam alma amacıyla isim kullanmaması hem İzmir’in hem de Türkiye’nin ekonomisine zarar vermektedir.

Biz İzlenen Haber ekibi olarak gerçekleri tüm çıplaklığı ile yazmaya, korkusuz ve adil gazetecilik yapmaya, konunun yakından takipçisi olarak siz değerli okuyucularımıza salt geçekleri aktarmaya devam edeceğiz.

 

https://www.izlenenhaber.com/can-hastanesinde-cinayet-misali-ameliyattan-sonra-akil-almaz-aciklama/58079

YORUMLAR

 • 18 Yorum
 • Hatice
  1 yıl önce
  Hastane ismini yazmanız iyi olduk başka yerde yazmadı çünkü evet
 • Sumru TÜRK
  1 yıl önce
  Nasıl olur böyle birşey inanamıyorum hastane ismini açık açık yazdığınız için teşekkür ederim canımızı yolda bulmadık
 • Cemil
  1 yıl önce
  Bu kaçıncı ölüm yeter artık
 • ÖMÜR
  1 yıl önce
  Çiğli Belediyesi tüm bu haber olumsuzluklara NEDEN ve NASIL göz yumdu Başkan efendi çıkmış bir dönem daha aday olmak istiyorum diyor sen böyle devam et olursunnnnn HASAN ARSLAN genel merkez de seni bekliyor
 • Şükran kar
  1 yıl önce
  Vay be suçlular umarım cezalarını çekerler
 • Sultan DAĞ
  1 yıl önce
  Allah razı olsun bu haber için bir daha gitmem can hastanesine haberi okuyunca şok oldum
 • Serap gök
  1 yıl önce
  Allah rahmet eylesin
 • Gülay
  1 yıl önce
  NERDE BU HASTANE İZMİR DEMİ
 • Duyarlı vatandaş
  1 yıl önce
  Sağlık bakanı İngiltere de bile geniş yankı buldu bu haber peki siz ne yapıyorsunuz o koltuğun hakkını verin başkan sizi bunun için getirdi
 • Sedef bal
  1 yıl önce
  Hayat da adım atmam bu hastaneye canımı yolda bulmadım
 • DEDE
  1 yıl önce
  BU HASTANE YENİ AÇILMADIMI
 • Hülya Söke
  1 yıl önce
  Doktorlar rahat uyuyormusunuz yatağınızda bir insanın canına maloldunuz
 • TÜLAY ÖZARSLAN
  1 yıl önce
  Haber için kutluyorum gazetenizi cesur bir haber olmuş herşeyi tüm detayları ile vermişsiniz kutlarım.İnsan hayatının önemsiz olduğu bu günlerde bu haberlere şaşırmıyorum artık malesef yöneticilerimiz gerekli cezaları vermiyor verselerdi inanıyorum ki bu ölümler olmazdı.Allah ailelerine sabır versin
 • KENTLİ
  1 yıl önce
  Bence bu hastane kapatılsın artık ALTINDAKİ BELGELERE BAKILIRSA BU HASTANE KOLLANMIŞ.Kollayanlarında bu ölümlerde Sorumluluğu var bence
 • Karşıyakalı..
  1 yıl önce
  Başkan Erdoğan ve sağlık bakanı gereğini yapar inşallah Can Hastanesi gerçekten can alıyor nasıl bir doktor kadrosu var bu hastanenin günah insanlar ölüyor
 • Celal ka
  1 yıl önce
  Haberi okuyunca çok üzüldüm üç çocuk anasız kaldı yapanların yanına kalmaz umarım
 • Beşir Tuna
  1 yıl önce
  İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ İZLEMEYE DEVAM EDİYOR BAŞKA DA BİRŞEY YAPAMIYOR SANIRIM
 • NERİMAN
  1 yıl önce
  Arkadaş bu kaçıncı ölüm bu hastanede
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
86 Yıldır Beklenen Karar
86 Yıldır Beklenen Karar
Bakan Soylu Duyurdu!
Bakan Soylu Duyurdu!