MEB’den Yeni Karar!

MEB'den Yeni Karar!

21 Kasım 2020 - 11:58

Milli Eğitim Bakanlığı ehliyet, gemi adamı ve pilot kurslarına ilişkin açıklama yaptı. Yeterli altyapıya sahip olan kursların teorik dersleri uzaktan öğretim yoluyla yapabileceklerini açıkladı. Söz konusu kurumların uygulamalı eğitimleriyse 4 Ocak'tan sonra tamamlanacak

Milli Eğitim Bakanlığı koronavirüs süreci için yeni kararlar aldı. Özel çeşitli kurslardan yeterli altyapıya sahip olanların, teorik dersleri uzaktan öğretim yoluyla yapabilecekleri açıklandı.

Bakanlık, Özel Öğretim Kurumları Kanunu kapsamındaki kurslarla ilgili illere yazı gönderdi. "Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde yapılan bireysel eğitimler dışında tüm özel öğretim faaliyetlerine ara verildi" denildi. "Bu kapsamda, 4 Ocak'a kadar bu merkezlerde bireysel eğitimler yüz yüze devam edecek ancak grup eğitimi yapılmayacak" açıklaması yapıldı.

Sürücü kurslarının sadece teoriye yönelik dersleri, uzaktan öğretim yoluyla yapılabilecek. Söz konusu kurumların uyguladıkları programlardaki uygulamalı eğitimleri ise 4 Ocak'tan sonra tamamlanacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bu Kadarına da Pes!
Bu Kadarına da Pes!
Tartışmalar Başladı!
Tartışmalar Başladı!