Sıcak Gelişme!

Sıcak Gelişme!

25 Eylül 2020 - 11:34

Bir televizyon programına katılan Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, "2 bin selefi derneği silahlanıyor. Savcılığın çağırması halinde 150 derneğin ismini veririm" demişti. Savcılık Cübbeli Ahmet'in bilgisine başvurmak üzere ifadeye çağırdı. Cübbeli Ahmet emniyette ifade verdi. İşte detaylar

Cübbeli Ahmet geçtiğimiz günlerde bir teleziyon programına katılmış, kendisine yöneltilen bir soru üzerine "2 bin selefi silahlanıyor. Savcılık beni çağırırsa bu 150 dernekten 150 tanesini isim isim sayarım. Yasa dışı silahlanma konusunda genel bir bilgiye sahibim. Değişik illerdeki arkadaşlarımdan da bu tehlikeli silahlanma konusunda edindikleri bilgileri dinledim" demişti. İşte bu sözler üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Bilgisine başvurmak üzere Cübbeli Ahmet'e ifade vermesi için tebligat gönderildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da katıldığı bir TV programında konuya ilişkin "Türkiye, selefilerle yıllardır mücadele ediyor. Selefi örgütle ilgili 47 yapılanma var. Yaklaşık 28 tane dernek ve vakfa gözaltı yapmışız. Türkiye'de bu mücadele devam ediyor. Bizim bilgiye her zaman ihtiyacımız var. 1-2 gün içerisinde Cübbeli Ahmet Hoca bildiğini anlatacak" demişti. Soylu'nun açıklamasından bir gün sonra emniyetin özel bir biriminde Cübbeli Ahmet'in avukatları eşliğinde ifadesine başvuruldu.

2 bin selefi silahlanıyor iddiası üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçmiş, Ahmet Mahmut Ünlü'yü ifadeye çağırmıştı. Savcı huzurunda ifade vermesi beklenen Ahmet Mahmut Ünlü'nün emniyete giderek ifadesini verdiği öğrenildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Meteorolojiden Önemli Uyarı!
Meteorolojiden Önemli Uyarı!
Türkiye Harekete Geçti!
Türkiye Harekete Geçti!