TFF Başkanı Nihat Özdemir’den Açıklama!

TFF Başkanı Nihat Özdemir'den Açıklama!

18 Haziran 2020 - 11:59 - Güncelleme: 18 Haziran 2020 - 12:12

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Fenerbahçe Kongre üyeliğinden istifasıyla ilgili olarak, "Ben kendi ipimi kendim çekerim. Kimsenin çekmesine izin vermem" dedi

Fenerbahçe üyeliğinden istifa eden TFF Başkanı Özdemir: Kendi ipimi kendim çekerim
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Fenerbahçe Spor Kulübü üyeliğinden istifasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Milliyet'ten Attila Gökçe'ye konuşan Özdemir, "Disiplin Kurulu mektubu 9 Haziran'da hazırlıyor ama 11 Haziran'da Vefa Küçük bana sözlerimi düzeltmem için bir mektup yolluyor. Bu nasıl bir iş?" diye sordu. 

Özdemir, "Hem TFF'nin sitesinde, hem adliyede hem de sportif olarak tescil edilmiş bir şampiyonluk var ortada. Hala bana sorular yöneltiyorlar. Neyin tartışması bu anlamış değilim. Ben kendi ipimi kendim çekerim. Kimsenin ipimi çekmesine izin vermem" dedi.

Ne olmuştu?
TFF Başkanı Nihat Özdemir'in, Ekonomist dergisinin Instagram yayınında 'şike' sorususuna 'Türk futbolunda 9 yıldır şike tartışması yok' yanıtını verince Fenerbahçe'nin tepkisini çekmişti. Sarı-lacivertliler ertesi gün resmi siteden Nihat Özdemir'i hedef alan sert bir açıklama yayımlamıştı. Aynı gün Fenerbahçe Başkan Vekili Semiz Özsoy ile Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, kulüp televizyonunda Nihat Özdemir ile ilgili sert açıklamalarda bulunmuştu. Semih Özsoy ve Ali Koç, Nihat Özdemir'in kulüp üyeliği ile ilgili disiplin süreci başlatabileceklerini söylemişlerdi.

Özsoy'un açıklamasının ardından Nihat Özdemir, TFF resmi sitesinden Özsoy'a ve Fenerbahçe'ye yanıt vermişti. Bu olayların ardından TFF Başkanı Nihat Özdemir, Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük ile mektuplaşmış, açıklamalarının farklı yerlere çekildiğini söylemişti.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Burhanetdin Koba
    7 ay önce
    Tff\'den de istifa etmeniz lazım zira tarafsızlığını kaybettiniz. Eğer FB.nin şampiyonluğu ile ilgili bir şerefsizlik ve şike varsa takımın başında siz vardiniz. Hesabını verecek olan da sizsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bakan Elvan Twitter'den Açıkladı
Bakan Elvan Twitter'den Açıkladı
Döviz Kurlarında Son Durum!
Döviz Kurlarında Son Durum!