Ölümü Türkiye’yi Yasa Boğmuştu!

Ölümü Türkiye'yi Yasa Boğmuştu!

17 Ekim 2019 - 19:30

 

Dilber Ay'ın oğlu ve kızı arasında miras kavgası gerçekleşti. Yaşanan kavga sonrası Ay'ın kızı Filiz, annesinin mezarını açtırarak DNA testi yaptırma talebinde bulundu.
Ölümü Türkiye'yi yasa boğmuştu!.. Miras kavgası yüzünden mezarı açılabilir!

Fantezi müziğinin usta isimlerinden Dilber Ay, 29 Nisan'da yaşamını yitirmişti. Ay'ın çocukları miras yüzünden birbirine girdi. Nüfusta annesinin üzerinde kayıtlı olmadığını ve mirastan yararlanmak istediğini ifade eden Ay'ın kızı, annesinin mezarını açtırmaya kararı aldı.

Bir televiyon programına telefonla bağlanan Dilber Ay'ın kızı Filiz, nüfusta annelerinin üzerine kayıtlı olmadığını söyleyerek mirastan yararlanmak istediğini belirtti. Filiz, Dilber Ay'ın eşi İbrahim Karakaş'ın mirastan kendilerine pay vermediklerini söyleyerek annesinin mezarını açtıracağını açıkladı. Sinirlerine hakim olamayan Filiz, canlı yayında bağırarak küfür etmeye başladı. Filiz'i ise sunucular sakinleştirmeye çalıştı.

Filiz konuyla ilgili "İbrahim annemin üçüncü gününde gitti bir daha gelmedi. O gitmiş mirasına sığınıyor. Biz annemin üzerinde görünmüyoruz. Annemin üzerinde bir şeye de hak değiliz. Abim veriyor ama İbrahim beyin ne yapması lazım. Bizi takip etmesi lazım. Bizi bu duruma düşüren İbrahim Bey." dedi.

Kız kardeşinin iddialarının ardından telefonla canlı yayına bağlanan abi Ünal ise "220 metre yerlerinizi vereceğim dedim ben size. Mirasın dörtte üçü bana kaldı. Allah için bir hak var. Ben hepsini niye alayım? 'Bir hak var İbrahim abi dedim arabayı sat' Annemin 15-20 bin TL borcu var 'Arabayı sat o borcu kapatalım, o evi sana vereyim. Düzce'deki 630 metre kare yeri bize ver' dedim. O da verdi. Ankara'daki daire ve arabayı İbrahim abiye verdim.Annemin de mezarını açtırmam." ifadelerini kullandı.

Dilber Ay'ın eşi İbrahim Karakaş ise canlı yayına bağlanarak şunları söyledi:

"Dilber Ay rahmetli oldu, ertesi gün ben bunları topladım. 'Bakın yavrularım ben sizin babanınızım. Acı bizim acımız bizden başka kimse yanmaz' dedim. Ben koskoca Dilber Ay'ı kaybettim. Bana 22 senedir baba diyordu şimdi abi diyor. Ne abisi hayırdı? Dilber Ay öldükten iki gün sonra bana abi demeye başladılar. Ben onlara babalık yaptım. Miras Ümit'in o bölüştürecek ben değil. Kadın çocuklarına harcasın diye ben 15-20 TL'lik tişört giyiyordum. Ben bu evi satmaya kalksam 130-140 bin TL kalır. Arabayı satsam 46-47 bin TL. Onlara da kardeş başına 220 bin TL kaldı. Filiz'e hakkım zehir zıkkım olsun. Kadını (Dilber Ay) rezil ettiler ne gereği vardı."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Jandarma TEM Daire Başkanı Paylaştı!
Jandarma TEM Daire Başkanı Paylaştı!
O Fabrika Sabıkalı Çıktı!
O Fabrika Sabıkalı Çıktı!