Milyonlarca Kişi Bekliyordu!

Milyonlarca Kişi Bekliyordu!

27 Nisan 2020 - 13:59

Lise öğrencilerine yönelik 750 sorudan oluşan ikinci “Soru Destek Paketi”, kullanıma sunuldu. Uzaktan eğitim sürecinde öğrencilerin ihtiyaçları doğrultusunda verilen desteği sürekli artırmak için çalıştıklarını belirten Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yayımlanan ikinci paket ile birlikte lise öğrencilerine tüm derslerden bir ayda 1240 soruluk desteğin sağlanmış olduğunu ifade etti

LGS çalışma soruları destek paketi! MEB Lise öğrencileri için 750 soruluk 2. soru destek paketi sundu…
Milli Eğitim Bakanlığı, koronavirüs pandemisi nedeniyle zorunlu olarak okul dışında, uzaktan devam eden eğitim sürecinde öğrencilere ihtiyaç duydukları desteği sağlamak için özel bir çaba sarf ediyor. Lise öğrencileri için tüm sınıf seviyelerinde birinci döneme ait müfredat ve kazanımları kapsayan 490 soruluk tekrar testlerinden oluşan Soru Destek Paketi, 9 Nisan’da yayımlanmıştı. 750 sorudan oluşan ikinci soru destek paketi de bugün paylaşıldı. Böylece lise öğrencileri için bir ayda tüm derslerden yayımlanan soru sayısı 1240’a ulaştı.


Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, MEB, yeni tip koronavirüs  (Kovid-19) salgını nedeniyle zorunlu olarak okul dışında, uzaktan devam eden  eğitim sürecinde öğrencilere ihtiyaç duydukları desteği sağlamak için özel bir  çaba sarf ediyor.

Lise öğrencileri için tüm sınıf seviyelerinde birinci döneme ait  müfredat ve kazanımları kapsayan 490 soruluk tekrar testlerinden oluşan Soru  Destek Paketi, 9 Nisan'da yayımlanmıştı. 750 sorudan oluşan ikinci soru destek  paketi de bugün paylaşıldı. Böylece lise öğrencileri için bir ayda tüm derslerden  yayımlanan soru sayısı 1.240'a ulaştı.

 Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, konuya ilişkin yaptığı  değerlendirmede, uzaktan eğitim sürecinde öğrencilerin ihtiyaçları doğrultusunda  verdikleri desteği sürekli artırmak için çalıştıklarını ifade etti.

Lise öğrencileri için ilk grup çalışma sorularını bu ay içerisinde  yayımladıklarını hatırlatan Selçuk, şunları kaydetti:

 "Lise öğrencilerimizin birinci döneme ait derslerini gözden  geçirmelerine destek olmak için 9, 10, 11 ve 12.sınıfların birinci dönemine ait  derslerin birinci ünitelerinin müfredat ve kazanımlarını kapsayan 750 sorudan  oluşan ikinci soru destek paketini de bugün öğrenci ve öğretmenlerimizin  kullanımına sunduk. Öğrencilerimizin belirsizlik duygusuna kapılmadan, rahat bir  şekilde eğitimlerine devam etmeleri çok önemli. Bunun için ne gerekliyse yapmaya  gayret ediyoruz. Bundan sonraki soru destek paketlerini ünite bazında  hazırlayacağız. Böylece öğrencilerimiz eksiklerini daha iyi görme ve telafi etme  imkânı bulacaktır."

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılacak merkezi sınava  katılacak öğrenciler için soru desteklerini artırdıklarını belirten Bakan Selçuk,  "Daha önce ayda bir örnek soru kitapçığı yayınlıyorduk. Uzaktan eğitim döneminde  bu desteği ayda ikiye çıkardık. Bu süreçte fedakarca çalışan Ölçme, Değerlendirme  ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Sadri Şensoy ve çalışma arkadaşlarına  şükranlarımı sunuyorum." ifadelerini kullandı.

Soru Destek Paketine MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün http://odsgm.meb.gov.tr uzantılı resmi internet adresinden erişilebiliyor.

http://odsgm.meb.gov.tr/kurslar/pdf/ornek/1920/951753qw_2020_04_NISAN_ORNEKSORULAR_SAY_2.pdf

http://odsgm.meb.gov.tr/kurslar/pdf/ornek/1920/978856zm_2020_04_NISAN_ORNEKSORULAR_SOZ_2.pdf

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüsün Bir Belirtisi Daha Çıktı!
Koronavirüsün Bir Belirtisi Daha Çıktı!
Resmi Gazete'de Yayımlandı!
Resmi Gazete'de Yayımlandı!