Kılıçdaroğlu’ndan Hükümete Sert Tepki!

Kılıçdaroğlu'ndan Hükümete Sert Tepki!

13 Mart 2019 - 16:33

Kırklareli'de halka hitap eden Kılıçdaroğlu, patates ithalatındaki verginin sıfırlanmasına tepki göstererek hükümeti eleştirdi
 
 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kırklareli Cumhuriyet Meydanı’nda halka hitap etti. Kılıçdaroğlu konuşmasında “200 bin ton patates ithal ediyorlar. Türkiye’de toprak kalmadı! Patates ekmeye yer kalmadı tabi. Sıfır gümrükle bunu yapıyorsuın, gübreyi de sıfır gümrükle getir. Doğalgazı da sıfır gümrükle getir” diyerek patates ithalatına tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

“AK Partili kardeşlerime sesleniyorum. Tam 17 yıl gidip oy verdiler. Bir partiyi tek başına iktidar yaptılar. İstedikleri kanunu çıkardılar, istediklerini bakan yaptılar, istedikleri valiyi, rektörü, daire başkanını tayin ettiler. Her seferinde milletin önüne çıkıp Türkiye şöyle büyüyor böyle büyüyor dediler. 17 yılın sonunda bu lafları hep beraber duyduk. Nasıl oldu da millet soğan kuyruğuna girdi. Ona da diyorlar varlık kuyruğu. Varlık kuyruğu olsa vatandaşa bırakmazlar ne yapacaklarını bilirler. 

Şimdi 200 bin ton patates ithal ediyorlar. Türkiye’de toprak kalmadı! Patates ekmeye yer kalmadı tabi. Sıfır gümrükle bunu yapıyorsuın, gübreyi de sıfır gümrükle getir. Doğalgazı da sıfır gümrükle getir. Onu veremezler oradan malı götürecekler, onu yapamazlar. AK Partili kardeşlerimin vicdanına seslendim. Bunları düşünerek sandığa gidin.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ve Açıklandı!
Ve Açıklandı!
Emekliye Müjde!
Emekliye Müjde!