"Olumlu Ama Geç Kalınmış Bir Karar"

"Olumlu Ama Geç Kalınmış Bir Karar"

07 Kasım 2018 - 14:07 - Güncelleme: 07 Kasım 2018 - 14:10

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, bedelli askerlik celpleriyle ilgili konuştu. Akar, bedelli askerlik celpleriyle ilgili, "Eğitim tarihleri ve eğitim yerleri en geç aralık ayının başında tamamen açıklanacak." dedi. ABD'nin PKK elebaşlarıyla ilgili kararıyla ilgili de konuşan Akar, "Olumlu ama geç kalınmış bir karar" ifadelerini kullandı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ABD'nin PKK elebaşları kararıyla ilgili ''Müttefiklerimizin bu adımını olumlu bulmakla beraber çok geç kaldığının altını çiziyorum" dedi. Bedelli askerlikle ilgili de konuşan Akar, 633 bin 844 kişinin müracaatlarının tamamlandığını ve eğitim tarihleri ile yerlerinin en geç aralık ayının başında tamamen açıklanacağını söyledi.

ABD'NİN KARARIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ABD'nin PKK'lı 3 teröristin başına para ödülü koyması ve bedelli askerlik konusuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Akar, ABD'nin kararı için ''Müttefiklerimizin bu adımını olumlu bulmakla beraber çok geç kaldığının altını çiziyorum. Bir taraftan PKK'nın elebaşılarına ödül konulurken diğer taraftan da YPG'ye tırlarla, uçaklarla araç, gereç, silah, mühimmat gönderilmesini kabul etmemiz mümkün değil. Bunun da bir an önce düzeltilmesini bekliyoruz. PKK'dan hiçbir farkı olmayan YPG'ye karşı da aynı tutum ve davranışın, aynı bakış açısının geliştirilmesini bekliyoruz'' değerlendirmesinde bulundu.

BEDELLİ ASKERLİK CELP DÖNEMLERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?
Bakan Akar, bedelli askerlik konusunda ise şu ifadeleri kullandı:

''Eğitim tarihleri ve eğitim yerleri en geç aralık ayının başında tamamen açıklanacak. 633 bin 844 vatandaşımız müracaatlarını tamamladı, paralarını yatırdı ve eğitim konusunda planlamaya dahil edildi.''

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Albayrak'tan İlk Tepki!
Albayrak'tan İlk Tepki!
"Yaşasın Galatasaray!"