Kampanyaya Büyük Destek!

Kampanyaya Büyük Destek!

14 Mayıs 2019 - 16:53 - Güncelleme: 14 Mayıs 2019 - 16:58

23 Haziran seçimleri için partiler Hazine'den yardım alamayacak. CHP Ekrem İmamoğlu'na destek amacıyla bir bağış kampanyası başlattı. CHP İdari ve Mali İşler Başkan Yardımcısı Erol Bektaş, "Çok ünlü bir sanatçı"nın İmamoğlu'nun kampanyası için 100 bin TL bağış yaptığını açıkladı

CHP İdari ve Mali İşler Başkan Yardımcısı Erol Bektaş, ünlü bir sanatçının İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu için başlatılan kampanyaya 100 bin TL bağış yaptığını açıkladı. Yasa gereği bir kişinin en fazla 54 bin 566 TL bağışlayabildiğini söyleyen Bektaş, "Sanatçımıza 100 bin TL'yi iade ettik. 54 bin 566 lirayı tekrar yatırdı, geri kalanı ise annesi adına bağışladı" dedi.
Edinilen bilgiye göre, CHP İdari ve Mali İşler Başkan Yardımcısı Erol Bektaş, birkaç günlük süreç içinde kendilerini şaşırtan ve duygulandıran yüzlerce bağışçıyla karşılaştıklarını, bazı ilçelerde bankaların önünde kuyruklar oluştuğunu söyledi.
Bektaş, çok ünlü bir sanatçının kampanyaya 100 bin TL bağışladığını açıkladı.
Yasalar gereği bir kişinin bir siyasi partiye 1 yıl içinde en fazla 54 bin 566 TL bağışlayabildiğini belirten Bektaş, "Ünlü sanatçımıza 100 bin TL'yi iade ettik. 54 bin 566 lirayı tekrar yatırdı, geri kalanı ise annesi adına bağışladı" dedi.
'TUTARDAN ÇOK KATILIMCI SAYISINDAKİ YÜKSEKLİK DİKKAT ÇEKİCİ'
Kampanyaya ilginin beklentilerinin çok daha üstünde olduğunu söyleyen Bektaş, "Bağış tutarından çok katılımcı sayısındaki yükseklik dikkat çekici" diye konuştu.
Bektaş gelen bağışların önemi bir kısmında ise 'Her şey güzel olacak' ve 'Her şey demokrasi için' notlarının yazıldığını belirtti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bakanlıktan 81 İle Genelge!
Bakanlıktan 81 İle Genelge!
Tek Tek Sıraladı!
Tek Tek Sıraladı!