Çiğli Belediyesi’nden Ailelere Destek!

Çiğli Belediyesi'nden Ailelere Destek!

18 Nisan 2020 - 18:00

Koronavirüs (Covid-19) salgınında gerçekleştirilen birçok sosyal destek projesiyle Çiğli halkının yanında olan Çiğli Belediyesi bu kez dağıtılan gıda kolileriyle Çiğli’de yaşayan ailelere desteğini sürdürdü

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de halk sağlığını tehdit eden Covid-19 salgınına karşı başlattığı çalışmalara aralıksız devam ediyor. Daha önce Çiğli’de yaşayan bütün şehit ailelerine gıda kolisi dağıtan Başkan Utku Gümrükçü bu dayanışmayı mahallelerde de sürdürdü. Başkan Gümrükçü, Çiğli’deki mahalle muhtarları ile birlikte tespit edilen ailelere ulaştı. İlk etapta Ahmet Taner Kışlalı, Aydınlıkevler, Maltepe, Evka 2, Evka 6, Sasalı ve Kaklıç Mahallelerinde dar gelirli aileleri ziyaret ederek gıda kolilerini teslim eden Başkan Gümrükçü’ye mahalle muhtarları ile belediye ekipleri eşlik etti. Başkan Gümrükçü, ayaküstü sohbet ettiği vatandaşlara belediyenin diğer hizmetleriyle ilgili kısa bilgiler de verdi.

Başkan Gümrükçü: “Hiç kimseyi yalnız hissettirmeyeceğiz”

Çiğli Belediyesi olarak salgın ile ilgili her türlü önlemi almaya çalıştıklarını belirten Başkan Gümrükçü, bu sıkıntılı süreci el ele vererek aşacaklarını ifade etti. Salgın süresince sosyal destek çalışmalarını artırdıklarına dikkat çeken Başkan Gümrükçü, “Çiğli Belediyesi olarak Covid-19 virüsüyle mücadele sürecinin başından itibaren üzerimize düşen her türlü sorumluluğumuzu titizlikle yerine getiriyoruz. Temel hizmet ve sorumluluklarımızın yanı sıra iş piyasasındaki gelişmelerden olumsuz etkilenen ve ekonomik açıdan sıkıntı yaşayan vatandaşlarımıza sosyal destek yardımlarında bulunuyoruz. Muhtarlarımız aracılığıyla belirlediğimiz ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza, belediyemiz tarafından hazırlanan gıda kolilerini teslim ettik. Belediyemizin hali hazırda devam eden diğer sosyal yardım projeleri hakkında bilgi verdik. Bu süreçte kentimizde yaşayan hiç kimseyi yalnız hissettirmeyecek ve her türlü ihtiyaçlarında Çiğli Belediyesi olarak yanlarında olacağız” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Boğazda Tarihi Görüntü!
Boğazda Tarihi Görüntü!
Beklenen İzin Çıktı!
Beklenen İzin Çıktı!