İzmir Alsancak Gazi Ortaokulunda Büyük Skandal !

İzmir Alsancak Gazi Ortaokulunda Büyük Skandal !

18 Mayıs 2018 - 11:20 - Güncelleme: 03 Ekim 2018 - 22:17

İzmir Alsancak Gazi Ortaokulu Bu Skandalla Çalkanıyor. Her fırsatta öğrencilere dayak atan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni  ile ilgili soruşturma başlatıldı.

İzmir Alsancak Gazi Ortaokulunda yaşanan Skandal patlak verdi. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olan Mustafa Aydın’ın sürekli olarak çocuklara şiddet uyguladığı gün yüzüne çıktı.

Olay dün İzmir’in Alsancak semtindeki Gazi Ortaokulunda yaşandı. Teneffüse çıkmakta olan 6-C öğrencilerine sinirlenen Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni 5 çocuğa şiddet uyguladı. Çeşitli yerlerinden darp edilen küçük çocuklar olayın etkisinden çıkamadığı gözlenirken “Bize Hakaretler Savurdu. Şerefsizsiniz, Sizler benim için Sineksiniz o yüzden size vurmamda sorun yok” diye sözler sarfettiği belirti.

Veliler Şikayetçi

Bazı öğrenci velileri konu hakkında şikayetçi olurken, aynı öğretmenin sürekli olarak şiddet uyguladığı ortaya çıktı. Haberlere yansıyan konu üzerine diğer sınıflardan da ismini açıklamak istemeyen öğrenciler, öğretmen şiddetine maruz kaldıklarını itiraf etti. Bazı öğrenciler ise “Sürekli olarak ters ve kötü kötü bakıyor onu görünce korkuyoruz” dedi. Çocuklar üzerinde bu denli şiddet ve baskı kuran bir öğretmen için okul yönetiminin ne karar alacağı merak konusu oldu.

Okul Yönetimi Konuya Adeta Kör Sağır

Öğrenciler tarafından şikayet edilen Mustafa Aydın hakkında okul yönetimin ile yapılan görüşmede sorulan sorular yanıtsız kaldı. Öğrencilerin şiddete uğramadığını  ve öğrencilerin yalan söylediğini iddia eden öğretmen ve okul yönetimi olayın kesinlikle yaşanmadığını savundu. Yönetimin bu yaklaşımı haklı bulmasında mevzu bahis öğretmen ile aralarında çıkar ilişkisi olduğuna yada şiddeti normal gördükleri yönünde yorumlara neden oldu. Farklı sınıflardan en az 6 7 çocuğun ortak karar alıp bir öğretmen hakkında “Yalan” üretmesi ve hep bir ağızdan bunu söylemesinin mümkün olabileceğine inanan okul yönetimi Gazi Ortaokulunda eğitimin hangi mantıkta insanlar tarafından verildiğinin kanıtı sayılabilir. 

 

'Sizler Sineksiniz'

Henüz  10-12 yaşlarında olan çocuklara şiddet uyguladığı sırada “Sizler Sineksiniz, Değeriniz bu kadar” dediğini söyleyen öğrenciler “Artık bu okula gelmek istemiyoruz, her fırsatta bize kötü kötü bakan bir öğretmen var. Teneffüse bile çıkmaya çekiniyoruz” diye sözlerine devam ettiler.  Şiddetin odak noktasında olan Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi öğretmeni  Mustafa Yıldız şiddet uyguladığı söylenen öğrencilerin yalan söylediği konusunda ısrarcı . Çocukların neden böyle bir yalana başvurduğu sorusuna cevap veremeyen öğretmen ile ilgili olarak öğrenciler “Sürekli olarak derste bağırıyor, Sizin saçınızı keserim beni sinirlendirmeyin” diye tehdit ettiğini söyledi .

