O Süre Uzatıldı!

O Süre Uzatıldı!

30 Haziran 2020 - 19:00

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), üniversiteler ve aday öğrencilerden gelen talep üzerine 100/2000 YÖK Doktora Bursu başvurularının süresini 3 Temmuz Cuma gününe kadar uzattı. Peki, YÖK doktora bursu başvuruları nasıl yapılır? YÖK doktora başvuru ekranı...


YÖK, 100/2000 YÖK Doktora Burs Projesi ‘pandemi özel çağrısı’ hakkında açıklama yaptı. YÖK'ten yapılan açıklamada "Pandemi Dönemi Özel Çağrısı" (2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Güz Dönemi)’nın başvuru dönemi 3 Temmuz 2020 Cuma günü mesai bitimine kadar uzatılmıştır." denildi. 

YÖK küresel salgın sürecindeki yeni koşullar ve ihtiyaçlar dikkate alınarak proje kapsamında salgın odaklı 22 alan belirlemiş 100/2000 YÖK Doktora Bursu Pandemi Dönemi Özel Çağrısı'na çıkmıştı. 
 
YÖK "100/2000 Doktora Projesi" kapsamında, dünyanın ve ülkenin içinde bulunduğu pandemi dönemine özel olmak üzere doktoralı insan kaynağına ihtiyacı karşılamak ve gelecek nesillere insan kaynağı yetiştirmek amacıyla, YÖK tarafından belirlenen alanlarda burs verilecek.
 
YÖK DOKTORA BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? 

 
Bu kapsamda, devlet yükseköğretim kurumları, 17 Haziran-3 Temmuz arasında "https://yoksis.yok.gov.tr/burslar" adresinden başvuru yapacak.
 
Bu aşamada sadece üniversitelerin kontenjan taleplerine yönelik başvurular alınacak. Öğrencilere yönelik başvurular, kontenjan hak eden üniversitelerce daha sonra ilan edilecek.
 
YÖK DOKTORA BURSUNA KİMLER BAŞVURABİLECEK?
 
Pandemi dönemi özel çağrısında "aşı çalışmaları, ilaç çalışmaları, enfeksiyon hastalıkları ve immünoloji, koruyucu tıbbi malzemeler (tasarım/üretim/tedarik), biyomedikal teknoloji ve ekipmanlar (tasarım/üretim/tedarik), uzaktan eğitim uygulamaları (sanal laboratuvar uygulamaları, eğitim ve öğretimde dijital oyun teknolojileri dahil), uzaktan çalışma yöntemleri, istihdam ve iş modelleri, bireysel ve toplumsal psikoloji, halk sağlığı (klinik epidemiyoloji, bioistatistik, sağlık politikaları ve idaresi), sağlıklı beslenme ve sağlık yaşam, dijital platformlar ve sosyal medya (sosyal medya yönetimi dahil) ve gıda üretim ve tüketim zincirleri" gibi alanlar yer alıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Erdoğan'dan Ayasofya Şifreleri!
Erdoğan'dan Ayasofya Şifreleri!
Skandal Sözlere Tepki Yağmıştı!
Skandal Sözlere Tepki Yağmıştı!