"Müfettiş Görevlendirdiği..."

"Müfettiş Görevlendirdiği..."

11 Ekim 2018 - 17:18

ABD Başkanı Donald Trump, 2 Ekim'den bu yana haber alınamayan Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı ile ilgili olarak, "Amerikalı müfettişler olaya dahil oldu. Kaşıkçı'ya ne oldu bilmek zorundayım" açıklamasında bulundu. Kısa süre içinde Türkiye'den Trump'ın Cemal Kaşıkçı açıklaması flaş yalanlama geldi. Açıklamada "Müfettiş görevlendirildiği iddiası doğru değil" denildi


ABD Başkanı Donald Trump, 2 Ekim'de Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'na girdikten sonra kendisinden bir daha haber alınamayan Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı ile ilgili açıklama yaptı.

"TÜRKİYE İLE YAKINDAN ÇALIŞIYORUZ"

Fox News kanalında yayınlanan Fox & Friends programında konuşan Trump, mesele ile yakından ilgilendiklerini ifade ederek, "Amerikalı müfettişler olaya dahil oldu. Kaşıkçı'ya ne oldu bilmek zorundayım" dedi.

"Türkiye ile yakından çalışıyoruz" diyen Trump, "Gazetecilere bunların yapılmasına izin veremeyiz, her şeyi öğrenmek istiyoruz. Neler olduğunu anlamak istiyoruz. Bu durum bizim ve White House için çok ciddi bir durum" ifadelerini kullandı.

TRUMP'A YALANLAMA

Kısa süre içinde Türkiye'den Trump'ın Cemal Kaşıkçı açıklaması flaş yalanlama geldi.

Açıklamada "Müfettiş görevlendirildiği iddiası doğru değil" denildi.
.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Milli Savunma Bakanlığı Açıkladı!
Milli Savunma Bakanlığı Açıkladı!
Kara Kartal Ortalığı Sallayacak!
Kara Kartal Ortalığı Sallayacak!