Mevlüt Çavuşoğlu’ndan Önemli Açıklamalar!

Mevlüt Çavuşoğlu'ndan Önemli Açıklamalar!

12 Eylül 2019 - 13:26 - Güncelleme: 12 Eylül 2019 - 13:29

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu,katıldığı bir televizyon programında S-400'ler hakkında açıklamalarda bulundu


Çavuşoğlu açıklamasında "Elbette kullanacağız. Bildiğiniz gibi 2020'de kullanılmaya başlanacak S-400'ler. Biz bunları sandıkta bekletmek için almadık, kendi hava savunmamızı güçlendirmek için aldık" diyen Çavuşoğlu "Bunları da aldığımız gibi kullanacağız. Bunda hiç tereddütümüz yok" dedi. 


Doğu Akdeniz'deki sondaj çalışmaları hakkında da konuşan Çavuşoğlu, "Türkiye'yi uyarmak, engellemek kimsenin haddi değil. Türkiye, KKTC'nin haklarını sonuna kadar savunacaktır" dedi.


Program sunucusunun "Maraş açılacak mı?" sorusuna "Evet hazırlıklıklar yapılıyor. Maraş açılacak" diyen Çavuşoğlu, Türkiye'nin yüzünü Asya'ya dönmesi iddialarına ise "Bizim fiziki olarak, jeopolitik olarak Avrupa'dan ayrılmamıza imkan yok. Ancak bu başka seçeneklerin masa üzerinde olmadığı anlamına da gelmiyor. Asya ile de ticaret gelişiyor. Biz de Türkiye olarak ticaretimizi geliştireceğiz" diye yanıt verdi. 


TRT Genel Müdürü İbrahim Eren’in Doha Büyükelçiliğine atandığı iddiası

Öte yandan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, TRT Genel Müdürü İbrahim Eren’in Doha Büyükelçiliğine atandığı iddiasının doğru olmadığını bildirdi.

TRT Genel Müdürü İbrahim Eren de Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Bazı basın yayın organlarında hakkımda çıkan haberler doğru değildir. Haber yapılmadan evvel daha dikkatli olunmasını, kaynağından teyit edilmesini beklerdim. TRT ailesi olarak çalışmalarımızı aynı gayret ve heyecanla sürdürüyoruz." ifadelerini kullandı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Efsaneyi Kaybettik!
Efsaneyi Kaybettik!
Döviz Kurlarında Son Durum!
Döviz Kurlarında Son Durum!