İdlib İçin Kritik Toplantı!

İdlib İçin Kritik Toplantı!

26 Şubat 2020 - 11:08

Son dakika gelişmeleri birbirini izliyor. İdlib'deki son durumla ilgili Rus heyeti bugün Türkiye'ye geliyor. Üçüncü tur görüşmelerinin adresi ise Dışişleri Bakanlığı. Saat 18.00'de başlayacak görüşmeler, liderlerin görüşmesi öncesi kritik dönemde...
 


TUTUM OLARAK BİRAZ DAHA YAKLAŞILDI

Rus heyetin öğleden sonra Ankara'da olmasını bekliyoruz. Görüşmeler ise saat 18.00 itibarıyla Dışişleri Bakanlığı binasında başlayacak. Rus heyetle yapılan üçüncü tur görüşmeler olacak bu görüşmeler. Aslında tarafların tutum olarak birbirlerine biraz daha yaklaştıklarını biliyoruz. Ancak tam anlamıyla sonuç elde edilememişti. Yapılacak görüşmelerde sonuç alıcı bir yakınlaşma olur mu, bunu takip edeceğiz.


KRİTİK TARİH 5 MART


Ankara'da bu konuyla ilgili klasik diplomasi yürüyor. Liderlerin görüşmesinden önce heyetler, taraflar konuları masaya yatırarak filtreliyorlar. Ve olası bir liderler görüşmesi için bu şekilde bir yol alınıyor. Bu noktada önemli tarih 5 Mart. Cumhurbaşkanı Erdoğan aslında dörtlü bir Suriye zirvesinin olabileceğini söylemişti. Ardından tam olarak bu konuda mutabakat sağlanmadığını en kötü ihtimal Putin ile görüşebiliriz mesajını vermişti. Heyetler arası görüşmeden sonra 5 Mart'taki olası görüşmeyi de yakından takip ediyor olacağız. İdlib için Ankara'da bugün önemli görüşme olacak. Saat 18.00'de bir araya gelecek heyetler yol haritası için liderlerin görüşmesi öncesi kritik başlıkları masaya yatıracak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Merkez Bankası'ndan Önemli Karar!
Merkez Bankası'ndan Önemli Karar!
Yollar Ayrıldı!
Yollar Ayrıldı!