İzmir’in Göbeğinde  Öğretmen Şiddetine Kim Dur Diyecek

Anlaşılan o ki Okul Yönetiminin tek derdi “Okulun Adı Kirlenmesin.” Aylardır süregelen sistemli baskı korku ve şiddeti görmezden gelen ve olay patlak verdikten sonra   “Böyle bir olay kesinlikle yaşanmadı” “Öğrenciler yalan söylüyor” tarzında açıklamalarda bulunan okul yönetimi ve öğretmen sistematik şiddeti engellemek yerine haberin duyulmasını engellemeye çalışması içler acısı bir tabloyu gözler önüne serdi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden Olaya Jet Müdahale

Yapılan şikayetler sonrası ivedilikle harekete geçen İl Milli Eğitim Müdürlüğü olaya derhal müdahale etti. Okul yönetimi ve Öğretmen hakkında soruşturma başlatan yetkili merciler  “Eğitim yuvasında şiddetin kabul edilemez” olduğunu ifade etti. Farklı sınıflardan birçok öğrenciden gelen şikayet doğrultusunda başlatılan incelemede yetkili müfettiş ve pedagogların öğrencilerle ve okul yönetimi ile yapacağı soruşturma sonucunda tüm gerçeklerin ortaya çıkacağını belirtilirken öğrenci velileri soruşturma sürerken öğretmenin açığa alınmasının gerektiğini vurguladı.

İdari ve Adli birimlere taşınan darp,sözlü baskı ve yıldırma olayları ile ilgili gelişmeler önümüzde ki günlerde belli olacak.

YORUMLAR

 • 13 Yorum
 • Feride Demirci
  9 ay önce
  Bu topluma neler oluyor Koskoca insan çocuklara hakaret edip şiddet uyguluyor
 • EMİN ER
  9 ay önce
  Bu insanlar okulda nasıl oluyor da o küçücük yavrularımıza şerefsizler diyebiliyorlar,en ağır şekilde bu eylemi yapan cezalandırılmalı bu affedilemez
 • EMİN ER
  9 ay önce
  Bu insanlar okulda nasıl oluyor da o küçücük yavrularımıza şerefsizler diyebiliyorlar,en ağır şekilde bu eylemi yapan cezalandırılmalı bu affedilemez
 • Nurcan Erdem.
  9 ay önce
  Bu tür öğretmenlere ömür boyu eğitimden el çektirilmeli.Öğretmenlik ruh hastalarının yapabileceği bir iş değildir.
 • Bekir Sıtkı Sürur
  9 ay önce
  Zihniyeti bozuk olan bu yaratıklara İZMİR\'de yer verilmemeli..
 • Suna Yavuzgil
  9 ay önce
  Çocuklarımız bu aşşalıkların elinemi kaldı yaaaa işallah atılır ne cesaret
 • Melisa akbay
  9 ay önce
  Mustafa hoca din kültürü hocası vizede veriyor ve deneme sınavında ben ve arkadaşıma el kaldırdı
 • YILMAZ YIMSEL
  9 ay önce
  Ben sahsen bu okulda okuyorum ve bizim mudurumuz boyle olaylari gunyuzune cikarip ogretmene gerekli cezayi almasi icin ugrasmiyor...Cunku neden OKULUN ADI KIRLENMESIN... Peki boyle olaylar oldukca okul kirden gözukmucek heyyyy MUDUR EFENDI ASIL OGRETMENLE BIRLIKTE SENINDE OKULDAN ATILMAN GEREKIYOR
 • İZMİRLİ
  9 ay önce
  SİZ NASIL O YAVRULARA ŞEREFSİZ DERSİNİZ BUNLARI MESLEKTEN ATIN NERDESİN MİLLİ EĞİTİM BAKANI NERDESİN
 • KAMİL ÖZEN
  10 ay önce
  Bunlar nasıl eğitimci biz çocuklarımızı kimlere emanet ediyoruz,müdür efendi olayı kapatmasın hiç.Kendi çocukları yokmu SAYIN CUMHURBAŞKANIM GÖR BUNLARI GEREĞİNİ YAPARSINIZ.Büyük Reisimiz
 • YILMAZ YIMSEL
  9 ay önce
  bende bu okulda okuyorum haklisiniz... Cunku bizim mudurumuz okulun adi kirlenmesin diye olayi örtbas ediyor... BIZ HAKKIMIZI SONUNA KADAR SAVUNUCSZ
 • Yilmaz
  9 ay önce
  ben bu okulda okuyorum ve bu ogretmen ayni seyleri bana da soyledi ve ben o bana baktiginda surekli korkuyorum
 • Sevim Emre
  10 ay önce
  Yazıklar olsun,tutuklasınlar böyle öğretmenleri
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Nafakaya Sınır Geliyor!
Nafakaya Sınır Geliyor!
İşte Caninin Türkiye Rotası!
İşte Caninin Türkiye Rotası!